Závěrečná řeč Naděždy Savčenkové

Doněck, Ruská federace, 9. 3. 2016. Před ukončením líčení obviněná v soudní síni zazpívala ukrajinskou hymnu a soudce pozdravila vztyčeným prostředníčkem.

Záznam: Radio Svoboda

Překlad a titulky: TaPolitika

Námět: Hudryper

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
12. 3. 2016 10:37

Něco tak zoufale blbého se mohlo narodit snad jen na Haliči. Nedokoukal jsem. Svůj případ řešila hned zkraje formou lampárny.
No, ještě to zkusím.

orinoko
12. 3. 2016 10:40

To se nedá. Jak má rozjeblé oční bulvy, tak má rozjeblý mozek. Nejvíce pak jí jde propaganda. – Ztráta času s nefalšovanýmn projevem lidské debility.

fajt
12. 3. 2016 10:55

tohle udělat v americe, tak od soudu ji vezou nohama napřed, i s celou tou falešné skřehotající grupou ukro feťáků – doufám, že ruský soud ji taky naloží za urážku soudního dvora, to se trestá po celém světě, a v tom demokraturnickém docela drakonicky. ..)

jdu si pustit závěrečnou řeč Kajínka a Ratha, jako antidotum. ..)

Sio
Sio
12. 3. 2016 10:58

No, škoda, že ti, co je napomohla zavraždit, už nemohou nic říct.

Martin (už bez taky m)
12. 3. 2016 10:59

Pobavil jsem se.
Tupý nástroj propagandy a idiot.
Ne jako nadávka, ale jako diagnóza.
Tohleto snad ani není žena ale něco…
Místo inteligence a jemnosti hrubost.
Místo obhajoby obviňování jiných…
Místo argumentů tupé fráze a urážky…
Odsoudit viníka jde, ale takovou ubohost?
Věřím, že soud v RF bude jednat chladnokrevně.
Pokud „Západ“ využívá ke své zoufalé propagandě něco tak uboze sprostého a vulgárního, vytiskl si právě příslušnou vlastní „vizitku“…
Rusové nejsou ani hlupáci, ani blázni.
Tato osoba již má svůj další osud předurčen.
Sebou samotnou zajištěný.
Kdekoliv…

aram
aram
12. 3. 2016 11:00

To je fakt, já to taky asi nedám najednou. Jenom poznámečka – na to že drží hladovku vypadá vcelku dobře živená a energie má na rozdávání.
Zatím hodnotním jako projev hodný prezidentské kandidátky a doufám, že si ji jednou, bude-li mít příležitost, ukrajinský lid zvolí. To by mu tak totiž ještě scházelo.

fajt
12. 3. 2016 11:08

Martin (už bez taky m) napsal Pobavil jsem se. Tupý nástroj propagandy a idiot. Ne jako nadávka, ale jako diagnóza. Tohleto snad ani není žena ale něco… Místo inteligence a jemnosti hrubost. Místo obhajoby obviňování jiných… Místo argumentů tupé fráze a urážky… Odsoudit viníka jde, ale takovou ubohost? Věřím, že soud v RF bude jednat chladnokrevně. Pokud „Západ“ využívá ke své zoufalé propagandě něco tak uboze sprostého a vulgárního, vytiskl si právě příslušnou vlastní „vizitku“… Rusové nejsou ani hlupáci, ani blázni. Tato osoba již má svůj další osud předurčen. Sebou samotnou zajištěný. Kdekoliv… doufám, že ruský soud bude jednat a… Číst vice »

Béda
12. 3. 2016 11:19

Ta psychopatka („čeští“ pravdoláskaři a sluneční lidé prominou za termín) z nacistické Ukrajiny si zjevně neuvědomuje že stojí před soudem v zemi, kde byla jako cizí státní občanka zadržena a obviněna z trestné činnosti. Její ustavičné vyhrožování suchou hladovkou, napadání soudu a státního systému Ruska ji zajisté nepomůžou. Na konci dostala hysterák poté co po jejím opětovném výhrůžném zmínění „suché hladovky“ (zvolila si ji dobrovolně bez donucení sama tak co, že?) a diktování soudu co má a co nemá obžalovanou – soud rozhodl o odročení do 21.3., kdy bude vyhlášen rozsudek. Třeba již bude tato hysterická psychopatka, podle svých řečí… Číst vice »

peter.
12. 3. 2016 11:40

fajt napsal doufám, že tahle obluda nebude předmětem politických čachrů a materiálem pro výměnu za ústupky západu báťuškovi – to bych považoval za ošklivou židovinu, z obou stran. .. fajt: Bude predmetom politických čachrov.A sama ruská justícia tým,že tak dlho tento proces zdržiavala,vložila do rúk protivníkom Ruska nesmierne silný nástroj protiruskej propagandy.Ruská justícia pripustila aby sa vôbec nie zložitý prípad (tak to prezentovali ruské médiá)premenil na politický proces.Ak má ruská strana proti tejto hyene jasné a nevyvrátiteľné dôkazy,tak ich mala použiť a dnes by Savčenková už dávno zabudnutá svetom, hučala niekde na Kamčatke.Mali to urobiť podobne,ako to urobili s ukr.režisérom… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
12. 3. 2016 11:44

No, „suchou hladovku“. Co kdyby zkusila taky týden nedýchat. Třeba by se jí to podařilo.
Ale vážně. Teď bude protiruská propaganda nejspíš vykládet, že jí zlí Rusové dali tajně nějaké drogy, aby takhle vyváděla.

Martin (už bez taky m)
12. 3. 2016 12:17

peter: média nerovná se soud (justice). RF není ČR v případě D. Ratha… Ataky na údajnou neexistenci práva na spravedlivý proces nemůžete řešit skrze emoce. To by byla nahrávka na smeč. Jakékoliv „zkrácené řízení“ musí být odůvodněno, důkazy ověřeny. Politické čachry vs ataky na Putina jako hlavu státu? Vám prosím „šibe“?! RF musí dokázat, že její vrcholný představitel se svým opakovaným kladením důrazu na právo a zákonnost pouze netlachá. Musí dokázat nezávislost soudů na státní moci . bez ohledu na ubožáky kterým ona „osoba“ slouží (to dělá svým jednáním i „za katrem“, resp ve vazbě). Rusko nehodlá opakovat politické procesy… Číst vice »

fajt
12. 3. 2016 12:37

peter. napsal fajt: Bude predmetom politických čachrov.A sama ruská justícia tým,že tak dlho tento proces zdržiavala,vložila do rúk protivníkom Ruska nesmierne silný nástroj protiruskej propagandy.Ruská justícia pripustila aby sa vôbec nie zložitý prípad (tak to prezentovali ruské médiá)premenil na politický proces.Ak má ruská strana proti tejto hyene jasné a nevyvrátiteľné dôkazy,tak ich mala použiť a dnes by Savčenková už dávno zabudnutá svetom, hučala niekde na Kamčatke.Mali to urobiť podobne,ako to urobili s ukr.režisérom Olegom Sencovom.Dnes už za ním ani pes neštekne.Bol to krátky proces. Zatkli ho aj s komplicom,odsúdili a strčili do ťurmy.Nachápem to naťahovanie vyšetrovania a súdneho procesu.Keď sa… Číst vice »

peter.
12. 3. 2016 12:53

Martin (už bez taky m) napsal odsoudit vinnou za důkazy dokázanou vinu, ne ubohé kvílení implantované do lobotomií postiženého jedince zvenčí. Sencovovu bandu odchytili v máji 2014 a 25.augusta 2015 ho odsúdili na 20 rokov.Vyšetrovaná a súdená bola celá skupina okolo neho,takže aj zber dôkazov pre usvedčenie musel byť obtiažnejší ako v prípade Savčenkovej.Táto bola zatknutá v lete 2014 a odsúdená nie je doteraz.Tak tu nevypisujte niečo o lobotómii,lebo tou musia byť postihnutí skôr tí ,ktorí sami seba utvrdia v nejakom názore na niekoho alebo na niečo a tento názor potom do krvi obhajujú.Ak tu niekomu „šibe“tak sú to práve… Číst vice »

Sio
Sio
12. 3. 2016 12:58

J. Hruška napsal

No, „suchou hladovku“. Co kdyby zkusila taky týden nedýchat. Třeba by se jí to podařilo.
Ale vážně. Teď bude protiruská propaganda nejspíš vykládet, že jí zlí Rusové dali tajně nějaké drogy, aby takhle vyváděla.

Pokud vím, suchá hladovka se používá pro léčebné účely a to max 5 dní. Bez postupného tréninku to ale nemá šanci vydržet ani těch 5 dní. Přinejlepším se ji podaří, že omdlí a budou ji muset dát kapačku, protože jinak by to bylo neposkytnutí pomoci. Takže zdraví možná ano, ale život neriskuje.

peter.
12. 3. 2016 13:05

peter. napsal
práve takýto ľudia,ktorí sa miesto diskusie uchyľujú k osobným útokom.

Nemám tým na mysli práve vás.

hudryper
hudryper
12. 3. 2016 13:26

Vaše zadel,Fajte,ne že snad nemůže,ale nechce pochopit,že cenu za mimořádně úspěšnou politiku Ruska ústy Putina,nutně zaplatí lidé,kteří jsou v nesprávný čas na nesprávném místě.Stoprocentně hoši v bílé chýši počítali s tím,že na dělostřelbu do Rusů v Doněcku na Lugansku zareaguje Moskva krátkou a účinnou válkou,po které by jim zůstala na starost celá zblblá generace mlaďochů s hákem na duši.Množírna těchto politických monster byla založena už za Rakousko-Uherska,pořádně se projevila za IIWW a nezanikla ani po poválečných represích proti zrádcům sovětské vlády.Naopak, rozpadem SSSR byla dána dokonalá příležitost tuto množírnu probudit,nakrmit,zaplatit a potom už jen kontrolovat.Nevěnování pozornosti tomuto procesu v Haliči… Číst vice »

cnemo
12. 3. 2016 14:39

Při vší své hlouposti měla holka štěstí, nepadla do rukou bojovníkům z „kolébky“ demokracie. To by se ani po 15ti letech nedostala ani k soudu a demokraticky by se opalovala někde na anektovaném kubánském vojenském letovisku:)

Ať je to jak chce, porovnání je tristní.

asym
asym
13. 3. 2016 8:10

Ten póvl je kombinací pražské kavárny s pussy riot a jen doufám, že soud k ní bude nekompromisní.

Béda
13. 3. 2016 8:53

Jak je to možné? Víc než 600.000 Ukrajinců chce vyměnit ukrajinskou „demošku a svobodu“ za život v „totalitním“ Rusku? http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7611-vice-nez-600-tisic-obcanu-ukrajiny-kteri-uprchli-do-ruska-se-rozhodli-zustat

Co na to „bojovnice za demokracii“ Savčenková?

fajt
13. 3. 2016 9:30

hudryper napsal cenu za mimořádně úspěšnou politiku Ruska ústy Putina,nutně zaplatí lidé,kteří jsou v nesprávný čas na nesprávném místě tak tohle považuji za velmi nebezpečnou logiku, tímto směrem se nakonec, hudrypere, dostanete přesně ( a systémově ) na místo vašich nepřátel ( nebo jak své odpůrce vidíte ), tímto viděním světa novou a lepší společnost nevybudujete – pokud chcete použít tento způsob tvoření nové společnosti, tak se velmi rychle dostanete do starých časů a pořádků ( samozřejmě s nebezpečím, že pro tentokráte upadnete zase o něco hlouběji do bahna, které se jednou za lidmi pro vždy uzavře ) – když… Číst vice »

PPK
PPK
13. 3. 2016 9:30

Béda napsal
Víc než 600.000 Ukrajinců chce vyměnit ukrajinskou „demošku a svobodu“ za život v „totalitním“ Rusku

Pozor! Stále však nebyl zrušen Harvardský a Houstonský projekt!

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/4016-vzpamatujte-se-drive-nez-bude-pozde-plan-na-likvidaci-slovanu-harvardsky-a-tzv-houstonsky-projekt

peter.
13. 3. 2016 22:00

Sergej Ratušniak je bývalý primátor Užhorodu.Býval neobmedzeným pánom Podkarpatia a chýr o ňom prišiel aj ku nám.Jeho meno u nás na Východe poznal každý.Prečítajte si,čo on hovorí o tej lesbickej sadistickej hyene Savčenkovej:
http://patriot-su-rf.ru/blog/43373133793/Eks-mer-Uzhgoroda:-Savchenko-otbivala-genitalii-i-tushila-sigare

Vaska
Vaska
14. 3. 2016 9:23

tady je to v češtině, naprosto vypláchlej mozek jako hitlerjugent – http://www.novarepublika.cz/2016/03/hrdinka-majdanu.html – myslím že rusové by se s touto kreaturou neměli špinit a předat ji opolčencům do Novoruska – ti s takovejma udělaj velmi krátkej a účinnej konec

Aleš
Aleš
14. 3. 2016 11:49

Po minutě projevu tohoto deprivanta ženského pohlaví mě napadla slova:
Alláh akbar!