Železné košile

Proslov Lenky Procházkové na shromáždění na Václavském náměstí 2. května 2017 k výročí Oděsy

Už tři roky uplynuly od hromadné vraždy v Oděse a my jsme se znovu shromáždili. Nejen proto, abychom uctili oběti. Naše bolest nad jejich hrůznou smrtí se léty nezmenšila a náš hněv z toho, že pachatelé dosud nebyli odsouzeni, stále narůstá.

Autentická videa zachycující průběh bestiálního zabíjení nevinných lidí jsou decentně označena číslicí 18 +, což znamená, že shlédnutí drastických záznamů je doporučeno divákům až od osmnácti let. Mnozí spolupachatelé vraždění však byli mladší. Kameraman, autor jednoho z videí, je ve zvukovém záznamu nazývá dětmi. Když společně s ribjaty vnikl i on s kamerou do útrob zdevastovaného a kouřem prosyceného Domu odborů a natáčel záběry ohořelých mrtvých, nebyl na místě zločinu ještě ani jeden policista. A proto kameraman, zřejmě jako nejdospělejší osoba, žádal zdivočelou a nenávistnou tlupu, aby nalezeným mrtvým zkontrolovala doklady. Ribjata při chvatném prohledávání kapes obětí zjistila, že místo předpokládaných ruských agentů jsou všichni upálení Ukrajinci. Jednomu z mrtvých oděských studentů začal při probírce kapes zvonit mobil. Kdosi z jeho blízkých se chtěl ujistit, zda je v pořádku. Ale mrtvý student už hovor nepřijal.

Při sledování toho otřesného videa má divák pořád pocit neskutečna. I kameraman žasne: „Kdo by si pomyslel, že tohle se může stát v Oděse?“

Vraždění v Oděse je však důsledkem kyjevského Majdanu. Tam byl zažehnut prvopočátek soudobého ukrajinského fašismu. Mezi politiky, kteří rozněcovali ozbrojený puč v Kyjevě ale nejsou jen Ukrajinci. Ale i ta zámořská preclíkářka Nulandová je jenom viditelnou špičkou ledovce. Pod logem demokracie podněcovali nenávist bohužel i někteří naši politici a novináři.

Nevím, zda si lidé jako pan Štětina, Schwarzenberg a Zaorálek nebo novinář Palata a diplomat Bartuška udělali čas na to, aby shlédli drastické videozáznamy o průběhu masakru v Oděse. Možná na to dodnes nemají dost síly a dostatek charakteru, aby pohlédli pravdě do očí. Zřejmě svou kuráž vyplýtvali při řečnění na Majdanu nebo při ostouzení nevinných obětí v Oděse. Zločiny proti lidskosti jsou však od doby Norimberského procesu nepromlčitelné! To se týká nejen přímých pachatelů a jejich řídících kádrů, ale i spolupachatelství politiků a novinářů. Mnozí z těchto viníků se zřejmě před budoucím mezinárodním tribunálem budou hájit tím, že byli mylně informováni. Ve věku internetu už ale takové nejapné omluvenky nestačí. Dnes každý gramotný člověk disponující kritickým myšlením dokáže vnímat události na Ukrajině chronologicky a umí rozpoznat motivy pro vzbuzování nenávisti mezi národy. Jsou snad naši politici a novináři intelektuálně podměreční? Pokud ne, zbývá jediná možnost, totiž, že jsou to vědomí lháři.

Říká se, že zvyk je železná košile. My si ale na lhaní lhářů zvykat nebudeme a žádné železné košile si navléknout nedáme. Výkřiky lidí trýzněných v Domě odborů v Oděse neutichly ani po jejich smrti. Já je slyším pořád a vy jistě taky. A budeme je slyšet stále dokud pachatelé, organizátoři a schvalovatelé té hromadné vraždy nebudou odsouzeni. Nejde nám o pomstu na zdivočelých ribjatech z Pravého sektoru svážených do Oděsy na „vyšší“ příkaz. Jde nám o spravedlivé odhalení příčin a důsledků Majdanu v Kyjevě, protože jen tak lze zabránit dalším pokusům predátorů o rozpoutání války proti Rusku.

Na závěr už jen jedna věta, milí přátelé. Uvědomme si, že pokud ze světa zmizí spravedlnost, nebude už žádný důvod k tomu, aby lidé dál žili na Zemi.

Zdroj: Nová republika

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
5. 5. 2017 5:19

Video ktoré predkladám k posúdeniu je mimo tému.Ale podľa mňa,iba zdanlivo.ČR má pred voľbami a začína predvolebný boj v ktorom politici odhadzujú masky a sú schopní použiť proti sebe každé svinstvo,len aby zaujali pri koryte najvýhodnejšiu pozíciu.Toto video v plnej nahote ukazuje pravú tvár politikov(bez výnimky) a hodnovernosť ich sľubov ktoré sa začnú na vás sypať z obrazoviek,médií a bilboardov.Každý volič,nie len v ČR by mal toto video vidieť ešte pred tým,ako hodí do urny svoj vyplnený volebný lístok.
https://www.youtube.com/watch?v=xpPH0JxsBLg

Bety
Bety
5. 5. 2017 5:25

Pěkný proslov. Ale spravedlnost jistým kruhům nic neříká, nahrazena byla pojmem právo a právo platí jen někdy, jen pro někoho, nebo také vůbec. Podle toho, jak se to zrovna hodí. Skutečné zločiny jako by neexistovaly, místo toho jsou vytvářeny zločiny fiktivní a nad těmi se roní krokodýlí slzy.
To ale neznamená, že my, kteří po spravedlnosti toužíme, na ty skutečné zločiny zapomeneme. A Oděsa byla zločin, na který opravdu zapomenout nelze.

Martin (už bez taky m)
5. 5. 2017 6:37

Proslov je pěkný a od osoby hodnověrné, kterou si vždy rád poslechnu. Ale požár fašistů nezačal Oděsou. Dokument „Operace Odessa“ to jasně dosvědčuje… Smrt v plamenech úmyslně založených je hrůza. Ale „proti ohni ohněm“, proti „vodě“ „vodou“ funguje. Neznamená to, že volám po zpopelnění vrahů a jejich iniciátorů a podporovatelů před jejich smrtí. Jako tisíce, ba miliony lidí volám po vyšetření, vyvození zodpovědnosti, po ponaučení, po jeho udržování v živé paměti lidí. Aby bylo sníženo opakování podobných hrůz- nejen na Ukroruině, v mnoha místech v Africe či Iráku nebo Afghánistánu, Sýrii, Jemenu… Tam všude probíhají krvavé Mejdany, často s použitím… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
5. 5. 2017 6:43

peter. napsal Video ktoré predkladám k posúdeniu je mimo tému.Ale podľa mňa,iba zdanlivo.ČR má pred voľbami a začína predvolebný boj v ktorom politici odhadzujú masky a sú schopní použiť proti sebe každé svinstvo,len aby zaujali pri koryte najvýhodnejšiu pozíciu.Toto video v plnej nahote ukazuje pravú tvár politikov(bez výnimky) a hodnovernosť ich sľubov ktoré sa začnú na vás sypať z obrazoviek,médií a bilboardov.Každý volič,nie len v ČR by mal toto video vidieť ešte pred tým,ako hodí do urny svoj vyplnený volebný lístok. https://www.youtube.com/watch?v=xpPH0JxsBLg Poučné, ale neřešící problém. Volba je jen součástí snah od demokratizaci „demokracie“… Volba sama neznamená „legalizaci systému“. Tou… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
5. 5. 2017 6:46

Za podstatné pokládám „pohybovat šašky taky“, a hlavně pokoušet se různými způsoby aktivně mařit snahy „kulisáků“, „loutkařů“…
Takové „osvícení“ je úžasně účinné zachovají-li si lidé živé S-vědomí…

Martin (už bez taky m)
5. 5. 2017 7:07

Gatta napsal Na webu ČT …divné … ? http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nazory/2109170-blog-proc-80-syrskych-deti-roztrhanych-na-kusy-neni-beautiful-a-nestoji-trumpovi-a-eu Gatto, občas nejspíše „má něco uniknout“, aby si ČT zlepšila „renomé“a udržela „sledovanost“… Ostatně vždyť to ČT takto nic nestojí. Saúdskou galerku bych doporučoval „zkalibrovat“ na příslušnou velikost, tento diktátorský surový vraždící „stát“ by se měl rozpadnout – a ne Sýrie. Podle mne útok spáchali proto, aby zabránili transferu – „výměny rukojmích“ a blokovali za účasti Ruska dosažené dohody. Tedy protože chtěli na vládou ovládaná území, tak museli dle Nusráckých vrahounů zemřít… A děti si vybrali prot, aby zastrašili matky, jejich muži jsou často na frontě či mrtví. Má to asi… Číst vice »

jogín
jogín
5. 5. 2017 8:51

Když si dobře prohlédnete fotografie z Oděského masakru, najdete mrtvé co mají spálenou jen hlavu nebo hlavu, rameno a ruku. Nejde tedy o nějaké náhodné zasažení ohněm. Obětím polili hlavu benzinem a zapálili.

dixi
5. 5. 2017 11:22

Gatta napsal

Na webu ČT …divné … ?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nazory/2109170-blog-proc-80-syrskych-deti-roztrhanych-na-kusy-neni-beautiful-a-nestoji-trumpovi-a-eu

Před několika dny byl podobný článek na zvědavci, šlo o 116 dětí, místo zločinu stejné, i otřesné video k tomu.

GRENZER
5. 5. 2017 11:57

Teď máme výročí tzv. Povstání pražského lidu a bude výročí konce WW2.
Opět se v masmédiích bude překrucovat historie, některá fakta, co nepůjde popřít, to se bude bagatelizovat, vše za jedním účelem: historie začíná 9.května 1945 a tak si povídejme o hodných Němcích a zlých českých bestiích.

LINK http://tinyurl.com/n8429b6

Béda
5. 5. 2017 12:57

http://www.novarepublika.cz/2017/05/kasparov-pochvalil-akce-radikalu-v.html

Šachový génius – „autistický“ pátokolonista a sociopat.

Béda
5. 5. 2017 14:03

http://www.noveslovo.sk/c/Zo_zivota_ruskeho_spiona_v_EU

Mal som možnosť zúčastniť sa na bezpečnostnej konferencii na Malte, na ktorej sa stretli poslanci z celej Európy za jediným účelom – aby si kopli do Ruska. Dookola tie isté príspevky o tom, ako za všetko zlo na svete môže Putin a ako musíme bojovať s ruskou propagandou. Keď som vystúpil s príspevkom, v ktorom som kritizoval americké prešľapy, hneď po mne začali niektorí poslanci bučať a jeden po mne dokonca kričal, že som agentom Moskvy. Takto prebiehajú debaty na európskych fórach. Oni tomu hovoria boj s propagandou. Odborne sa to však nazýva – rusofóbia…