Zastavil se Golfský proud?

 

Poznámka překladatele: Tentokráte jsem se rozhodl připomenout texty několika článků pohromadě o dvou zásadních velkých nebezpečích, aby vynikla jejich možná vzájemná souvislost. Konec konců v realitě je vždy všechno propojeno se vším. Když si ale prohledáte internet na daná témata, zjistíte, že se téměř zásadně „oficiálně“ nespojují a nebo je všechno „Oukej“. A konec konců vše může být ještě zcela jinak, vždyť „oficiální vědci a média“ se pletou snad každý den nejméně dvakrát … Úmyslně jsou texty podle data vzniku, aby také bylo lépe pochopitelné, jak šel názorový vývoj.

Golfský proud se zastavil

Vvs (rok 2010, aktualizováno 4. 9. 2021)

Tento článek opět zveřejňuji jako připomínku důležité katastrofy způsobené lidmi, na kterou se pozapomnělo. K tomu mě vyzvaly nějaké komentáře k článku

Člověk je snad jediným tvorem na planetě, který se reálně nesnaží udržet rovnováhu ekosystému, ve kterém žije. Místo toho „Homo sapiens“ dává přednost zabírání nových území místo těch, která již zdevastoval. A navíc kromě toho dochází nejen k zabírání nových, dosud nevyčerpaných oblastí Země, ale také k ignoranci skutečné ekologie, způsobené neutuchající touhou po penězích a neochotou být zodpovědný za své činy. Právě tato politika ropných magnátů zabila Golfský proud.

Co je Golfský proud

Je to oceánská „řeka“ s teplou vodou, která „tekla“ přes Atlantický oceán, dosáhla až k Murmansku a oteplovala klima Evropy, přičemž ji chránila před polárními větry.

Golfský proud , který funguje jako termoregulátor naší planety, se zastavil, odtud všechny ty zvláštnosti s počasím. Brání tomu, aby Evropa zamrzla a Skandinávie se proměnila v ledový svět. V důsledku nedávných událostí se vše změnilo. Nyní termohalinní (1) cirkulační systém postupně umírá a brzy hrozí, že úplně zmizí.

Exploze v Mexickém zálivu

Viníkem tragédie byla ropná společnost British Petroleum (BP), kde loni v dubnu došlo k výbuchu z nedbalosti na ropné platformě Deepwater Horizon v Mexickém zálivu. Následky byly strašné (2). Po dobu pěti měsíců zaznamenával poškozený vrt Macondo nekontrolovaný únik ropy, jehož celkové množství činilo asi 4,9 milionu barelů.

Škody, způsobené Atlantickému oceánu byly obrovské. Na odstranění následků nehody byly zapotřebí miliardy dolarů. S ohledem na výši výdajů, které měly být vynaloženy na odstranění havárie a na zaplacení federální pokuty (v závislosti na rozsahu znečištění), požádalo vedení společnosti BP Baracka Obamu, aby se zmenšila plocha znečištěného oceánu s pomocí „potopení“ ropy na dno.

Obamova administrativa žádosti BP vyhověla, v důsledku čehož bylo do Atlantského oceánu nalito asi 2 miliony galonů Corexitu a také několik milionů galonů dalších dispergátorů (3), kromě obrovského množství již rozlité ropy. Na otázku novinářů, jak by takové opatření mohlo ovlivnit ekologii planety, vedení BP uvedlo, že vše bude v pořádku a není důvod k panice.

Vědci však neuvěřili slovu vedení British Petroleum a provedli velmi jednoduchý experiment, který jasně ukázal, co se ve skutečnosti v Atlantickém oceánu děje. Během experimentu byla použita konvenční studená vodní lázeň. Díky barevnosti teplých proudů vody při experimentu bylo možné vidět hranice studených vrstev a teplých proudů. Když byl přidán do lázně olej, byly narušeny hranice teplých vodních vrstev a současně byl koloběh účinně zničen. Tento experiment ukázal princip působení Corexitu, který v současné době pomalu zabíjí Golfský proud.

Než byly dispergátory přidány do vody, mohly být ještě nějak odstraněny příčiny katastrofy, samozřejmě na to bylo třeba vynaložit spoustu peněz a času, ale nyní neexistuje způsob, jak to udělat, protože v tuto chvíli neexistuje ani jedna účinná technologie na vyčištění dna zálivu (obrovská plocha). Ropa navíc již dosáhla východního pobřeží Ameriky a poté odtékala do severní části Atlantského oceánu, kde nejsou žádné vyhlídky a příležitosti pro její povznesení na povrch a očištění oceánského dna.

Golfský proud se zastavil

První, kdo hlásil zastavování toku Golfského proudu, byl Dr. Gianluigi Zangari, teoretický fyzik z Frascati Institute v Itálii. Změny v Mexickém zálivu sleduje již několik let. Všechna jeho pozorování jsou založena na satelitních fotografiích CCAR Colorado dohodnutých s americkým námořnictvem NOAA.

Po zveřejnění jeho článku o nezvratných změnách teplých vodních proudů v oceánu byly všechny fotografie a mapy obdržené od CCAR na serveru obsluhujícím satelity upraveny.

Dr. Zangari je přesvědčen, že rozsah znečištění se bude v průběhu času jen zvyšovat, protože ropa má schopnost expandovat, což bude mít za následek ještě vážnější důsledky blížící se ekologické katastrofy.

Proudění v Mexickém zálivu přestalo existovat letos na podzim, poslední satelitní data jasně ukazují, že v současné době Golfský proud de facto neexistuje, začíná se rozpadat na části a končí asi 250 kilometrů východně od pobřeží Severní Karolíny, a to navzdory skutečnosti, že šíře Atlantického oceánu na této zeměpisné šířce přesahuje 5000 km.

Obraz blízké budoucnosti ekologie jasně načrtl ruský vědec a profesor, autor dvou monografií a 130 publikací z oblasti fyziky, akustiky, geofyziky, matematiky, fyzikální chemie a ekonomiky Sergej Leonidovič Lopatnikov.

Vliv Golfského proudu na klima

Podle S. Lopatnikova jsou abnormální vedra, která trvala celé minulé léto v Moskvě a středním Rusku , stejně jako povodně ve střední Evropě a nezvykle chladné počasí v Německu a Anglii jen začátek měnícího se klimatického systému, který přímo souvisí se zálivem odkud „pramení“ Golfský proud.

Termohalinní vodní systém, ve kterém teplé vody „obtékají“ chladnější vodní vrstvy, má zásadní vliv nejen na oceán, ale také na horní vrstvu atmosféry až do výšky sedmi mil. Absence Golfského proudu ve východní části severního Atlantiku narušuje normální průběh atmosférických proudů, což vede k přírodním katastrofám.

Na základě těchto úvah budeme v blízké budoucnosti čelit ne suchu, ale možné neúrodě, hladu, velké migraci lidí z oblastí nevhodných pro život, (ironie osudu – báli se globálního oteplování, ale dočkali se nakonec globálního (euroatlantického) ochlazování) a jako výsledek budeme čelit nejspíše malé době ledové, která nejprve zasáhne území Severní Ameriky a poté se plynule přesune do Evropy a Asie.

Během globálního ochlazování (nastupování doby ledové), pokud celý proces probíhá rychle, zemře údajně 2/3 lidstva, a pokud tempo ochlazování území není tak aktivní, pak stejné 2/3 zemřou v průběhu několika let.

Takže. Pokud se ponoříme hlouběji alespoň do počátečních prognóz budoucího vývoje klimatu, pak na základě „předběžných úvah“ můžeme bezpečně říci následující:

  • V blízké budoucnosti se na povrchu Mexického zálivu a Atlantiku objeví ropná skvrna, povlak.
  • Olej, uměle uložený na dně, následně stoupne a „zanoří se“ se ve formě mezivrstvy mezi vodní vrstvy (s teplotním rozdílem).

První z výše uvedených teorií bude mít dva důsledky:

  • Změní se parametry odpařování vlhkosti a dojde k narušení výměny tepla mezi vodní hladinou a atmosférou (je zřejmé, že se voda méně odpařuje a odpařená kapalina je teplejší než normálně).
  • Dynamika ohřevu a ochlazování vodních hmot unášených proudy tvořícími se v Atlantiku (včetně Mexického zálivu a v jeho blízkosti) se změní.

Druhý bod popsaný výše povede ke dvěma dalším důsledkům:

  • Kvůli oleji ve středních vrstvách vody ztratí voda svou průhlednost a vytvoří efekt obří čočky, což způsobí silné zahřátí samotné kapaliny a vzduchu, což nevyhnutelně povede ke smrti ryb, ptáků a zvířat.
  • Druhý nepříznivý účinek se projeví změnami ve složení, barvě, viskozitě, teplotě a slanosti mořské vody v Mexickém zálivu, což povede k definitivnímu zastavení prstencového proudu. O následcích se lze jen dohadovat.

Globální katastrofa

Byla také získána zcela nová data, založená na studiu satelitních snímků a na přesné matematické analýze, kterou provedl Dr. Zangari.

Dnes měření teploty Golfského proudu mezi 76. a 47. poledníkem ukazuje, že je o 10 stupňů Celsia chladnější, než tomu bylo ve stejném období minulého roku. Můžeme tedy hovořit o přítomnosti přímého příčinného vztahu mezi zastavením teplého prstencového proudu v Mexickém zálivu a poklesem teploty Golfského proudu. Golfský proud se zastavil. Proto všechny ty zvláštnosti s počasím.

Můžeme jen hádat – co si myslí, kdo že vlastně je, Barack Obama, když dělá tak vážná rozhodnutí sám, bez konzultací s jinými státy? Pokud jde o globální katastrofu, je naprosto nepřijatelné vzít v úvahu jakékoli územní principy.

To, co se týká více než jedné země, nemůže vyřešit vláda tohoto státu. Učinil nejen katastrofální rozhodnutí pro planetu, ale je také spolupachatelem zločinu proti lidskosti a životního prostředí (a za to má Nobelovu cenu za mír …).

Aktualizace 2014

Podle posledních údajů Golfský proud de facto úplně zmizel. Tuny ropy a následné „látky“ vypuštěné na její odstranění, které se dostaly do oceánu, způsobily smíchání různých teplotních proudů a zničily Golfský proud, který je „ústředním topením Evropy“. Teplé a příjemné klima západní Evropy a Ameriky na tom záviselo z 90 procent. Jeho vody přepravovaly 50 milionů m3 teplé vody za sekundu a průtoková kapacita odpovídala ekvivalentu 1 milionu jaderných elektráren.

Důsledky globální katastrofy můžeme vidět již nyní. Série záplav, silných mrazů a anomálních srážek se přehnala přes USA, Evropu a Rusko. V létě je Evropa zaplavena studenými přívalovými dešti a v Americe se nedokáží vyrovnat s abnormálním teplem a suchem.

Teplý proud, kterému se kdysi říkalo Golfský proud, unášel své vody do severních zeměpisných šířek a měnil místní klima. V budoucnu by se z toho mohla stát další globální katastrofa lidstva. Tání odvěkých ledovců ve velkém.

Ale nebudeme myslet na tak vzdálené kataklyzmata, protože se jich prostě nemůžeme dožít. (To ještě nebylo nic známo, co nastane poslední den roku 2019 – počátek epidemie lidské blbosti – covid.)

Likvidace nehody na ropné plošině Deepwater Horizon trvala více než tři měsíce, během nichž se do oceánu dostalo 800 000 kubických metrů ropy. Největší škody na ekosystému Mexického zálivu byly způsobeny hned v počátcích. Likvidátoři nehody se několik měsíců pokoušeli zachytit rychle se šířící ropné skvrny, ale jejich pokusy byly marné.

Gigantické olejové „čočky“ pronikly hluboko do oceánu, v důsledku čehož veškerý život pod nimi zemřel. Vzhledem k tomu, že staré metody byly pro řešení následků nehody k ničemu, americká vláda spolu s kabinetem ředitelů British Petroleum přijala drastická opatření a vysypala do oceánu tuny chemikálií, které vysrážely ropu na dno. Dále bylo pro zničení ropy rozhodnuto použít nejnovější, speciálně vytvořené uměle vytvořené mikroorganismy.

Bakterie Synthia

Od konce 80. let 20. století američtí genetici vyvíjejí umělé mikroorganismy, které se živí uhlovodíky a jsou schopné absorbovat ropné produkty, zemní plyn a uhlí.

Výsledkem bylo, že v roce 2007 si společnost Synthetic Genomics Inc. patentovala svůj vývoj. Zcela umělou bakterii nazvali „Synthia“.

Genetikům se podařilo syntetizovat umělou DNA a umístit ji do živé buňky a poté vypěstovat potomky tohoto mikroorganismu. Vývojáři společnosti prezentovali Synthii, výplod svého mozku, jako prostředek boje proti ropným skvrnám, ale někteří vědci si jsou jisti, že se jedná ve skutečnosti o biologickou zbraň , jejíž vedlejším účinkem je požírání (likvidace) ropy. Byl to tento organismus, který chtěli použít k odstranění následků havárie. A použili.

Zpočátku Synthia skutečně (až zázračně) absorbovala ropné produkty, ale pohybem hlouběji do oceánu, rozmnožováním, vytvářením svých kolonií a mutacemi se preference těchto bakterií dramaticky změnily. „Vzdaly“ se ropy (kterou de facto „sežraly“) a začaly „jíst“ organickou hmotu: řasy, medúzy, ryby, zvířata a nakonec i lidi.

V roce 2011 vyšlo najevo, že Synthia se již nepodílí na ničení ropných skvrn, ale množí se a pohlcuje veškerý život v oceánu, na který „dosáhne“.

Po nějaké době se v tisku objevily děsivé informace, že obyvatele pobřeží Mexického zálivu zasáhl virus původně nazvaný „Modrá chřipka“.

Příznaky „Modré chřipky“ se objevily u lidí koupajících se v Mexickém zálivu a způsobují silné poškození povrchu kůže a dýchacích orgánů.

Nejprve se nemoc dařilo zastavit antibiotiky, ale u obětí stále zůstávalo vážné poškození kůže a dýchacího systému. Doktoři nevěděli, jak se s nemocí vyrovnat, prohlásili, že se jedná o nějaký nový virus medicíně neznámý, že prostředky k boji proti němu u nich nejsou.

Později se ukázalo, že neznámý virus se přenáší Synthiemi, vytvořenými tak, že na ně nepůsobí žádné antibiotikum ani chemikálie. Můžeme říci, že jsou prakticky nezničitelné.

Proč bylo třeba dělat bakterie, vytvořené k eliminaci ropného znečištění, tak odolné vůči známým metodám potlačení? V té době začalo mnoho vědců hovořit o tom, že tento „virus“ byl vytvořen jako biologická zbraň a byl testován v Mexickém zálivu, ale něco se pokazilo, „virus“ (ve skutečnosti s nejvyšší možnou pravděpodobností následky činnosti bakterie – toxiny) zmutoval a protilátka, která byla určena k jeho deaktivaci, nefungovala (což je nevyhnutelně zákonité při mutacích jakéhokoliv živého organismu a smutné je, že tohle nechápe a nebo nechce chápat ani nositel Nobelovy ceny (natož jeho sponzoři), nepochybně i jinak královsky placen … – pozn.překl.).

Která verze je správná, na tom teď nezáleží. Obyvatelé mexického pobřeží umírají na stovky hnisajících ran, a to s obrovskou pravděpodobností kvůli Synthii, která se stále neomezeně šíří vodami světových oceánů.

Americké úřady si jsou vědomy důsledků své neopatrnosti, ale zároveň dělají vše pro to, aby omezily rozsáhlé šíření skandálních informací (také toho naleznete velmi velmi málo). Zničení Golfského proudu a zničení ekosystému Mexického zálivu se administrativě Bílého domu zřejmě zdálo málo a rozhodli se problém dále „zhoršit“ otevřením Pandořiny skříňky a vypuštěním smrtící infekce do oceánu, ze kterého není úniku.

Zdroj: Aftershock

***

Vědci předpovídají novou dobu ledovou: Golfský proud se může zastavit

Vvs

4. 9. 2021

Odborníci dělají šokující předpovědi: evropská civilizace může jednoduše zmizet

Rozmary počasí letošní zimy, nebývalé závěje sněhu a brázdy nízkého tlaku vzduchu nutí vědce revidovat klimatické předpovědi. Jen před pár dny jsme poznali, že se „klimatická houpačka“ zhoupla opačným směrem. Dnes se mnoho odborníků domnívá, že planeta nečelí globálnímu oteplování, jak se diskutovalo v posledních 15–20 letech, ale Malé době ledové.

Klimatologové překreslují své mapy. Území západní Evropy, které, jak se dříve předpokládalo, půjde pod vodu v důsledku aktivního tání ledovců, by nyní naopak měla být pokryta věčnými ledovými „vrstvami“, ponořit se do bílého ticha.

Na co bychom se měli připravit?

Obecně lze říci, že pro obyvatele planety znamená jedna i druhá možnost kataklyzma biblických rozměrů. Jaký je rozdíl v evakuaci z pobřežních oblastí: kvůli nebývalým záplavám nebo postupujícím ledovcům?

A neuspokojivé předpovědi vědců pro severní Atlantik jsou více alarmující než kdy dříve. Skupina německých vědců z Postupimského institutu pro výzkum klimatu spolu s kolegy z jiných zemí, za poslední tisíciletí zaznamenala rekordní pokles rychlosti Golfského proudu. Výsledky získané z druhého konce světa také nejsou povzbudivé. Tady vědci z University of Washington, Los Angeles National Laboratory Alamos a Národní správa oceánů a atmosféry zaznamenali za posledních 20 let nárůst obsahu sladké vody v Severním ledovém oceánu o 40 % – což obyvatelům západní Evropy a Spojených států slibuje v zimě kruté mrazy a v létě – nedostatek srážek, sucho a pravděpodobně vedro. Skeptici však mají otázku: proč se předpovědi pro dobu ledovou objevily právě v této mrazivé zimě?

(V podstatě se dá očekávat počasí kontrastů měnící se i rok za rokem, kdy budou nejen mrazy, ale mohou se „střídat“ s velkými horky během letního období, teplými zimami, chladnými léty atd. , tj. tzv. kontinentální klima bez vlivu regulátoru, jako např. Golfského proudu. Vše ovšem závisí na tom, jak se nakonec složí nové reálné pohyby vod v oceánech a globální koloběh vzduchu. Již nikdy se však nedokáže (nebo alespoň v dohledné době) obnovit Golfský proud tak, jak byl – pozn. překl.)

Když byly zimy teplé, všichni mluvili o globálním oteplování. A ochotně jsme povětšinou souhlasili. A co jiného, ​​když ne oteplení, když v lednu rozpukají na stromech pupeny? A jakmile se světem (nejen v Rusku) přehnal abnormální chlad, vědci okamžitě začali mluvit o blížící se ledové katastrofě (taková ironie – covid, počasí, „nová tolerantní matematika“, atd. atd. vědí tak učení vědci VŮBEC něco?).

Koneckonců je již dlouho jakoby prokázáno, že změna klimatu (globální oteplování) je spojena s lidskou činností, kterou vytvářejí lidé, s emisemi skleníkových plynů do atmosféry. Byl vyvinut program na snížení těchto emisí: Připomeňme si dokumenty Kjótského protokolu a současné Pařížské dohody.

V některých zemích motoristé téměř úplně přešli na elektrická vozidla. Vše proto, aby se Země neproměnila na Venuši. Předpokládá se, že to byly skleníkové plyny, které z ní udělaly rozpálenou saunu, nevhodnou pro život.

A teď se ukazuje, že lidé podle všeho nemají se změnou klimatu prakticky téměř nic společného. A klimatická houpačka se zhoupla sice špatným směrem, ale přitom úplně jiným.

Požádali jsme Alexeje Karnauchova, vedoucího výzkumného pracovníka Federálního vědeckého Puščinského centra Ruské akademie věd, aby se k situaci vyjádřil. V roce 1996 se stal autorem modelu zalednění na severní polokouli. A předpověděl, že globální oteplování povede k …nástupu katastrofy doby ledové.

„Jak tedy bude na naší planetě: studeno nebo horko?“, ptáme se vědce.

„Nejde o to, co se stane – buď a nebo – o globální oteplování nebo o dobu ledovou,“ odpovídá. „Taková alternativa neexistuje. Globální oteplování pokračuje a nikam se neztratilo. Podívejte se z okna – a sami to uvidíte na vlastní oči. Při zhlédnutí takového obrázku zmizí všechny řeči o době ledové samy. Globální oteplování však může vést k zastavení Golfského proudu, pak přijde skutečná doba ledová. Takové počasí jako dnes – sníh, led – nebude v únoru, ale v červnu až červenci. Vše závisí na tom, jak rychle se zvýší odtékání sladké, pitné vody z ledovců v Grónsku. Vzorec proudů v severním Atlantiku závisí na tom, jak dochází k osvěžení vody severní části oceánu. Restrukturalizace proudů v této oblasti by mohla vyvolat začátek nové doby ledové.“

„Můžete říci další podrobnosti?“

„Golfský proud nese teplo z tropů od pobřeží Floridy po pobřeží Norska. V Newfoundlandském zálivu na pobřeží Kanady do něj „narazí“ studený labradorský proud. Nyní je hustota labradorských vod mnohem vyšší, jsou těžší než Golfský proud a „potápějí se“ pod něj. A nezasahují do přesunu „Golfu“ na sever, do ohřívání polárních oblastí Evropy a USA. Zatím je to tak. Ale v důsledku zvýšení průměrné planetární teploty ledovce Grónska aktivně roztávají, mění vodu Atlantského oceánu, ta se stane méně hustou a lehčí. Studený labradorský proud se v budoucnu nemusí ponořit pod teplý Golfský proud, ale narazit na něj, čímž zablokuje jeho pohyb do severních zeměpisných šířek.“

„A kdy může taková „vyhlídka“ přijít?“

„Jedná se o složitý proces. Přesné datum dnes nikdo neuvede. Po 15, 20 nebo 50 letech.“

„Němečtí vědci, kteří potvrzují údaje o zpomalení Golfského proudu, určili období do konce tohoto století.“

„Podle mého názoru se to může stát dříve, tak za 30 let. Žijeme s velkou klimatickou bombou. Zastavení Golfského proudu, těchto „kamen“ západní Evropy, znamená smrt evropské civilizace. Její severní část bude pokryta ledovci, zatímco jižní část se změní na tundru. Evropa jako geopolitická realita jednoduše přestane existovat. Průměrné roční teploty tam klesnou o 10–20 stupňů, kontinent se stane neobyvatelným, a také nevhodným pro zemědělství.“

„Zasáhnou tyto procesy také Rusko?“

„Průměrná roční teplota v Petrohradě může klesnout o 20-25 stupňů. Když se Golfský proud v minulosti zastavil, a to se již v historii lidstva stalo, ledovce dosáhly zeměpisných šířek Charkova a Záporoží.“

„To znamená, že je globální oteplování pro lidstvo stále lepší než doba ledová?“

„Globální oteplování, ke kterému nyní dochází, o 1-2 stupně celkově, není nic hrozného. Pokud ale přejde do fáze skleníkové katastrofy, pak nikdo nebude moci uniknout, teplota na planetě může vystoupat až na 100 stupňů, nezachrání nás žádné bunkry ani úkryty před bombami…“

(Nehledě na jeho předpoklady, tak tohle je už strašení lidí, aby se dosáhlo takových teplot, musí „spolupracovat“ velice mnoho podmínek, včetně podstatného zvýšení vyzařování Slunce, či jeho podstatného „přiblížení“ k planetě Zemi – pozn. překl.)

Zdroj: Aftershock

***

Syntetické bakterie živící se masem, které zdivočely

Jean Perier

3. května 2017

Zprávy o testování na lidech, které jsou pravidelně prováděny některými západními společnostmi, se v dnešní době staly běžnou záležitostí.

Mezi ostatními si můžeme připomenout příběh dlouhého boje mezi civilními úřady v různých státech a americkým chemickým gigantem Monsanto o výzkumu potenciálních nebezpečí produktů GMO, zejména herbicidu Roundup vyráběného společností Monsanto. Skutečné škody způsobené zemědělcům v různých státech je třeba ještě pečlivě posoudit, ale i v tomto okamžiku lze s jistotou říci, že expanze společnosti Monsanto do Indie a okolních trhů vedla k úmrtí tisíců lidí.

V blízké budoucnosti by však planeta mohla čelit další „příšerce“, která byla vytvořena v hlubinách amerických tajných laboratoří. Hovoříme o první syntetické bakterii: „Synthia“, která byla původně vytvořená „za účelem boje proti znečištění ropou v Mexickém zálivu“, a která podle různých zpráv, často ignorovaných „oficiálními“ médii, zmutovala a začala útočit na zvířata a lidi. Nyní je tento potenciálně velmi smrtící mikroorganismus na cestě do Evropy.

Dalo by se připomenout, že v dubnu 2010 měla exploze na britské ropné plošině BP za následek kontaminaci Mexického zálivu miliony barely ropy. Navzdory drastickým opatřením přijatým k prevenci ekologické katastrofy pokrývala ropná skvrna způsobená ropou z havárie na platformě Deepwater Horizon více než 150 000 kilometrů čtverečních.

Jako jeden ze způsobů, jak se vypořádat s ekologickou katastrofou, se Washington (Obama dal souhlas) rozhodl přijmout drastická opatření bez ohledu na možné důsledky těchto akcí. Tehdy byl použit uměle vytvořený mikroorganismus nazvaný „Synthia“ bez ohledu na možnou hrozbu, kterou by mohl představovat pro životní prostředí.

Synthia je myšlenka týmu Institutu J. Craiga Ventera, který se zabývá experimenty genetického inženýrství od počátku 21. století, a Synthetic Genomics Inc a byla vytvořena a financována přímo společností BP. Předpokládá se, že Synthia se živí ropou, ale nyní se ukazuje, že je také ochotná konzumovat všechny organické formy života!

V roce 2011 byla Synthia aplikována v Mexickém zálivu a v raných fázích existence absorbovala úniky ropy dechberoucí rychlostí. V lednu 2011 zprávy ukázaly, že vědci byli obzvláště ohromeni tím, jak rychle bakterie sežraly „potravu“.

Ale pak se stalo něco hrůzného, tato bakterie rychle zmutovala, začala se živit i jinými organickými formami života (zřejmě „došla původní potrava“). Ze Spojených států začaly přicházet podivné zprávy, například pět tisíc ptáků, kteří se stali obětí „neznámé choroby“ v Arkansasu, nebo více než sto mrtvých ryb nalezených u pobřeží severní Louisiany.

Bylo také oznámeno, že celkem 128 zaměstnanců British Petroleum, kteří se podíleli na odstraňování úniku ropy, bylo zasaženo záhadnou nemocí. Podle různých zdrojů jim bylo společností BP (British Petroleum) zakázáno hledat léčbu ve veřejných nemocnicích, aby jim zabránili s kýmkoli mluvit o tom, co se jim stalo … Brzy se zjistilo, že nemoc a symptomy („modrá chřipka“), které jsou nyní spojeny s pobřežní oblastí Mexického zálivu, se začaly šířit do vnitrozemí Spojených států – například poté, co byli lidé vystaveni dešťovým srážkám přicházejících ze zálivu u Mexika.

Takové znepokojivé zprávy se staly poměrně běžnými i přes silně omezující opatření přijatá americkou vládou, jež měla zabránit šíření těchto informací. Konkrétně bylo oznámeno, že někteří lidé, kteří měli tu smůlu, že se koupali v Mexickém zálivu byli často „pokryti“ praskajícími vředy, a mohli zemřít o několik dní později kvůli rozvoji rozsáhlého vnitřního krvácení.

Podle zpráv z médií existují dvě okolnosti, za nichž by se člověk mohl stát obětí Synthie: Pokud by vstoupila do kožní bariéry prostřednictvím nějaké otevřené rány, nebo konzumací syrových mořských plodů infikovaných touto bakterií. Jakmile jsou bakterie v těle, vstupují do tkání mezi kůží a svaly a začínají produkovat toxin, který narušuje metabolismus. Je známo, že Synthia je schopna se rychle množit v infikované tkáni a je velmi silně odolná vůči antibiotikům, prakticky je vůči nim imunní.

Podle University of the District of Columbia (UDC), až 40 % obyvatel území sousedících s Mexickým zálivem je infikováno závažnými respiračními a kožními chorobami a každý zdejší čtvrtý obyvatel se v blízké budoucnosti plánuje přestěhovat a odejít. Nicméně Washington o těchto zprávách oznamujících rostoucí počet úmrtí, které lze připsat „neznámé bakterii“, prostě mlčí.

Současně jsme viděli znepokojivé zprávy o tom, že se Synthia začala šířit do různých částí světa, například o tom, že masivní smrt tuleňů na Aljašce poblíž města Barrow byla doprovázena poškozením kůže a rozsáhlým poškozením vnitřních orgánů! Při rychlosti, kterou se bakterie množí a mohou se šířit (nejen) Golfským proudem, může existovat riziko kontaminace Evropy. to znamená, že slavné pláže ve Francii, Španělsku, Portugalsku, Maroku, … mohou být trvale uzavřeny pro veřejnost. Mikroskopická Synthia by mohla zničit turistický průmysl v západní Evropě, pokud se ukáže, že je stále stejně nebezpečná!

To, co se děje v Mexickém zálivu, není regionálním problémem a ohroženi nejsou pouze obyvatelé této oblasti. Je to problém, který nabývá globálních rozměrů. Známky možné bakteriální virové infekce se již začínají objevovat všude. Tajemná a nevysvětlitelná nemoc, která postihuje ryby, mořské savce, zvířata, drůbež, stromy a rostliny, pochází ze syntetických genomů, které transformují přírodní organismy a nutí je mutovat.

I v počátečním stádiu zkoušek Synthie však mnoho odborníků zdůrazňovalo nebezpečí syntetizovaných živých organismů. Například Dr. Helen Wallaceová, výkonná ředitelka britské organizace Genewatch, která dohlíží na výzkum v oblasti genetiky, v rozhovoru uvedla, že tato syntetická bakterie může představovat vážné nebezpečí. Hnutí Přátelé Země zase opakovaně zdůrazňovalo, že tento vědecký úspěch týmu Institutu J. Craiga Ventera je hrozbou pro celý svět a veškerý výzkum tohoto institutu by měl být pozastaven. Mnoho ekologů a aktivistů za lidská práva, kteří viděli tyto znepokojivé zprávy, tvrdí, že americká vláda není připravena tuto revoluční oblast vědy regulovat.

Mezinárodní organizace občanské společnosti se sídlem v kanadské Ottawě, známá jako ETC Group, zareagovala takto: „Tvrdíme, že Institut Craiga Ventera otevřel „Pandořinu skříňku“ a že mezinárodní moratorium na vývoj v oblasti geneticky modifikované biologie v soukromých laboratořích musí být zavedeno okamžitě, protože takový výzkum může představovat hrozbu pro život planety.“

Čeho jsme svědky při projevu tajné politiky Washingtonu při vývoji nových typů biologických zbraní? Spojené státy úporně a tvrdě pracovaly mnoho let na oslabení mezinárodních standardů, které zakazují vývoj biologických zbraní, při posilování vlastní vojenské biologické infrastruktury a vytváření řady mikrobiologických laboratoří po celém světě spravovaných Pentagonem (nebo formou „spolupráce“ jako s laboratoří ve Wuchanu). Činnost těchto laboratoří není nikým veřejně kontrolována, neexistuje tedy absolutně žádná záruka, že nový typ monstra, schopného překonat Synthii, nebude tajně vytvořen. Za těchto okolností je naléhavě nutné donutit Washington, aby změnil ověřovací mechanismus Úmluvy o zákazu rozvoje, produkce a skladování bakteriologických (biologických) zbraní a toxinů a jejich ničení, která byla USA jednostranně zablokována v roce 2001 (náhoda, že v tu dobu začal tým z Institutu Craiga Ventera „vytvářet Synthii“?). Dále musí existovat ověřovací mechanismus, který by zajistil, že všechna ustanovení této úmluvy budou do písmene dodržována všemi, kteří ji podepsali.

Jean Périer je nezávislý výzkumník a analytik a uznávaný odborník na Blízký a Střední východ, exkluzivně pro online časopis „New Eastern Outlook“.

Zdroj: NEO

***

Dostala se bojová venerická bakterie do Senegalu?

Oleg Syrov

28. listopadu 2020

Zlověstný rok 2020 je i nadále plný překvapení. Pokud „asteroid velikosti ledničky“ slíbený americkým astrofyzikem Neilem DeGrassem proletěl kolem Země počátkem listopadu prakticky bez povšimnutí, pak se zdá, že neštěstí, které napadlo západoafrické pobřeží, způsobí ještě hodně šumu (tedy pokud se o něm bude vůbec mluvit. A slyšeli jste vůbec něco?).

Podle senegalských novin Sud Quotidien si asi 200 rybářů, kteří se minulý týden vrátili z mořského rybolovu, stěžovalo na těžké příznaky nemoci. Všichni lovili ve stejné oblasti Atlantického oceánu – Goorga. Tato oblast se nachází mezi přímořskými městy Rufisk, Mbour a osadou Barghny. Těla obětí tajemného onemocnění jsou pokryta puchýři a strupy.

„Mořské malomocenství“ – bojová chemická látka?

Lidé si stěžují na silné svědění, zejména v oblasti genitálií, pálení očí, suché a popraskané rty a hnisavé pupínky. Pacienti zároveň poznamenávají, že se nakazili právě po kontaktu s mořskou vodou, a nikoli při nějaké pikantní situaci. Takto popisuje své pocity jeden z hospitalizovaných rybářů: „Žiji na venkově v okrese Tiaroe. Když jsem pocítil svědění a poté pálení pupínků na tváři, zpanikařil jsem a šel jsem se léčit do nemocnice. Nemoc dráždí mé oči a nešetří mé genitálie. Pupínky jsou všude, rty mám popraskané a také pokryté puchýři. Neustále cítím bolest, vyčerpává mě to. Je to velký problém a nevím, s čím souvisí.“

Vzhledem k tomu, že místní nemocnice nejsou určeny pro tak velký počet nemocných, byli všichni, kterých se „mořské malomocenství“ týkalo, převezeni do Rufisku, města na pobřeží Atlantiku, 25 km jihovýchodně od Dakaru, kde byli izolováni na městském stadionu.

Informace:

Počet případů roste skokově. Podle oficiálních údajů je registrováno více než tisíc případů nákazy.

Lidé jsou v nevědomosti; různé verze podivné epidemie, o které média stále mlčí – chemická popálenina, alergická reakce, vypouštění odpadních vod v oblasti pláže Hann Mountain nebo „záhadná vojenská látka spadlá z lodi“?

Informace:

Portál Rosbalt uvádí verzi, že poškození kůže senegalských rybářů může být způsobeno přítomností podniků na těžbu zirkonia na pobřeží země. Tento minerál způsobuje epidermální projevy podobné těm, které vyvolávají lepru.

Obyvatelé pobřeží se snaží spojit incident s morem, který napadl obyvatele místních bažin.

Škodlivá Synthia

Odborníci však poznamenávají, že pro toto infekční onemocnění je stále charakteristická vysoká nakažlivost. Nyní je čas vzpomenout si na … Ne, ne na Gretu Thunbergovou, která se objevila na světové scéně s výzvou k záchraně přírody sebevražednými prostředky, a pak najednou upadla v zapomnění (prý šla opět studovat, asi jak lépe vztekle řvát).

Je čas promluvit o „Synthii“ (Mycoplasma laboratorium) – umělé bakterii, která se, stejně jako v těch nejhorších amerických thrillerech, již dávno vymkla kontrole svých tvůrců.

Informace:

Synthia byla syntetizována v J. Craig Venter Institute v USA za účelem boje proti úniku ropy v Mexickém zálivu. Byla vypuštěna do oceánu v roce 2011. Zdrojovým materiálem pro geneticky modifikovanou chiméru byla Mycoplasma genitalium, mykoplazmatická bakterie, která infikuje lidské genitálie a je původcem nejběžnější pohlavně přenosné choroby – mykoplazmózy.

Účinek na tělo se projevuje svěděním a pálením v genitáliích – stejně jako u senegalských rybářů. Pokud je postižen dýchací trakt, mykoplazma způsobuje zápal plic.

Pod vedením laureáta Nobelovy ceny Hamiltona Smitha vědci redukovali genom mykoplazmy ze 482 na 382 genů – minimální množství potřebné pro přežití a reprodukci bakterií v prostředí. Uměle vytvořená DNA nebrání rozmnožování výsledných bakterií. Upravená mykoplazma byla nazvána Mycoplasma laboratorium, nebo, v běžném používání, „Synthia“, a před 9 lety byla vypuštěna do volného moře.

Po nehodě na ropné platformě British Petroleum Synthia zvládla ropnou skvrnu 100 000 kilometrů čtverečních a objem 5 milionů barelů ropy. Čtvereční kilometry filmu ropných produktů na hladině moře se doslova „rozpustily“ před očima. Ale chuť bakterií neklesla.

Chiméra nehodlala zřejmě umřít hlady a přešla na jinou dostupnou organickou hmotu, a nezapomněla na množení. Od té doby se začaly objevovat mrazivé informace o obětech Synthie.

Informace:

Jedněmi z prvních, kdo onemocněl, bylo 128 pracovníků BP zapojených do likvidace katastrofy. A podle CNN jim vedení společnosti zakázalo vyhledat lékařskou pomoc. Následovaly zprávy o obětech po koupání v Mexickém zálivu. Příznaky byly stejné jako u rybářů, kteří navštívili oblast Goorg – puchýře, vyrážky, vředy a alergické reakce. (Mimochodem se v Mexickém zálivu koupal tehdy i propagačně sám prezident USA – Barack Obama se svou rodinou …)

Byly také hlášeny masové úhyny mořských ptáků a ryb. Pravda, pak bylo vše vysvětleno působením „neznámého toxinu“. Později však byla smrt tuleňů na Aljašce spojena s agresivní „Synthií“. U zvířat jsou vnitřní orgány doslova „roztavené“. Bylo konstatováno, že organismus infikovaný Mycoplasmou laboratorium je odsouzen k zániku.

Informace:

Bakterie proniká kůží a začíná obrovskou rychlostí rozežírat tkáň jako železná rez. Přitom neexistují prostředky, jak s tím bojovat – známá antibiotika na Synthii prostě nezabírají. Amputace postižené části těla zachrání život pouze v případě, že se bakterie ještě nerozšířila mimo tohoto místa po těle.

Lidstvo nebo Synthia?

Fotografie pacientů jsou děsivé. (doporučuji se podívat na snímky ve zdroji)

Nemocní lidé jsou jako malomocní. Existuje však rozdíl – s malomocenstvím člověk může prožít i až 20–30 let. Přírodní rezervoáry lepry jsou stále zachovány v odlehlých, zbídačených koutech planety, ale tuto prastarou infekci již moderní medicína porazila. Nebo je schopna ji léčit.

Nový neduh sežere člověka doslova za týden a zatím se na něj nenašel lék, protože z obavy ti, kteří vytvořili a uvolnili „džina z lahve“, o potížích mlčí – nechtějí si pokazit image (Nobelova cena a hromada harampádí je zřejmě více než čisté svědomí). Za každou velkou katastrofou v moderním světě stojí Jeho Veličenstvo Kapitál (a bude to i v budoucnosti, byť i postkapitalistické), je nejvyšší čas, abychom si to všichni uvědomili.

V této fázi není možné nějak omezit šíření geneticky modifikovaného organismu (zkráceně GMO) „Synthia“. Mořskými proudy se bakterie postupně šíří po celém světě. Zda byla příčinou infekce senegalských námořníků, se teprve uvidí.

Od té doby je rybolov v trojúhelníku Goorga zakázán. Byly odebrány vzorky vody a svět ztuhl v očekávání odpovědi (jen se opět zase především mlčí … takže odpovědi nejsou).

Zdroj: Zvězda

***

Doslov

Vyšetřovací komise zřízená na popud amerického prezidenta došla k závěru, že odpovědnost za neštěstí nese společnost BP, vlastník plošiny koncern Transocean (se sídlem ve Švýcarsku) a i americká servisní firma Halliburton.
Zhruba 20 procent ropy uniklo pod hladinu na mořské dno, kde byl negativně ovlivněn například fytoplankton, což jsou drobné řasy a organismy rostlin zodpovědné za produkci přibližně poloviny kyslíku na naší planetě.
Podle informací se Golfský proud stočil asi 800 kilometrů východněji (směrem od Evropy) a „obtáčí“ se tak kolem pobřeží Kanady, kde měli sestavit vládní komisi na řešení a zkoumání tohoto jevu, protože Kanadě hrozí nezvykle vysoké teploty na jejich zvyklosti. Tím se zároveň Golfský proud dostává „na dohled“ Grónsku a nejspíše právě on působí tání zdejších ledovců, stejně tak se de facto „stará“ o zpřístupnění Severní námořní cesty v Ledovém oceánu. O bakterii Synthia se urputně mlčí, aspoň oficiálně. Nikdo také neoznamuje, jak se daří oceánskému dnu, které bylo zasaženo dispergáty s ropou. Zkrátka, ideální půda pro všelijaké dohady. Bohužel.

Pokud se chcete seznámit se základními vlastnostmi a oběhem mořské vody, pak můžete např. ZDE.


(1) Termohalinní výměník je systém hlubokomořských proudů. Termín pochází ze slov thermo- a -halinní. Teplota a slanost určují hustotu vody. Termohalinní výměník tvoří nejhlubší ze tří „pater“ mořských proudů.

(2) Havárie ropné plošiny Deepwater Horizon postavené v roce 2001 firmy BP. Dne 22. dubna 2010 se plošina potopila při vrtání v Mexickém zálivu v důsledku exploze, ke které došlo o dva dny dříve. Samotný vrt však zůstal otevřen a začalo z něj unikat velké množství ropy.

(3) Disperzant je polymer většinou povrchově aktivní tenzid/surfaktant přidaný do suspenze, obvykle koloidní, pro zrychlení separace částic a k inhibici usazování či shlukování.

Vybral a přeložil Bedřich Vinopalník

4.4 22 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
7. 10. 2021 12:22

Njn, nebude-li pršet, nezmoknem. Já osobně bych to nechal na Floriánovi. Z celého článku /nečetl jsem pozorně/ snad vypadla druhdy módní salinita mořské vody. Táním ledovců /sladká voda/ dojde k naředění mořské slané vody, tím snad i ke změně měrné hustoty a s tím souvisejících vlastností proudění. Tvrdilo se, že dojde k zástavě pohybu. Zcela vážně a zasvěceně o tom mluvil Véna POPlágr, jako by šlo o covid a coronu dohromady. Za svůj život jsem zažil několikrát tolik sněhu, že už protestovaly i vločky, tolik deště v létě, že to vypadalo na potopu světa, tolik sucha, že i suché z… Číst vice »

Dolmen
Dolmen
Reply to  orinoko
8. 10. 2021 7:16

Hlavně aby se nezastavil golf. Čím by se pak bavili naši úspěšní velkopodnikatelé?

orinoko
orinoko
Reply to  Dolmen
8. 10. 2021 19:02

Máš můj výrazný palcát.

PPK
PPK
7. 10. 2021 13:53

Co asi dělají živé organismy, když se nad normál zvýší nebo sníží teplota (nebo jakýkoliv jiný důležitý parametr) prostředí jejich života? Nejprve se zkusí přizpůsobit a na místě setrvat a když to nestačí, tak se přesunou tam, kde (např. ta teplota) jim už opět vyhovuje. Takže, nač hned stahovat kalhoty, když brod je daleko? Leda snad proto, že ačkoliv při ovládání lidí sice pravda vítězí, tak když to ješitnosti Vůdce nestačí, potom jeho chytrá lež ty hloupéjší a neposlušné lidi aspoň trochu vyděsí. A vyděšené ovce už pak příště tolik nereptají proti neschopnému pastýři, když je zas zavede na holinu… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  PPK
7. 10. 2021 14:42

Ti „vědci“, jak se zddá , se celosvětově nějak přemnožili. Bylo by asi dobré ještě několik let počkat a pak ty katastrofické předpovědi zprůměrovat a dostaneme se možná do současného stavu světa – tedy přírodního. Vypadá to, že místo poroučení větru, dešti se zas pro změnu zkoušíme poroučet oceánům. Asi se stejným výsledkem. Pak přijde na katastrofický „pořad dne“ nejspíš vesmír. Kdysi před léty jsem někde četla, že ropa není žádná nenapravitelná pohroma, příroda si s ní prý umí poradit (samozřejmě že ne ze dne na den). Lidé by udělali nejlépe, kdyby se přírodě do její práce nepletli. Jinak autorovi… Číst vice »

Bety
Bety
7. 10. 2021 20:26

To jsou teda vyhlídky. A co teď bude vykřikovat Gréta?? Oteplujte, oteplujte nebo zmrznem? Fakt už mám těch pseudovědců plné zuby.

Gatta
Gatta
8. 10. 2021 6:35

Školy chrlí davy učenců – tedy spíše lidí seznámených s dosavadními a právě prosazovanými teoriemi.
A to vše samozřejmě s ohledem na trvalý ekonomický růst.

V praxi na jednoho opravdověho vědce, krerý se také múže normálně mýlit, připadá asi tak několik tisíc opisovačů a příživníků.a okecávačů, kteří mají spoustu argumentů, ať se jde vlevo nabo vpravo. Jak je korouhvička právě natočena.

No a takoví odborníci radi třeba paní Leynové a cele EK. Nebo odborně řídí boj s CO2 nebo „Covidpandemii“.

Nemam nic proti vědě – ale i vědci jsou jen lidá zhusta jdouci za výplatou cestou nejmenšího odporu.

Last edited 1 rok před by Gatta
Bety
Bety
Reply to  Gatta
8. 10. 2021 7:34

V zásadě nemám problém uvěřit, že amíci způsobili zase nějaký pořádný průser. Mají plnou hubu ekologie, ale když jde o zisk kašlou na všechno. V knize Grayova hora od Grishama se píše, jak prasáckým způsobem těží v Apalačských horách povrchové uhlí – mimo jiné se jim tam prý protrhla mizerná kalová nádrž plná svinstva a těžkých kovů v množství desetkrát převyšujícím katastrofu tankeru Exxon Valdez – kam všude to zničené řeky roznesly těžko říct. Nebo frakování, další rána. Celé Monsanto je průser, který se nijak zásadně neřeší. Vzpomínáte ještě na otrávený Dunaj? Asi ne, dávno se o tom cudně mlčí.… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
8. 10. 2021 16:55

Text je souborem jiných, výsledek působí katastroficky a děsivě, odrazuje namísto motivace, dezorientuje a podporuje beznaděj. Není dnes jednoduché a lehké být v dnešním „technologicky vyspělém“ světě člověkem který se šířeji zajímá o přírodu a život na planetě třebas i jen v regionálním mikroměřítku. Ztráta jakéhokoliv měřítka… Rozval harmonie všude… Poplach a strach … To mají být nástroje žádoucí změny??? Po dlouhá léta jsem varoval před „nepředvídatelnými důsledky“ a „vedlejšími účinky“ PLOŠNĚ, CELOSVĚTOVĚ užívaných látek a „hospodářských způsobů“ ohrožujících nejen konkrétní druhy zvířat a rostlin – ale především PŘÍRODNÍ vazby, vztahy, ROVNOVÁHU. Jistěže je tato rovnováha jen vyvažováním změn –… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Martin (už bez taky m)
8. 10. 2021 18:52

Moc pěkné. Musím to vyjádřit slovně, protože tentokrát byl můj palec nahoru rovnou odmítnut s tím, že jsem prý už hlasovala.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
8. 10. 2021 19:02

Holka, já Tě miluju. I já jsem zblbnul. Ale pracuji na zlepšení.

PPK
PPK
Reply to  Martin (už bez taky m)
9. 10. 2021 5:27

Zdravím Vás, Martine a rovněž Vám za upřímnou diskusní poznámku dávám palec nahoru. Nicméně abych si, ač v dobré vůli, přece jen trošku rýpnul, tak musím skepticky podotknout, že ten „princip předběžné opatrnosti“ bych doporučil uplatňovat i v důvěře vůči tzv. zeleným politikům, zejména těm „nahoře“. Proč? Protože si myslím, že jim v jejich činech vůbec nejde o přírodu a její rovnováhu, ale jen o dva na výsost politické manévry: Zaprvé, o manévr řídící a mocensko manipulativní, postavit mladé a důvěřivé greténské masy jakoby „v zájmu přírody“ proti střední a starší generaci, kterou ti politici nálepkují jako generaci starých technokratů.… Číst vice »