Zneuctěný Měsíc

V souvislosti s 50. výročím přistání Apolla 11 na Měsíci se vyrojila velká spousta článků a komentářů, od oslavných přes osvětové po konspiračně-teoretické. A potom komentář prominentního komentátora Lidových novin Petráčka. Chudák starý pán má svojí nenávistí k Rusku už tak rozežraný mozek, že zplodil komentář, ve kterém přistání na Měsíci zredukoval na triumf USA a debakl SSSR. Nic pro něj není důležitější, než že „hodní naši“ (USA) porazili ty „zlé cizí“ (SSSR), což tak podle vlastních slov vnímal již v roce 1969.

Neil Amstrong, Edwin Aldrin i Michael Collins byli sice všichni vojáci, ale neexistují žádné náznaky toho, že by svoji cestu na Měsíc vnímali jako vojenskou misi. Na rozdíl od komentátora Petráčka, který jestli byl hodně daleko, tak v New Yorku. Člověk se při čtení toho jeho komentáře nemůže ubránit dojmu, že kdyby to tenkrát dopadlo opačně a na Měsíci místo USA přistál jako první SSSR, nic by to nejenom neznamenalo, ale bylo by zbytečné, ne-li rovnou nemravné. Takových peněz a pro nic, Ale takový náhled si ani Měsíc, ani američtí astronauti, ani nikdo z těch, kdo na tom úžasném vzepětí pracovali, a už vůbec ne nikdo z těch statisíců lidí na Zemi, kteří to tehdy s bázní a pýchou sledovali v přímém přenosu, nezaslouží. Ano, samozřejmě, že šlo o prestiž USA, a ze začátku pouze o ni. Ale na konci už šlo o prestiž celého lidstva. A pořád o ni jde. A pak přijde nějaký Petráček a řekne: „Hurá, Sparta porazila Slávii“ a ze splněného snu lidstva udělá historku okresního formátu.

Jsem sám, komu to přijde přízemní a neuctivé? Bohužel, kvůli tomuhle Petráčkovskému přístupu, který lety do vesmíru nechápe jako pokrok lidstva, ale vítězství klubu, zachází vesmírný program na úbytě. Protože proč posílat astronauty na Mars, když Rusko mohou stejně dobře ponížit i nějací úředníci tady na Zemi?

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
95 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kristek
Jan Kristek
23. 7. 2019 22:11

Prosím všechny, aby si v první řadě našli starou učebnici fyziky, stáhli si záběry z údajného přistání na Měsíci a přehráli si je v nějakém editoru filmů, který jim u každého políčka ukáže čas v setinách vteřiny. Pokud na záběrech z „měsíce“ cokoli spadne za půl vteřiny o víc než o 20 cm nebo za vteřinu o víc než 80 cm, nebyly natočeny na Měsíci. Přesto prostě vlak nejede! A takových záběrů jsou tam tisíce. Jakékoli jiné tvrzení není žádný „názor“, ale sprostá brutalita. Je pravda, že NASA prý důkazy o svém podvodu „omylem“ smazala, ale svůj klip, který mi… Číst vice »

Dana
Dana
23. 7. 2019 23:04

Je s podivem, kolika lidem jeste po pul stoleti zalezi tak moc na tom, aby se „prokazalo“, ze Americane na Mesici nebyli. Je to zatemelost, nebo to proste jejich mozek nezvlada a spolu s nenavisti K USA pak vytvari krkolomne konspirace ? Nevim, ale i zde ve Statech jsou nevzdelani lide, co se domnivaji, ze se vse filmovalo v Hollywoodu. S tim nic nenadelame. Pred nekolika lety usporadavaly nektere velke observatore mesicni noci, kde laici mohli na vlastni oci pozorovat v teleskopu americkou vlajku a lunarni rovery-vehikly, ktere tam zustaly po misich. I ty zbytky sovetskeho Lunochodu mohli zachytit. Neverici… Číst vice »

Dana
Dana
24. 7. 2019 3:38

Tak to dopada, kdyz pisi udaje z hlavy a neoveruji si fakta. Jmeno G. Cernana jsem psala nespravne, zadny Cerman, ale Cernan. Mea culpa. Na povrchu Mesice pristalo 12 astronautu a mimo tech znamych z medii uz mnoha jmena zapominam.
Ta kniha, Cernanovy vzpominky a cestu na Mesic by se asi prelozila jako „Posledni muz na Mesici“.

PPK
PPK
24. 7. 2019 5:33

Dana napsal
i zde ve Statech jsou nevzdelani lide, co se domnivaji, ze se vse filmovalo v Hollywoodu.
S tim nic nenadelame.

Tak tak. Fyzika a Měsíc vždy budou pro línou hlavu past. Měla by ta hlava se jít zase pást. Na zelenou louku plnou pruhovaných brouků.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 9:32

Hej, ty patriotko, kde jsou koleje měsíčního vozidla. Stoji na fleku, odnikud nikam žádné koleje, zato v okruhu kolem něj lidské stopy. Snesl ho na flek snad pambu? Stojím na Mesici, koukám na Zemi, která musela být daleko větší než Mesic na pozemské obloze, je barevná, vyrazna, obrovský leknín v černé lagune… úchvatný pohled. A nic si nevyfotim. No to bych byl ale blbec. Až tam zase emik poleti, dorucuji selfi , kdy na pozadí hlavy bude Zeme. Blbci chtějí na Mars, ještě nedolitli na Mesic a hned tak tam nepoleti. Na orbitální stanici kolem Zeme prý musejí v určitých… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 10:06

Honzo, dobry, zase jiný úhel pohledu. Připojuji jedno info. Ta maketa Lunárního modulu měří podle zprav, které vlastně nejsou zadne, minimálně 8 metrů na vysku. Lidi dovnitř nelezou po zebriku, ale přicházejí po rampe, která je na úrovni „obytne“ casti.
České zlate rucicky to dávaly dohromady podle „dostupnych“ konstrukčních zdroju.
Ty rány kladivem, to je parada.
A Země pořád nigde.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 10:16

Njn, soudruh Musk z emeriky už brzy poletí až do Proxima Centauri. Sám ještě nebyl na zemském orbitu, ale celkově to vidí jasne.
Multimiliardar se ještě sám nepodival z nadhledu, pricemz kdejaký český myslivec už ví svoje. Z posedu.
Šílený svet.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 10:26

Jj, everybody smokes marihuana. Asi bych si měl někde sehnat jointa. Abych byl v poho. Trochu redbullu, semtexu, a selfi má hned ramecek.
Musk mi někoho pripomina. Aha .. Zelenou masku.

QQ
QQ
24. 7. 2019 10:39

Proč jen mě celé to slavné ,,přistání“ na Měsíci tolik připomíná tu o zlých arabech co po dvouhodinovém výcviku na jednomotorové Cessně zbořili 2 velkými dopravními letadly 3 budovy? Nebo tu jak Colin Powell na shromáždění OSN neohroženě mával nad hlavou obyčejnou zakorkovanou zkumavkou s prudce otravnou látkou? Nebo tu od A. Gora, kdy před 16-17 lety trvdil, že když nepřestaneme jezdit auty, kterých od té doby mimochodem přibyly milióny, tak za let 12 už nikde na planetě nebude vidět sníh? Proti těmhle spolu jěště s těma o demokracii, lidských právech, zlatu ve Fort Knoxu a dalších, je ta o… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 10:51

Lidi na Měsíc možná poleti. Ale až v dobe, kdy ze Země udělají měsíční krajinu. Přičemž jejím centrálním bodem bude zplundrovana Amazonie. Ovšem ta barva půdy bude pripominat spíše Mars.
My už to nějak dozijeme, ale co frikulini, až jim vypadnou Facebook , mobilní site, baterie na selfi… a zůstanou jen …
volska oka.
To je dobry, Červená KarKULKA jako solidní vědecké pojednani. Jemný humor inspiruje.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 10:58

Ještě bych to vylepsil: CarKULKA.

QQ
QQ
24. 7. 2019 11:07

Po 15 letech od smrti Stanleyho Kubricka se objevilo video v němž světoznámý režisér přiznává, že se podílel na zfalšovaném natáčení přistání NASA na Měsíci. Filmař T. PAtrick Murray řekl, že udělal s Kubrikem tři dny před jeho smrtí v květnu 1999 rozhovor. Byl ale přinucen podepsat 88 stránkovou NDA (dohodu o mlčenlivosti) s tím, že rozhovor může být zveřejněn až 15 let po Kubrickově smrti. V následujícím textu je k dispozici přepis rozhovoru se Stanley Kubrickem, kde režisér filmu 2001: Vesmírná odysea přiznává na kameru: „Zfalšovali jsme přistání na Měsíci a já jsem byl ten, kdo to natočil.“ Pod… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 11:13

Vesmírnou odysseu jsem viděl nedavno. Dějově plytke, ale po stránce technického zpracování vynikajici. Jak se tocily některé scény je mi opravdu zahadou.
Kubrik to umel.

QQ
QQ
24. 7. 2019 11:36

Zdá se, že Elon Musků poněkud zaspal… Na Marsu přeci byli Spojenostátníci američtí již deset let po přistání na Měsíci… Citace z jedné ze 3 video ukázek – krátké porady před letem – odkaz níže. ,,Kdo o tom ví? Nikdo. Huston sleduje skutečný let. Všechna telemetrie přichází z velitelského modulu zrovna tak jako rozhovory s vámi a fiziologická data. Nahráli jsme to všechno během praktického nácviku. Nevědí o tom. Od vás jen potřebujeme přímé televizní přenosy z letu a z přistání na Marsu. Jen ty televizní přenosy. Aha, rozumím. Jen ty televizní přenosy… V palubním počítači jsme naprogramovali, aby kosmická… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
24. 7. 2019 12:50

Světoznámý americký režisér Stanley Kubrick: „V tzv. „přistání“ na Měsíci bylo všechno falešné a já jsem byl ten muž, který to celé divadlo natočil.“ Zde je stenogram rozhovoru s renomovaným filmařem Stanleym Kubrickem před jeho smrti, ve kterém podrobně a důkladně popisuje, že všechna ta „přistání“ na Měsíci byla vyrobena NASA a jak snatáčel všechny snímky amerických lunárních výprav na Zemi, ve studiu Hollywoodu… https://newspunch.com/stanley-kubrick-confesses-to-faking-the-moon-landings/ Rozhovor směl být publikován až 15 let po smrti S.Kubricka. Režisér T. Patrick Murray vzal u Kubricka interview jen tři dny před jeho smrtí v březnu 1999. Předtím byl nucen podepsat 88-stránkovou dohodu o mlčenlivosti… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
24. 7. 2019 12:58

Dne 16. listopadu 2003, vdova režiséra, německá herečka Christiane Kubrick (Christiane Susanne Harlan), veřejně v programu „The Dark Side of Moon“ (CBC Newsworld TV channel) učinila vpřiznání, jehož podstatou bylo: „V době, kdy SSSR již plně ovládal kosmos, americký prezident Richard Nixon se inspiroval epickým sci-fi-filmem Kubricka, jedným z vůbec nejlepších hollywoodských děl „2001: Space Odyssey“ (1968). Nixon vyzval režiséra Kubricka spolu s dalšími hollywoodskými profesionály, aby „zachránili národní čest a důstojnost Spojených států“. Což mistři „továrny snů“, vedené St. Kubrickem, svědomitě splnili. Rozhodnutí o podvodech přijal osobně prezident Spojených států“. Podobná prohlášení od účastníků „projektu“ byla učiněna i dříve,… Číst vice »

Dana
Dana
24. 7. 2019 14:48

Mnozi lide kolem Apollo missions a ze jich bylo dost, vubec konspiracni teorie nevyvraceli, naopak, z legrace nadhazovali, ze „to je uplne jinak“. To aby se paranoidni vidlaci radosti tetelili, ze prisli na ten globalni podvod, zatim co smesni jsou oni. Ani ja nevericim nic nevyvracim. Meli by se zamerit i na jine lety nez prvniho Apolla 11, na dalsi mise Apollo 12, 14, 15, 16 a Apollo 17. Tam by se jiste nasly naprosto jasne „dukazy“ mimo tech, ktere uz unavne koluji desitky let. Taky ty kameny, co v tech misich astronauti posbirali, asi 280 kil, je podfuk. Rusove… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 15:03

https://www.novinky.cz/koktejl/510951-lide-mohou-v-praze-nahlednout-do-makety-lunarniho-modulu-apolla-11.html Česká maketa v Praze. Tak, tady je alespoň několik záběru zevnitr. Samozřejmě matoucich a pomatenych. Celkově ten prostor zabran vlastně neni. Je ověřeno tvrzeni, že v tom modulu emericti molodci údajně spali. Kde? Nejspíš na sobe. A kromě nich se tam údajně vešel stavebnicovy rover. Nápor na bednu. Ale s pravicovym soudruhem to ani nehne. Ti bohatyri byli také jen lide. To prděli do skafandru nebo do modulu? Kristova noho, ten modul je jako akvarko. Hlavně , že je tam gyroskop. Emericti soudruzi si tam hned mohli otevřít gyndu. Emericanky by to vyšlo šestkrát lacineji. Nějak mi to neda.… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 15:07

To je zase sajrajt. Žádná reakce na konkrétni lapsy, jen obecné zvasty. Přičemž rány emerickeho kladiva na Moonu ve vakuu připomínají šestkrát zpomalene Stalinovy varhany.

racek
racek
24. 7. 2019 15:24

Dana napsal Tak to dopada, kdyz pisi udaje z hlavy a neoveruji si fakta. Jmeno G. Cernana jsem psala nespravne, zadny Cerman, ale Cernan. Mea culpa.Na povrchu Mesice pristalo 12 astronautu a mimo tech znamych z medii uz mnohajmena zapominam. Ta kniha, Cernanovy vzpominky a cestu na Mesic by se asi prelozila jako „Posledni muz na Mesici“. Jo, tu knížku jsem si koupil. Jmenuje se tak i u nás. Jinak, v kosmonautice bylo obvyklé zatajování neúspěchů, což u sovětů bylo obvzvlášť patrné. Já je chápu. Ten jejich program stál mnohem víc jejich obyvatelstvo a to potřebovalo pvzbudit. Nakonec, utajování skončilo… Číst vice »

racek
racek
24. 7. 2019 15:30

orinoko napsal

To je zase sajrajt. Žádná reakce na konkrétni lapsy, jen obecné zvasty. Přičemž rány emerickeho kladiva na Moonu ve vakuu připomínají šestkrát zpomalene Stalinovy varhany.

Doporučuji Vám si prostudovat příslušné informace např. na Serveru kosmonautix.cz, asi nejlepším našem WEBu o těchto tázkách. Možná zjistíte, že skutečnost není až tak dramatická. Např. kosmonauti v LM spali v houpacích sítích nad sebou či Lunar Rover se nesl na podvozku v prostorách, které tam byly pro tyto účely zkonstruovány. A byl skládací, mimochodem.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 15:34

Ještě jsem chtěl dodat… Zneucteny Mesic… Na oficiálním webu České armády už se v diskusi objevuje slovo p.DEL. Ovšem v klasické české jazykové forme. HOUSTONe to. Emericka valecna námořní revoluce Zumwalt nemůže raději nikam, letadlova kocabka Ford je snad v prestavbe… je prokazano, že když šlo více emi robocopu na hajzl, tak lejna vytekala všude mozne. A to se ještě nezačalo strilet. Kačer vyhlasil, že USA SUNdaily íránský dron, pricemz jsou k dispozici snímky z íránského dronu, jak letí nad údajně obojzivelnym émerickým plavidlem. Íránský dron údajně sestrila , zneskodnila, jakási bugyna na zádi téhož plavidla. Ty brdo, pořídím si… Číst vice »

racek
racek
24. 7. 2019 15:38

Mimochodem, já ten přenos takhle brzy nad ránem sledoval… Zrovna jsem byl jako student na brigádě na hutích na Kladněa když jsem stál vnici na zastávce podnikového autobusu, tak jeden maník s tranzistorákem u ucha nahlásil … Tak už kluci přistáli… a v tu chvíli jsme všichni zajásali jako když Zdeněk Hrabě (Bača) či Milan Nový (tehdejší můj spolužák) dali gól Spartě … kolem mě samí dělníci, víte?

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 15:39

Hej, racku. Říkáš něco jiného než oficiální NASA. Ta tvrdi, že ho měli soudruzi mezi sebou. Taková měsíční trojka.Sestkrat lehci.
A ty placas taky hovadiny. Málo chybí , abych sdělil tvoji pravdu.
A poděl se, buď konkretni. Česká maketa žádný prostor pro rover neresi, nehledě NATO , že rover zvýšil hmotnost modulu tak frapantnim zpusobem, že Saturn 5 si NATO stezoval.
Nic neresis, zase jen plkas.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 15:41

A ty jsi inza, ze. Něco jako ty zelvy. Tomu říkám radostný den. Také jsou v Italii taková vedra?

racek
racek
24. 7. 2019 15:44

Mimochodem, autor si plete komentátora Petráčka středího věku s skvělým komentátorem petránkem, který o přes 80 věkem snadno strčil do kapsy všechny naše u Sörosových universit vystudované polito- či jiné -logy, které můžeme sledovat v naší ČT. … Bohužel, tento skvělý člověk již zemřel. Mimochodem měl první rozhovor s Gagarinem …

racek
racek
24. 7. 2019 15:49

orinoko napsal Hej, racku. Říkáš něco jiného než oficiální NASA. Ta tvrdi, že ho měli soudruzi mezi sebou. Taková měsíční trojka.Sestkrat lehci. A ty placas taky hovadiny. Málo chybí , abych sdělil tvoji pravdu. A poděl se, buď konkretni. Česká maketa žádný prostor pro rover neresi, nehledě NATO , že rover zvýšil hmotnost modulu tak frapantnim zpusobem, že Saturn 5 si NATO stezoval. Nic neresis, zase jen plkas. No, tobě asi ani fakta nestačí, viď. Víš kolik Rover vážil? Nevíš, viď. Já ti to prozradím. Najdi si to na Wikipedii. Možná budeš překvapen. Mimochodem, já tuhle sestavu viděl přímo v… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 15:52

Druhý racek… Takhle nějak si představuju příznaky senility. Argumentacne to ma záporný naboj, z věcného hlediska jde o nulu, a z dnešního úhlu pohledu jde o co? O dukaz, že emik nelže?
Lež je bytostna forma existence USA.
Osobně jsem vždycky napadal hovadiny o chemtrails, a klimaticke zbrani. Aha HAARP. Ptal jsem se na příkon pro takovou akci. A žádný inza mi nikdy nic nevysvetlil. Ani se o to nepokusil.
Je to stejné jako s Moonem. Nic verohodneho, jen vira, sic.

racek
racek
24. 7. 2019 15:52

No, řekl bych že četba literatury typu Išván Nemere podle kterého ani Gagarin neletěl poněkud zatemňuje úsudek. U nas tehdy o tom psalinapř, časopisu Letectví přední odborníci Prof. Mrázek, dr. Lála, Kolář atd. Ali dr. Codr, dokonce ani Pacner to nepopíral.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 15:54

Na wiki jsem byl. Ta je hodně skoupa. I tady kdekdo rika, že se tam vlastně dá najít přesně to, co je zpotrebi. Pro někoho zainteresovaneho.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 15:56

Parada, já ti to prozradim…. Zajdi si na wiki. Hele, víš co? Raději chodím na wifi. Ta buďto je, anebo neni. Úplně jednoduchá overitelnost.

Bety
Bety
24. 7. 2019 16:13

Včera jsem, bohužel ne příliš pozorně, sledovala „Hitlerovy tajné zbraně“.
Anglický vysloužilec tam tvrdil, že sestřelit V1 bylo kvůli výbuchu velmi nebezpečné a že je likvidovali tím, že stíhačka svým křídlem podebrala křídlo
V1, otočila ji na záda a tím změnila její směřování.
Zdálo se mi to přitažené za vlasy, ale tak to dopadá – jeden podvod, druhý,
třetí……………. a pak už těm Anglosasům nevěříte vůbec nic.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 16:36

Ano, to jsem také kdesi nabyl. Tuto informaci. Zvanit se dá cokoli. V emerickych honičkach do sebe auta triskaji, a všichni jsou pořád naživu. Omlacena auta jsou pořád provozuschopna, a než se nadejete, je půlka filmu v riti.
Znate émerický film, kde se nic nerozflaka… Tlustoprdi vyřeší každý problem. Kutil Tím má jednou na boku kladivo, a jindy zase koltak.
Hollywood je řešení.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 16:51

Ta emericka prezidentisticka skura prý Afghanistan konečně vyřeší. Prostě ho prý vymaže z mapy. Jasně, takže známe novou lokaci pro natáčení nového přistání na Moonu. A také Marsu. PochoPITELNE.

Bety
Bety
24. 7. 2019 17:21

Mě vždycky fascinuje, když emerická policie stíhá zločince a napravo nalevo
se chodci, nebo auta kácejí jako kuželky, kulky lítají na všechny strany, nějaký
ten výbuch je také žádoucí, kde tedy reakce je naprosto nepřiměřená původní
akci.
Hollywood si prostě se zákony, a už vůbec ne s těmi fyzikálními hlavu neláme,
proč taky, že. A kdo nevěří je konspirační teoretik.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 17:26

Tak tak…
T; V USA odebrali titul královny krásy dívce, která na svém Twitteru psala o hidžábech a černoších. Její výroky byly označeny za urážlivé a necitlivé. Pravděpodobně se jedná o (pravdivý, leč z hlediska politické korektnosti „nevhodný“) výrok, že většinu obětí trestných činů mezi černochy mají na svědomí jiní černoši. Druhým výrokem je řečnická otázka, zdali je hidžáb projevem módy v oblékání nebo výrazem útlaku žen ze strany islámu.

Dana
Dana
24. 7. 2019 17:57

Na jednu stranu se nedivim pochybovacum, protoze do zadratovaneho Ceskoslovenska nepronikly detailni zabery z Mesice z ostatnich misi. Jen vice informovani lidi vi o dalsich podrobnostech . Americani byli na Mesici celkem sestkrat, celkem sest uspesnych Apollo misi . Posledni videa z Mesice jsou uz v barve, to se urcite reziser Kubrick zmodernizoval. A cesti experti na fyziku maji vice materialu na zpochybovani. Zvlaste, ze na mesicnim nebi stale chybi hvezdy. :-) Treba, jak je mozne, ze astronauti ve skafandru meli tolik kysliku, ze jim mohli plytvat na zpivani a zpev nebyl tlumeny v tak malem prostoru helmy? Vzdyt potapeci… Číst vice »

racek
racek
24. 7. 2019 18:08

Dana napsal Na jednu stranu se nedivim pochybovacum, protoze do zadratovaneho Ceskoslovenska nepronikly detailni zabery z Mesicez ostatnich misi.Jenvice informovanilidi vi o dalsich podrobnostech . Americani byli na Mesici celkem sestkrat, celkem sest uspesnych Apollo misi . Posledni videa z Mesice jsou uz v barve, to se urcite reziser Kubrick zmodernizoval. Acesti experti na fyziku majivice materialu nazpochybovani. Zvlaste, ze na mesicnim nebi stale chybi hvezdy. Treba, jak je mozne, ze astronauti ve skafandru meli tolik kysliku, zejim mohliplytvat na zpivania zpev nebyl tlumeny v tak malem prostoru helmy? Vzdyt potapecive skafandruvmorina nasi planete zpivat dost dobre nemuzou. https://youtu.be/8V9quPcNWZE A… Číst vice »

racek
racek
24. 7. 2019 18:10

Bety napsal

Včera jsem, bohužel ne příliš pozorně, sledovala „Hitlerovy tajné zbraně“.
Anglický vysloužilec tam tvrdil, že sestřelit V1 bylo kvůli výbuchu velmi nebezpečné a že je likvidovali tím, že stíhačka svým křídlem podebrala křídlo
V1, otočila ji na záda a tím změnila její směřování.
Zdálo se mi to přitažené za vlasy, ale tak to dopadá – jeden podvod, druhý,
třetí……………. a pak už těm Anglosasům nevěříte vůbec nic.

To je ovšem pravda. Ten manévr používali i naši piloti, kteří také jich pár zneškodnili. Je to celkem známá věc pro fandy historie letectví.

racek
racek
24. 7. 2019 18:20

orinoko napsal

Na wiki jsem byl. Ta je hodně skoupa. I tady kdekdo rika, že se tam vlastně dá najít přesně to, co je zpotrebi. Pro někoho zainteresovaneho.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lunar_Rover jinak je tam toho spousta. Řekl bych několikset stran. Vč. vývoje raket, koncepcí, motorů, počítačů, konstrukce, skafandrů, přístrojů, drah, konstruktérů, politiků, vysledků atd. Dále doporučuji skvělý seriál Toma Hankse Ze Země na Měsíc. Tam je technických údajů přehršel.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 18:25

Proboha, soudruzka jen pastuje kokotiny. Kde je jediný argument proti pochybnostem…. Émerika jako soveti. Prostě politbyro a jeho mediální poskokove nemají jinou možnost. Divadlo sice pořád běží, ale v hledišti už je davno prázdno. To známe ze sociku. Angazovane kousky byly vždycky numismaticky záporný trhák. Ale vždycky se na různé Lišky našly cmrdliky.
Zajimal by mě lebecni prostor těchto lidských ukazu. Je tam nějaký prostor pro pochybnosti…

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 18:32

To jsem četl dříve než ty. A pořád je to průser. Zajdi do ceské makety téhož. Třeba vystrizliVIS. Ale bacha v Brenerskem tunelu. Možná tam v sítích chrápou nějací somnabulni muskove.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 18:39

Slyším nějaký metal… Aha, to prave nějaký émerický soudruh na Moonu zase stabilizuje emi pruhy. Pomocí kladiva. Heavy metal se nejlépe poslouchá ve vakuu.
Novinka pro budoucí české festaky.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 18:48

Doporučuji diskusi na Nové Republice pod týmž článkem. Tady se jde na kostní dřeň, tam zatím jen plkaji.

racek
racek
24. 7. 2019 19:31

orinoko napsal

To jsem četl dříve než ty. A pořád je to průser. Zajdi do ceské makety téhož.Třeba vystrizliVIS. Ale bacha v Brenerskem tunelu. Možná tam v sítích chrápou nějací somnabulni muskove.

Nějak bych si rozmyslel to tykání. Je to krajně nezdvořilé. Lunar Rover i LM jsem viděl přímo na mysu Canaveral. Doporučuji.
Víte, ale jinak jste většinou snadným soustem. Jistě si ale najdete i témata, kde jste silnější.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 19:45

Ty sám si nejdříve ujasni svoje vy.. vole… ty. Sám v tom litas, jenom sam. Cti sám sebe. A pak teprve kadruj.
Proč nemáme žádné fotky Země z povrchu Měsíce… Zajdi na wiki… Tam k tomu určitě bude manual.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 19:48

Tak ty jsi byl přímo u zdroje. A nemáš fotky… Ty jsi ale zpozdily…

Jan Kristek
Jan Kristek
24. 7. 2019 19:50

Dana napsal Na jednu stranu se nedivim pochybovacum, protoze do zadratovaneho Ceskoslovenska nepronikly detailni zabery z Mesicez ostatnich misi.Jenvice informovanilidi vi o dalsich podrobnostech . Americani byli na Mesici celkem sestkrat, celkem sest uspesnych Apollo misi . Posledni videa z Mesice jsou uz v barve, to se urcite reziser Kubrick zmodernizoval. Acesti experti na fyziku majivice materialu nazpochybovani. Zvlaste, ze na mesicnim nebi stale chybi hvezdy. Treba, jak je mozne, ze astronauti ve skafandru meli tolik kysliku, zejim mohliplytvat na zpivania zpev nebyl tlumeny v tak malem prostoru helmy? Vzdyt potapecive skafandruvmorina nasi planete zpivat dost dobre nemuzou. https://youtu.be/8V9quPcNWZE A… Číst vice »

PPK
PPK
24. 7. 2019 20:04

racek napsal No, řekl bych že četba literatury typu Išván Nemere podle kterého ani Gagarin neletěl poněkud zatemňuje úsudek. U nas tehdy o tom psalinapř, časopisu Letectví přední odborníci Prof. Mrázek, dr. Lála, Kolář atd. Ali dr. Codr, dokonce ani Pacner to nepopíral. Ach jo. Je to vlastně smutné sledovat, jak jeden bývalý laborant z cukrovaru s ženským nickem a jeden bývalý nomenklaturní papaláš (t.č. oba v emigraci) se tu „politicko-analyticky“ snaží okecávat NEVYVRATITELNÉ přírodní fyzikální zákony, které jim přece tak jasně a polopaticky ve svém videu vysvětlil pan Kristek. Též to odvolávání se na houslistu a snad zubaře či… Číst vice »

Dana
Dana
25. 7. 2019 0:41

„Proč bych musel vypracovávat graf?“ Nu, pane Kristek, ten graf je nutny aby ukazal rozdil mezi pritazlivosti-gravitaci mesice, oproti gravitaci planety Zeme. Jestlize zemska tize je 6x silnesi nez na Mesici jeste neznamena, ze ma stejne projevy gravitace. Navic ma Mesic oproti Zemi zanedbatelnou atmosferu. Ciliz uplne jine fyzikalni vzorce, jedna se o o skoro-vakuum. Jak vime, ve vakuu padaji objekty stejnou mirou. Vy fantazirujete se zemskymi zakony , ktere na Mesici neplati. Vubec neberete v uvahu, ze jak na Zemi, tak na Mesici padaji tezsi predmety rychleji, nez predmety lehci. Tohle uci cesky profesor: http://www.nabla.cz/obsah/fyzika/mechanika/volny-pad-zasadni-uloha.php Vas duraz na delku… Číst vice »