Diskuze k článku


 • Petrbudvar • 13. září 2014

  Kousíček po kousíčku bude Šumava zpřístupněna kapitálu a exploataci ve formě sjezdovek, lanovek, parkovišť, silnic. Na místní, kterými se mocní tak rádi ohánějí, pak zbydou lukrativní místa podavačů, či otíračů podprdelníků sedaček, kotev, či talířků vleků, prodavačů separátových krematorních babišoklobás, či pro ty zdatnější místa výběrčích parkovného. A celá ta smečka Zahradníkem počínaje, přes Frantu Nyklese (býv. předseda Sdruž. pošum. ob(v)cí)až po Zimolu táhne dojemně za jeden konec provazu s bohatci. Věří už jim pouze ty nejpitomější kusy stáda ovcí. I tak je to dost, aby nakonec parcelaci NP mohli provést.

 • Martin (už bez taky m) • 13. září 2014

  Útok na NP Šumava je atakem na ochranu přírody v jejích základech, zpochybněním potřeby systémové ochrany přírody a krajiny skrze zachovalé stabilnější velkoplošné krajinné celky. Apelujme na „své“ poslance aby nedopustili devastaci právního řádu ochrany přírody a krajiny, aby odmítli senátní „návrh zákona“ – „zákona“ na faktické zničení nejen Šumavy, ale i zbytku právních jistot – a to nejen v ochraně přírody. Je příznačné, že na troskách právního státu hájí občanské principy slušné společnosti prostí občané.
  Jardu Bláhu znám osobně léta, a je to po poctivý a velmi odvážný člověk, kterého si vážím. Právě on jako jeden z ostarkizovaných „ekoteroristů“ nikdy nemlčel k ničení přírody – ač jako mnozí jiní nemusel hnout ani prstem…a mohl jen tlachat jako mnoho jiných…
  Na místo toho tvrdě pracuje již léta pro ochranu přírody – a nejen na Šumavě. Více takových!

 • fajt • 15. září 2014

  Na Šumavu za krásami přírody už nejezdím od doby, co si zde Bakala postavil svůj bunkr a ovčané Modravy mu za to vystavili čestnou plaketu ( asi i za to, že umožnil divokým těžařům kácet naprosto zdravé stromy v hluboké noci za světel protileteckých reflektorů) …zlatí peesáci a jejich SUPi ( samostatně útočíci psi – ty by tady dnes místní potřebovali jako ošípaní drbání ). ..