Svět ruskýma očima 3

Zaleťte si na Floridu. Zve vás Obama

Víkend Obamovy rodiny na Floridě

Srpen 16, 2010

http://www.digitaljournal.com/img/2/4/8/3/0/3/i/7/4/0/p-small/obama_swim.jpgO minulém víkendu se Barack Obama vykoupal v Mexickém zálivu při svém odpočinku v Paloma City na Floridě. Účelem bylo obnovit turistický ruch v regionu, který je silně poznamenán ropnou havarií BP z dubna tohoto roku.

K článku je připojena fotogalerie na dané téma.

Převzato z RIA Novosti

***

Česká rozvědka "vypálila" svoji agenturní síť

Srpen 3, 2010

Jak vidí Rusové jednu z českých ubohostí…

http://www.jaromir-jermar.cz/img/logoUSTR.pngRuský článek staršího data popisuje, co se stalo a co je u nás všeobecně známo, a to uveřejnění jmen pracovníků čs. vojenské rozvědky z období socialismu (1948 až 1989), bez práva tyto údaje publikovat. Informace byla urychleně odstraněna z webu ÚSTR.

Článek to komentuje tak, že v zemi vypukl ohromný skandál. Vedení vojenské rozvědky si pospíšilo s ujištěním, že ani jeden z lidí uvedených v seznamu není aktivním spolupracovníkem nebo informátorem tajných služeb, a že únik není hrozbou pro fungování tajných služeb.

Problém České republiky je v tom, že dosud rozvíjejí bouřlivou činnost lidé, jejichž hlavním úkolem je boj s komunistickou minulostí. Hlavně tací sedí v ÚSTR. Tím, že publikovali seznam tajných agentů, mohli věřit, že vykonávají záslužnou práci, neboť zveřejnili jména spolupracujících s totalitním režimem. Chtěli vidět na soudě ty, kteří podle nich sloužili kolaborantům, kteří vydali svou vlast Sovětskému svazu. ÚSTR nezajímalo, že to mohlo přinést ohrožení bezpečnosti země. Vždyť přece i v socialistickém Československu mohly existovat národní zájmy.

Další otázka je, kdo dal příkaz ke zveřejnění. Byli to lidé vysoce postavení, mezi nimiž je nemálo těch, kteří si udělali renomé na boji s komunismem. Třeba skupina kolem bývalého prezidenta Václava Havla, který dosud nepřestal vykládat o strašných komunistických časech.

Historie s únikem je vážným důvodem pro ČR se zamyslet nad tím, zda země potřebuje takové instituce jako je ÚSTR. Tím, že se stále zabývají minulostí nejenže kazí vztahy mezi ČR a RF, kterou činí odpovědnou za všechny zločiny v minulé době, ale ještě způsobují velkou škodu vlastní zemi. Byli zveřejněni mnozí agenti, kteří dosud pracují pod hlavičkou diplomatických misí za hranicemi. Tedy nejen důchodci.

Pro některé v ČR může být zveřejnění důvodem k hrdosti. ČR totiž dokázala, že teprve nyní kráčí ruku v ruce s USA, kde obdobně unikly tajné informace, tentokrát o situaci v Afghánistánu a dostaly se na veřejnost.

Zdroj: Pravda.ru

***

Neetické testování léčiv na lidech

Srpen 19, 2010

Indie se stává zemí, v níž se zkoušejí léky pro farmaceutické firmy celého světa

Podle organizací, které se zabývají lidskými právy, se z Indie stává horké místo pro zkoušení léků. Ty musejí užívat hospitalizovaní pacienti někdy dokonce bez svého souhlasu. Dle některých nevládních organizací stále častěji dochází v důsledku testování léků k úmrtí pacientů.

Má se zato, že za první pololetí letošního roku došlo v důsledku testování k téměř pěti stům úmrtí. Je to víc než součet za roky 2007 a 2008. Tvrdí se, že pacienti jsou používáni podobně jako morčata. Testují se na nich léky bez jejich vědomí. Jedna z pacientek uvedla, že během celého dne po určtou dobu dostávala mnoho pilulek, aniž by se její stav lepšil. Odhaduje se, že v Indii jsou na klinických studiích účastni asi 2 miliony lidí bez svého souhlasu. V současnosti se tam testuje více než 1300 léků. Chudí lidé jsou naváděni na lékařské experimenty o jejichž důsledcích nic nevědí a které mohou mít vážná zdravotní rizika. Je to neetické.

Zdroj: Russia Today

***

Bude Austrálie nadále patřit k britské monarchii?

Srpen 18, 2010

Britanie může ztratit vládu nad perlou své koruny – Austrálií

photo
Julie Gillardová, ministerská předsedkyně Austrálie připustila, že v budoucnu může britský monarcha ztratit vládu v této zemi. Řekla to 4 dny před parlamentními volbami.Podle ní by k tomu měla být příležitost s koncem vlády Alžběty II, královny Velké Britanie. Současná premiérka Gillardová je labouristka. Její soupeř na post premiéra Tony Abbott, liberál, považuje naopak zachování monarchie za nutnost. Prohlášení současné premiérky pokládá za nevhodné.

Sympatie  obyvatel Austrálie k monarchistickému zřízení, které je personifikováno generálním gubernátorem a sedmi gubernátory jednotlivých států, je spíše na straně republiky  – více než 45 % Australanů je pro, proti méně než 40 %. Ti by měli zájem na zachování monarchie.

Zdroj: Pravda.ru

***

Kdo hodnotí lépe

Srpen 20, 2010

Írán čeká útok kdykoliv

Článek Sergěje Balmasova obsahuje hodnocení perspektiv konfliktu s Íránem a případného termínu. Hodnotí izraelský politolog Avigdor Eskin a ruský expert na jaderné technologie Vladimir Chrustaljov.

Avigdor Eskin říká: Útok na Írán je velmi pravděpodobný. Vidíme, že Írán nám nadále hrozí a snaží se o získání jaderné zbraně. Není účelem vázat útok ke konkretní události – spuštění jaderné elektrárny v Búšehru. Teoreticky to může nastat v libovolnou chvíli. Útok na Írán působí stejně jako řemen na neposlušné dítě. Má jej vést ke střízlivosti. Írán proti nám nemůže mít nic vážného. Jedno je zničit Izrael slovy, jak to dělá Ahmadinežád a jiné je uskutečnit to v praxi. Írán je vojensky příliš slabý, aby odrazil náš útok. Navíc není íránský lid, s výjimou úzké skupiny fanatiků, připraven proti nám bojovat. Íránci vědí, že Izrael je daleko, že nikdy neublížil jejich zemi, ale za vedení Ahmadínežáda nás sám provokuje. Prakticky je všechno pro útok připravené. Navíc Sjednocené arabské emiráty a Saudská arábie, kteří se Íránu bojí, spěchají se zahájením útoku a nabízejí své vzdušné koridory pro přelet našich letadel nad Írán.

Vladimir Chrustaljov hodnotí: Izraelci hodlají zastavit íránský jaderný program dokonce i bez Američanů. V Izraeli je pro to vše připraveno. O útoku může být rozhodnuto velmi rychle, třeba na základě doplňujících informací rozvědky. Izrael má jak nutnou techniku, informace i personál pro provedení úspěšného bombardování, ale i rozhodnutí politického vedení v případě potřeby  přijmout rozhodnutí. Avšak cena za to může být značná. Írán může mít proti Izraeli velká překvapení. Je třeba brát v úvahu asymetrii při útoku. Nelze uvažovat jen o balistických raketách středního doletu typu Shehab, ale i o raketách krátkého doletu, včetně řízených, které jsou rozmístěny v Libanonu na území kontrolovaném Hizballáhem. Dále se o úderu hovoří v souvislosti se spuštěním jaderné elektrárny v Búšehru. Sám Izrael chápe, že tento objekt nemá důležitý vojenský význam. Je pravda, že s pomocí tohoto reaktoru by bylo možno v budoucnu získat plutonium. Zde jsou velké obavy ne z búšehrské jadené elektrárny, ale z dobudovaného těžkovodního reaktoru, který je čistě íránským dítětem, v Araku.

I dalším způsobem je možno zarazit íránský jaderný program. Útokem na odborné kádry. Soudě podle podezřele vysoké úmrtnosti mezi íránskými vědci, zde Íránu nepřátelské tajné služby dosáhly mimořádného úspěchu.

Taktéž je možno ničit objekty, které vyrábějí komponenty pro jaderný průmysl. Avšak to všechno způsobí nikoliv zničení íránského jaderného programu, ale pouze technickou pauzu. V případě bombardování bude Írán orávněn odstoupit od dohody o nešíření. Taktéž není možno zcela zlikvidovat schopnost výroby jaderných zbraní. Je  možné systém jen pozastavit. Pro výrobní základnu lze použít různé dobře ukryté jeskyně. Zásoby surovin je možno v tak velké zemi ukrýt na tajná místa.

Zdroj: Pravda.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments