Zpátečníci na svá místa

O designovaném ministru financí (vida, jak ta výměna nakonec byla snadná) Ivanu Pilném jsem nikdy neslyšel, takže o to větší šok pro mne bylo první seznámí s jeho názory prostřednictvím komentáře Martina Fendrycha k Pilného rozhovoru pro Právo. ANO, bude líp. Až důchody skončí, senioři budou makat, sekat v parku trávu, ho nazval Fendrych a skvěle tím vystihl podstatu, k níž se vyjádřil velmi skepticky. Ten Fendrych, který je jinak na vše, co zavání sociální spravedlností, alergický jak vegan na vajíčka. Jenže Pilného asociální názory byly zřejmě už moc i na něj.

Co pak teprve na mě! Pilný asociál jsem chtěl svůj komentář nazvat. Pak mne napadaly titulky jako Drábek se vrací na ministerstvo financí, Ještě větší blbec, než jsme čekali nebo Vůl jak Anděl. Nakonec jsem zvolil Zpátečníci na svá místa, protože kromě ostentativně asociálních postojů budoucí pan ministr prezentuje fatální zaostalost a zpátečnictví svého myšlená (až jednoho napadá, jestli i toto nemůže být důvod, proč je bývalým ředitelem českého Microsoftu), když vypustí z úst něco takového:

Ti lidé mohou ještě pracovat. Nemohou řídit třeba autobus, ale mohou pracovat. A my budeme potřebovat, aby pracovali, protože je tady zoufalý nedostatek pracovních sil.

V celém vyspělém světě si lidé, kteří se dívají do budoucna, kladou otázku, jak se vypořádat se situací, k v důsledku pokračující robotizace klesá potřeba hrubé lidské práce, protože sekat trávu či řídit autobus mohou stejně dobře roboti, a možná i lépe než lidé. A popravdě, radši uvidím, když autobus bude řídit robot, než starý a nemocný muž, který už si své sice odpracoval, ale protože kvůli tomu neměl čas vydělávat, tak ho teď pan ministr po zásluze nažene za volant, dokud za ním neumře.

Budoucnost, to není otázka, jak zajistit stoprocentní zaměstnanost systémem sociálního a ekonomického vydírání a nucených prací, ale jak se adaptovat na řekněme čtyřicetiprocentní nezaměstnanost, na situaci, kdy práce nebude moci být podmínkou existence, protože potřeba lidské práce bude klesat.

Ale to pan ministr neřeší, pan ministr řeší, jak nahnat do práce lidi, které by slušný člověk do práce nenutil, protože už jednak mají své odpracováno, a jednak jsou s jejich pracovním nasazením spojena zbytečná rizika pro ně i pro okolí. Tak doufejme, že po volbách tam bude někdo, kdo si všiml, že časy se mění.

Převzato z blogu Tribun

Ještě ostřejší komentář Jaroslava Fialy na A2larmu

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
26. 5. 2017 18:04

Pilný je bomba. ANO, je to tak . A pokud český volební O babí o , o babis YES nevystrlizlivi, tak mu estebacky donasec zakrouti gulisky tak , ze si o tom modra verbez může nechat zdát vlhký sen A podporovatel Ano na hradním stolci splace nad Ovcackem. Potenciál českého volebního debila je bezmezny. Chce pana Nezkorumpovaneho a Nadějného. A tak pilně míří na ústavní většinu. A hradní vejvara už pilně zapojil svoji hůl. Kdo přijde po českém babí siditku? Piráti? A podobná Sorosova verbez? Mýlil jsem se. Myslel jsem , ze podobným kretenum od zvonilo. Ale po krizi 2008… Číst vice »

orinoko
26. 5. 2017 18:12

Všimli jste si něčeho? Filipinsky Duerte se vymkl prasečí kontrole Západu a tak na filipínském ostrove Mindanao spustil západní prasečí Islám svůj zoldacky opus.
Tam se střílelo vždycky, ale ted nové s příchodem TRUMPoliny.

racek
racek
26. 5. 2017 22:04

Znal jsem ho. Těžce nesl, když ho od těch Windowsů vyhodili. Schopný byl, ale současně namyšlený, arogantní a bezohledný. No, kdyby tak blbě nekecal, tak by to mohl být dobrý ministr pro těch 5 měsíců, asi by nic nepokazil. Teď to dají Babišovi sežrat. Opakuji, měl by mlčet.

Martin (už bez taky m)
27. 5. 2017 0:55

Ty názory způsobují, že ANO bude pro mnohé nevolitelné. Leč, žel bohu jsou jen odrazem faktu, že i ona „sociální demokracie“ sice tak blbě nežvaní, ale pilně maká na tomtéž… No „pilného“ (rozuměj jako synonymum antisociálna) Fendrycha rozhodně za poctivě necinknutou minci nemám. Po včerejším opětovném znovunarození již mne začíná poblitika nechávat zcela chladným. Všichni ti „laskaví zástupci lidu“ pracují na nové „totalitě“ . Kéž by se úrovni sociálna alespoň blížila té staré… Orinoko – lidé hledají, přejí si a doufají. Nemusí být pro to debilové. Jaxi v Česku slova začínají znamenat hanbu jen z úst vyjdou. Na poblitickém „kolbišti“… Číst vice »

Alena
Alena
27. 5. 2017 4:57

proč není oddělený důchodový účet od ostatního rozpočtu? Pak se vtloukají lidem klíny do hlav o velkých mandatorních výdajích, které neumožňují vynaložit prostředky na výzkum a investice, a naprosto se zatajuje skutečnost, že příjmem rozpočtu je i sociální pojištění, které má pokrýt důchody. Pokud toto sociální pojištění důchody nepokrývá, má se zkoumat proč, a teprve schodek mezi těmito příjmy a výdaji sanovaný ze státního rozpočtu může být předmětem rozhořčení. Řekla bych, že minulé vlády udělaly vše pro to, aby byl tento důchodový rozpočet v mínusu. A to díky našim nízkým příjmům, zákony o DPP( dohoda o provedení práce), která se… Číst vice »

orinoko
27. 5. 2017 6:40

A máme tu potenciualniho ministra. To myslím bez ironie. Aleno, je třeba nastoupit politickou dráhu. Cerstvy vítr do chliva českého politickeho Augiase. Vazne.

Martin (už bez taky m)
27. 5. 2017 6:51

Alena napsal proč není oddělený důchodový účet od ostatního rozpočtu? Pak se vtloukají lidem klíny do hlav o velkých mandatorních výdajích, které neumožňují vynaložit prostředky na výzkum a investice, a naprosto se zatajuje skutečnost, že příjmem rozpočtu je i sociální pojištění, které má pokrýt důchody. Pokud toto sociální pojištění důchody nepokrývá, má se zkoumat proč, a teprve schodek mezi těmito příjmy a výdaji sanovaný ze státního rozpočtu může být předmětem rozhořčení. Řekla bych, že minulé vlády udělaly vše pro to, aby byl tento důchodový rozpočet v mínusu. A to díky našim nízkým příjmům, zákony o DPP( dohoda o provedení práce),… Číst vice »

orinoko
27. 5. 2017 6:55

Právě sledují Příběh Donalda Trumpa. Právě mluví Ivanka. Všechno je nejlepsi, největší, nejdokonalejší.
Samy american dream. Dulezite pro pochopení toho , co děje a dit bude.
Trump není pitomy jako pilný.

Martin (už bez taky m)
27. 5. 2017 6:58

Ještě jednou trochu optimismu do začínajícího Slunečného dne z „temného“ kontinentu…
https://www.youtube.com/watch?v=6fI1HdFUWRo

orinoko
27. 5. 2017 7:23

Pilná zprava: Zbig Brezak natáhl backory. Zase jeden valecny stvac odešel do navi. A venku svítí slunce. Má důvod.

Děvče používá housle , na které hraje i Mark Wood. Ten na nich ma ale pražce. Anebo používá dvoukrke housle. Jeden krk s pražci, druhy bez nich.
Ale produkuje tvrdý bigbít.

ray
ray
27. 5. 2017 8:06

orinoko napsal

Pilná zprava: ZbigBrezak natáhl backory. Zase jeden valecny stvac odešel do navi. A venku svítí slunce. Má důvod.

Děvče používá housle , na které hraje i Mark Wood. Ten na nich ma ale pražce. Anebo používá dvoukrke housle. Jeden krk s pražci, druhy bez nich.
Ale produkuje tvrdý bigbít.

též mi to udělalo po ránu radost

Martin (už bez taky m)
27. 5. 2017 8:34

…prý mírní beránci…
No včera i dnes mne málem zabili, uprchlíci jedni…
Váleční štváči…
No býváme prý různí…
Někteří i hrůzní…
Někteří někdy.
Někteří pořád.
Tak kdy se dočkáme „Henryho pokračování“??

Bety
Bety
27. 5. 2017 10:40

VK coby ministr financí vzdychal blahem při návštěvě – tuším Malajsie – neboť zjistil, že se tam žádné sociálno nekoná. O koho se nemůže postarat rodina, ten prostě zemře hlady. Ideální stav. Daně se vybírají, nic se nemusí vyplácet, lidé, kteří se celý den nezastaví jen aby se trochu najedli, nezlobí. Evropa kdysi s průmyslovou revolucí nechtěně stvořila i první socialisty (ty skutečné). Teď se toho z láhve vypuštěného džina snaží nacpat zpátky a dnešní mladí, kteří si nedovedou představit že někdy zestárnou, jsou v poho. Také si nepřipouštějí, že staříci a stařenky tvoří jen špičku ledovce. Řekla bych, že… Číst vice »

Admirál
Admirál
27. 5. 2017 10:55

Nechat si podávat dění filtrované pohledem p. Fendrycha (Lipolda), na to mám slabé prášky na tlak a zcela jsem na to rezignoval.

Pokud by inkriminované výroky pronesl nějaký politik z té správné stáje, nedošlo by na žádné pobouření, souhlasně by se hýkalo.

Nic to nemění na tom, že ANO je pro mě nevolitelné. Odmyslete si Babiše (veškerý mainstrém po něm jde a tak na něm bude něco dobrého) a zůstane vám Zlatuška, Stropnický, Telička, Pelikán ad. Zůstane vám strana nelišící se od ODS a TOP – prostě eklhaft.

peter.
27. 5. 2017 11:40

Pán Pilný má 73 rokov,nikdy fyzicky ťažko nepracoval a tak na rozdiel od baníkov,poľnohospodárov,zubárov ktorí si viac ako 40 rokov krivili chrbticu pri zubárskom kresle,hutníkov a vodičov kamiónov netrpí polyartrózou,degeneratívnou chorobou kĺbov a inými chorobami ktoré sprevádzajú život pracujúceho človeka už v skorej starobe.Zdravo žil,ťažko nepracoval,športoval a zdravo sa stravoval.Nahonobil si dostatok peňazí,aby nemusel ísť kosiť rigoly pri cestách.Preto dnes môže zapotiť takú ohavnosť akú zapotil.Veď keď môžem pracovať v 73 rokoch ako minister ja,tak v robote zodratý bývalý baník alebo matka 4 detí môžu makať tiež.Napr.zbierať smetie a psie hovná v parkoch.
Tomuto sa u nás hovorí „sociálny netvor“.

racek
racek
27. 5. 2017 12:06

ray napsal
též mi to udělalo po ránu radost

Chlapci, Brzezinski dost věcí chápal a byl v řadě věcí velmi opatrný. Jeho nástupci takové zábrany rozhodně nemají a jsou tisíckrát nebezpečnější. Ti se asi nezakecaj, slovy klasika.

fajt
27. 5. 2017 12:12

psychopati vpřed. ..)

racek
racek
27. 5. 2017 12:25

Alena napsal proč není oddělený důchodový účet od ostatního rozpočtu? Pak se vtloukají lidem klíny do hlav o velkých mandatorních výdajích, které neumožňují vynaložit prostředky na výzkum a investice, a naprosto se zatajuje skutečnost, že příjmem rozpočtu je i sociální pojištění, které má pokrýt důchody. Pokud toto sociální pojištění důchody nepokrývá, má se zkoumat proč, a teprve schodek mezi těmito příjmy a výdaji sanovaný ze státního rozpočtu může být předmětem rozhořčení. Řekla bych, že minulé vlády udělaly vše pro to, aby byl tento důchodový rozpočet v mínusu. A to díky našim nízkým příjmům, zákony o DPP( dohoda o provedení práce),… Číst vice »

orinoko
27. 5. 2017 12:27

Brezak byl jedním z vrcholných kretenu, které tento svet zplodil. Poháněn bytostnou nesukavosti východního exTERitORIaliSTY mel nutkání dělat světovou politiku prostřednictvím emericke bomby.
Koltak velmi nízko u pasu.
Klasicky emericky kraví chlapec raketové éry.

orinoko
27. 5. 2017 12:31

Mel jsem dlouhý příspěvek o pilnem růstu populace, ale nedokonalost digitální komunikace mu vzala tipec. Myslím , ze se mi povedl. Pro nechapave, admin s tím nemá nic společného.
Jdu na slunce. Digital mám u výfuku.

orinoko
27. 5. 2017 13:01

Racku, Ty me nějak medis.
Tak včera se u nás v práci stalo, ze na konci ranní směny kolegyně /velmi atraktivní ctyricatnice/ něco improvizovane zanotovala.
Povídám, vis , co to je?
To něco je?
A já spustil nahlas … intonace se mi velmi dařila … Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod … již vzhůru, kanci, teto zeme … spolu se ženami jsme lidsky rod …
A přidával jsem na intenzitě. To bylo ksichtu v rozpuku…
A firma to přežila ve velkém zdraví.

Admirál
Admirál
27. 5. 2017 15:16

Dotaz pro administrátora: Ten oranžový předmět na reklamě na opravu kolen v ruce technika je olejnička?

racek
racek
27. 5. 2017 16:38

orinoko napsal Racku, Ty me nějak medis. Tak včera se u nás v práci stalo, ze na konci ranní směny kolegyně /velmi atraktivní ctyricatnice/ něco improvizovane zanotovala. Povídám, vis , co to je? To něco je? A já spustil nahlas … intonace se mi velmi dařila … Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod … již vzhůru, kanci, teto zeme … spolu se ženami jsme lidsky rod … A přidával jsem na intenzitě. To bylo ksichtu v rozpuku… A firma to přežila ve velkém zdraví. No jo, zpívalo se jich spousta takých … třeba Se..uuuu nerušte mě hov..o padá ze… Číst vice »

orinoko
27. 5. 2017 17:30

Zdravím, v práci jsem dal k dobru i naší vlastni hospodskou odrhovacku na melodii Pramínek vlasu. Ale tady už by to bylo pod caru. Byvalka tvrdila, ze je to doživotní puberta. Ale tento vývoj diskuse chápu jako prirozenou symptomatickou reakci na to, když ma někdo naPilno. Pilnemu chybí oblude. Ale jim on nechybí. Shlédl jsem zajímavý dokument o růstu populace. Neuprosna statistika, před níž si takový Curcil může klidně dat sluka ze svého vlastního trabuka. Horizontální osu tvoří lidsky krok, kolo, motorka, auto, letadlo. A banda tech nejlakomejsich chcipaku zpusobila, ze dromedár populační křivky se přesunem výroby proměnil na drabare,… Číst vice »

PPK
PPK
27. 5. 2017 22:20

orinoko napsal Pilný je součástí sociopaticke galerky. Ta se buďto dost rychle zklidní, anebo s ni zametou dějiny včetně historie. Orinoko, doporučuji namísto verbálních citových expozé – připomenout si raději fakta o ČSSD a ODS v jejich souvislostech: Prodejem státního majetku získala státní pokladna do roku 2003 cca 700 – 760 miliard korun. Podle Zákona o privatizaci č. 92/1991 Sb. bylo zakázáno tyto finanční prostředky převádět do státního rozpočtu a FNM (Fond národního majetku) je vedl u ČNB na zvláštním účtu. Rozhodnutím vlády ODS (premiér Klaus) byly tyto finanční prostředky v rozporu s uvedeným zákonem využívány k záplatování státního rozpočtu… Číst vice »

PPK
PPK
27. 5. 2017 22:22

(pokračování): Zeman (ČSSD) po volbách v roce 1998 neuzavřel s Klausem (ODS) takzvanou „Opoziční smlouvu“ proto, že mu vůbec nezbývala jiná možnost (i když to, co udělali Ruml a spol. bylo také politicky „výživné“). Zkrátka, jen staří přátelé Zeman a Klaus se tou oposmlouvou navzájem podrželi u moci. Jak? Tak, že ODS umožnila ČSSD vládnout a ČSSD na revanš umožnila ODS pokračovat v tom, co tato strana nastartovala krátce po svém založení. Že se na tom všem podílela ČSSD také, netřeba zdůrazňovat. Naděje na to, že tady přece jen někdy vznikne skutečná demokracie, definitivně zanikla právě po volbách v roce… Číst vice »

orinoko
28. 5. 2017 1:29

Socani pro me za me klidně at zmizí v propadlisti dějin. At slavně zvítězí pilně ANO. Klidně.Třeba s ústavní většinou. Ale pozdější skuhraly budu posílat rovnou do konkretna. Nejsem pro zavedení eura, Nejvyšší skin je blb, který mlčel, když mel zvanit, a naopak. Namísto podpory sousedů leze do EUrite. Dějiny nezmenim a na nové historii se nebudu podílet. Už minule jsem chyběl. Snažím se ridit racionalitou, český volebni kujebak se řídí citem. Podle toho to také vypadá. Už ted to musím poslouchat. Babis si nakradl legálně. Národní paráda od volu , kterým nedělalo problém rozkradat majetek v socialistickem vlastnictví. Svůj… Číst vice »

peter.
28. 5. 2017 7:00

orinoko napsal Ale pozdější skuhraly budu posílat rovnou do konkretna orinoko! Vy ste vizionár! Vo voľbách celkom iste zvíťazí Babiš a jeho ANO.Vyhrá preto,lebo z tej Sobotkom rozpútanej vojny ČSSD vs.ANO vyšiel víťazne on.Sobotka v nej stratil aj posledné zbytky sympatií u svojho elektorátu.Ľudia budú voliť Babiša aby prejavili svoje sklamanie a odpor k Sobotkovi.Nie preto,že uverili jeho politike Lenže si neuvedomujú,že Babiša a ANO charakterizujú myšlienky,ktoré vo svojej hlúposti nahlas vyjadril I.Pilný.Lebo len veľmi hlúpy politik vyhlási niečo také ako Pilný o penzistoch v predvolebnom období. Takže:ČSSD je vďaka forsírovaniu ľudskoprávnej agendy Dienstbierovej frakcie v strane v hlbokom úpadku.Sobotkove… Číst vice »

fajt
28. 5. 2017 8:42

peter. napsal
peter.

no vidíte, Peter, a proto se k demokraturnickým volbám nechodí, páč říkával Masaryk ( panoček, který obelhal tehdejší světové lichváře) o hranice se nevyjednává, o hranice se střílí – i když tady je už pozdě, zbylí švejkové si nakonec sbalí raneček hloupého Honzy a půjdou, muslimáci to tady budou chtít mít čistý. ..)

Martin (už bez taky m)
28. 5. 2017 9:05

Tak slavné to s ANO nebude. Řeči se vedou a voda teče… Admirál napsal hodně pravdy v tom, že „ANO aura“ je hlavně opravdu schopný Babiš. Bez něj… Ale sympatický je i tím, že na rozdíl od jiných nezdrhl, či „nepropřednášel“ vykradené a rozdané miliardy jako Tuneldědek. NAPROSTÁ ZBABĚLOST Klause který si „napravuje profil“ žvaněním v amnestiemi zlodějských mafií zajištěném stáří je zřetelná stále více. Já několikrát uvažoval že ANO volit budu, ale nakonec jsem je nikdy nevolil. Nicméně je pravdou pravdoucí že ČSSD v posledních cca dvou a půl volebních obdobích podělala co mohla. Propad a fyzický rozpad snad… Číst vice »

orinoko
28. 5. 2017 9:56

ANO!!
Věstonická Venuše a Jachymovsky Uran!

karpi
karpi
28. 5. 2017 10:08

To je ministerské přemluvbábu.
Přemluv bábu ať jde sekat.

jogín
jogín
29. 5. 2017 7:51

„Budoucnost, to není otázka, jak zajistit stoprocentní zaměstnanost systémem sociálního a ekonomického vydírání a nucených prací, ale jak se adaptovat na řekněme čtyřicetiprocentní nezaměstnanost“
Kupodivu je potřebné práce obrovské množství, ale nejsou peníze na její zaplacení. V té budoucnosti bude rozhodovat ne zázračné krmení dávkařů, ale společenská efektivita práce- vzdělání, věda, sociální pomoc.