Caterpillar v Ostravě končí, přesunuje výrobu do Číny

Americká firma Caterpillar propustí do konce roku všech více než 200 zaměstnanců divize Caterpillar Global Mining Czech Republic (bývalé Bastro) v Ostravě-Radvanicích. Důvodem je zvyšující se konkurence na trhu zařízení pro důlní těžbu. Výrobu firma přesunuje do Číny, informoval deník Právo.

„Do konce roku budou propuštěni všichni zaměstnanci ostravské pobočky. V současné době nejsme schopni upřesnit v kolika vlnách a k jakému datu budou odcházet,“ informoval představenstva společnosti Miroslav Dřímal.

Americká firma Caterpillar vlastní důlní divizi v Ostravě od roku 2011. Podle deníku závod podporoval výrobu komponentů pro důlní těžbu, zejména výztuže. Konečná montáž těchto produktů se přesunuje do Číny. Zde má firma podobné kapacity pro výrobu. Dodávky z Ostravy tak už nebudou potřebné, uvádí deník.

Zdroj: Esondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
7. 8. 2015 6:22

Nič nového pod slnkom.Niekoľko príkladov zo Slovenska.Idú za lacnou pracovnou silou.Mám obavy z toho,že keď sa upokojí situácia na Ukrajine,tak sa zahraničné montovne ktoré u nás ešte máme,presunú práve tam.
http://vzdor.org/?p=1295
http://vzdor.org/?p=1287

fajt
7. 8. 2015 7:12

klasika ( krom toho takové zázemí, infrastrukturu jaké budou mít v Číně v čezku nikdy nebude – jenom o levné práci to není ), firma jasně pochopila, že hornictví na Moravě končí, pánský krejčí tuhle oblast poslal do kytek ( ale pro pořádek, dle zákona musí minimálně ještě 10 držet servis, nějací lidé tady ještě pro ně pracovat budou) a své krtky odmítá zásobovat technikou, takže dolů jedou hlavně repasy a sračky, které poláci vyhodili na zlomy, a zanedbatelná není ani korupce k hlavám kraje, zdejší gubernátor a company zvedli nároky na svůj bakšiš. ..)

Irena
7. 8. 2015 9:11

Mě se líbí, jak se v souvislosti s Čínou pořád ještě mluví o levné pracovní síle. Jenže tam už nejde o žádnou levnou pracovní sílu, ale o místo obrovského odbytu zboží, a to jak přímo v Číně, tak i v jejím okolí, kde se na rozdíl od stagnující Evropy, která si pořád ještě myslí, že je pupkem světa, všechno bouřlivě rozvíjí.

Eric Jade
Eric Jade
7. 8. 2015 9:40

Tak levná pracovní síla v Číně ještě existuje, ale je to jen v určitých případech – jak geograficky, tak oborově (nejlevněji dřou lidi v malých rodinných podnicích, v potravinářství a na stavbách). Tohle ten případ zas až tak nebude pokud nechtějí jít s výrobou do okolí měst třetího a nižšího řádu, nejlépe v západních vnitrozemských provinciích. Infrastrukturu už na to mají. Ale jak už bylo zmíněno – dnes už tam mají firmy čím dál častěji výrobu ne pro export, ale pro místní odběratele. Extra levno se teď vyrábí ve Vietnamu (textil).

fajt
7. 8. 2015 9:45

Irena napsal Mě se líbí, jak se v souvislosti s Čínou pořád ještě mluví o levné pracovní síle. Jenže tam už nejde o žádnou levnou pracovní sílu, ale o místo obrovského odbytu zboží, a to jak přímo v Číně, tak i v jejím okolí, kde se na rozdíl od stagnující Evropy, která si pořád ještě myslí, že je pupkem světa, všechno bouřlivě rozvíjí. ano, z pupku světa se přesouváme někam ošklivě níž – Evropa je už teď docela nepěkný skanzen všech kapitalistických neřestí, Číně jenom stačí tvořit a budovat, v zádech maj souseda, který je schopný jim dodat v surovinách… Číst vice »

fajt
7. 8. 2015 9:54
Irena
7. 8. 2015 10:51

fajt napsal
ano, z pupku světa se přesouváme někam ošklivě níž

:-)

jogín
jogín
7. 8. 2015 14:19

Podpora zahraničních investic je krátkodobě výhodná, dlouhodobě nevýhodná. Politikům to jaxi nedochází. I kdyby to pochopili, nezajímá je to- příští volby jsou konečným obzorem. V současnosti, když jsme z nejhoršího venku, je potřeba podporu zahraničních investic zastavit nebo omezit na špičkové technologie.