Zkrácení zdravotnické fronty?

„Naše jednotky taktickým ústupem zkrátily frontu“ – to bylo časté hlášení nacistického rozhlasu v době, kdy wehrmacht prohrával na všech frontách.

Naše „svobodná média“ problém informování o tom, že se soustředěným tlakem občanů a zdravotnické veřejnosti podařilo zablokovat přijímání klíčových zákonů Julínkovy „zdravotnické reformy“, vyřešila jinak – až na výjimky (Petr Holub v Českém rozhlase) o tomto faktu neinformovala.

Odložení likvidačních zákonů je velkým vítězstvím těch, kteří dokázali zjistit informace, měli odvahu informovat občany, zdravotníky, akademickou veřejnost i poslance a senátory o pozadí připravovaných změn.  Toto vítězství však nepodceňujme, protože i ve třech zákonech, které se chystají do parlamentu je ukryto nejedno „čertovské kopýtko“.  A dokud budou ministr Julínek a jeho loutkovodiči Cikrt, Hroboň a další ve svých funkcích, nemůžeme si být jisti, že se budou lobbistické zájmy prosazovat zákulisními prostředky.

Dnes se také Tomáš Julínek chystá zveřejnit zprávu o stavu českého zdravotnictví, která má občany přesvědčit o nevyhnutelnosti vyšší spoluúčasti. Pokud bude mít tato zpráva stejnou úroveň jako jím autorizovaná kapitola Zdravotnictví v Modré šanci, máme se na co těšit.

Foto: Zdroj

Stan: Smrt je zadarmo aneb zdravotnická rozbuška

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments