Že na srazy Milionu chvilek chodí jen padlí na hlavu, se potvrdilo

A legrace je, že to potvrdil internetový portál Seznam.cz, který ovšem jinak dělá Milionu chvilek, co mu na očích vidí. V přivolávání mas na milionové srazy nemá u nás – kromě ČT – konkurenci, a není mu ani zatěžko označit poslední patnáctitisícovy shluk lidí na Václaváků za „plné Václavské náměstí“.

Nu a do tohoto „plného Václavského náměstí“ poslal Seznam.cz své redaktory, aby zde provedli cosi jako politicko-sociologickou sondu. Otázky, se kterými se redaktoři na účastníky manifestace obraceli, byly dvě: První zněla: Máte jasno, koho volit? A druhá: Kdo z vlády by měl nahradit Babiše na postu premiéra?

Tyto otázky byly položeny 111 lidem, kteří zodpovězením (či nezodpovězením) už hned otázky první potvrdili to, co je uvedeno v titulku.

27 z dotázaných by totiž volilo Piráty.

25 TOP 09

19 ODS (zde byla většina hlasujících z Prahy)

6 KDU-ČSL

6 STAN

1 Zelené

1 Svobodné

a 26 dotázaných vůbec nedokázalo na tuto otázku odpovědět.

Pokud už tento blok prokazuje duševní úroveň seběhnuvších se účastníků srazu na Václavském náměstí dostatečně, pak odpovědi na otázku druhou vyjasňuje problém už bez nejmenších pochybností.

Tuto otázku si proto raději zopakujme: Kdo z vlády by měl nahradit Babiše na postu premiéra?

Odpovědi:

19 – nikdo z vlády

25 – nevím

30 – Petříček

Tak tohle, milí zlatí, zvlášť tedy to poslední jméno, jehož nositele si 30 lidí z dotázaných na Václaváku (jen jeden či dva hlasy získali Maláčová, Hamáček a Plaga), umí představit jako nového premiéra vlády České republiky, vypovídá o psychické úrovni těch, kteří se na mítinky pánů Mináře a Rolla scházejí, tak přesvědčivě, že by ji snad správně dokázal posoudit i doktor Chocholoušek.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petrpavel
Petrpavel
14. 12. 2019 23:06

Kdyby bylo možno dedekovat jejich hlavy jsem si jist že by se zjistilo že ti označovačí Zemana za hlupáka, senila a sprosťáka nikdy neslyšeli a nečetli ani kousek jeho jakéhokoli slovního vyjádření, projevu.

racek
racek
15. 12. 2019 0:57

Praha … můj táta říkal, že Praha bude vždy jiná než zbytek republiky. Já prožil téměř půl století v Praze, ale pražákům jsem nikdy nepřišel na chuť. Zejména jejich zřejmě vrozené inteligenci, která jim velí volit za představitele ty, kteří ve skutečnosti pracují proti jejich zájmům. No, v tomto je chytřejší pomalu každý traktorista. Čest buď výjimkám.

Bety
Bety
15. 12. 2019 10:28

Patnáct tisíc lidí není Praha. Pražáci nemusí být blbější než zbytek republiky,
jen jich je na malém prostoru soustředěno hodně, proto se tam také najde
snadněji ta vypatlaná část. Také je tam vzhledem k úřadům, administrativě
a neziskovkám hodně těch, co jsou přisáti na státní rozpočet a tak musí
neustále předvádět a hledat nějakého nepřítele, aby nebyl čas příliš zkoumat,
za co své výplaty berou.

Petrpavel
Petrpavel
15. 12. 2019 10:54

Bety, skvěle jste to charakterizovala! :-)
Tak to jednoduše je. Víc není třeba dodávat.
Systémoví (tedy pro tento režim a systém) jsou přece stejně chvilkaři jako babišovci. Těch ostatních je (nás) málo.

Punta
Punta
16. 12. 2019 9:40

V hlavním městě je vždy a za každého režimu více „systémových“ občanů než kdekoliv jinde v republice. A prvních dvacet let chodívají na režimní akce s radostí a spontánně, později pak z existenčních důvodů a, posléze už jen ze zvyku. Jen dneska to máme tak trošku zamotané: systémoví-systémově-proti systému?

Dolmen
Dolmen
16. 12. 2019 22:21

V Praze funguje efekt davu, tak jak to již přes 100 lety popsal Gustav Le Bono ve své knize Psychologie davu. Dav je charakterizován fyzickou blízkostí jiných lidí a poněvadž jsou Pražáci natěsnáni na jednom místě, vytvářejí svým způsobem dav. A inteligence davu se blíží inteligenci toho největšího blba v davu se vyskytujícího. Tuhle zákonitost odhalil Le Bono již před 100 lety a že to funguje, toho jsou Pražáci živoucím důkazem.

racek
racek
16. 12. 2019 23:37

No, pokud je ten průzkum se Seznamu opravdu seriozní, tak je to opravdu znamení o silné poruše vnímání u řady obyvatel … Je fakt, že zrovna Seznam je mimořádně sluníčkový server, takže to píšou tak trochu proti svým. Jinak jsem se zasmál nad tím ekologickým Babišovým programem. Ty úžasné miliardy miliard … a mocným hýkáním Kalousků a ODS či vostatních pravdoláskařů, vyznačujících se v případě návrhů vlády až neskutečnou šetrností .. Nějak si soudruzi neuvědomili, že před pár dny nadšeně řičeli nad ekonávrhy z EU … nějak jim nedošlo, že Babiš vlastně plní co si sami ještě před pár dny… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 12. 2019 11:34
Bety
Bety
17. 12. 2019 16:03

→ Evropská unie by měla obejít národní vlády, které nedodržují demokratické standardy, a jednat rovnou s magistráty Prahy, Budapešti, Bratislavy a Varšavy, protože právě ty jsou s to „dělat zázraky“ ve sférách jako jsou změny klimatu, vyzvali primátoři zmíněných metropolí na setkání v Budapešti… fascinující… rozklad EU „novými cestami“…
– To je z Ranní kávičky T. Spencerové.
Nezdá se vám také, že tady máme bez voleb nový parlament, vládu , prezidenta a Ježíše
v jednom? Demokracii podle Hřiba a spol??

racek
racek
19. 12. 2019 13:28

Jo, Tereza má bohužel, někdy i bohudík, téměř vždy pravdu. Samozřejmě, i ona jí musí občas obcházet. Některé pravda se trestá.