Čekání na černou labuť

Drahou vlast už zase vovinuly nějaký mraky. To máte krize v Řecku, válka na Ukrajině, do toho imigranti a jako pevný bod ve vesmíru daně a Cikáni. Není toho na jednu drahou vlast už trochu moc? Kupodivu není, alespoň podle novin, kterým jasně dominuje bulvárek a soudničky a jinak je vše při starém, voda teče, slunce svítí, výplata chodí, pivo zdražuje, ale pořád se ještě nestřílí a nehladoví.

Ne, že by mě to mrzelo, naopak, jsem tomu věru rád, ale nemohu nevidět, že míra stresu ve světě výrazně stoupá a neuralgických bodů napjatých k prasknutí přibývá. Pohár trpělivost osudu zdá se být naplněn po okraj a ucho drží u džbánu už jen silou vůle. To nejde do nekonečna, jednou to přece musí prasknout!

Ale ještě to neprasklo. Všechny ty mračna jsou totiž svým způsobem staří známí – už víme, kdy z nich asi tak zaprší a co to bude za déšť, víme, jak reagují na vítr a jak jim správně dávkovat jodid stříbrný (peníze, deriváty, investice, svobodu, demokracii a válku proti terorismu), aby se vypršely někde jinde, než nad drahou vlastí. Nebo si alespoň myslíme, že to víme, ale každopádně máme situaci pod kontrolou ve větší míře, než se může zdát.

Ten pocit napětí, které se dříve nebo později musí někde vybít, ale nemizí. A je nakonec celkem jedno, jestli to napětí objektivně existuje, nebo je to jen subjektivní sebenaplňující se proroctví, ta poslední kapka jednou kápne a pak to bude mazec. Jsme sice možná odolnější, než před 100 lety, ale rozumnější nejsme. A je naivní se domnívat, že tu poslední kapku včas poznáme a zachytíme.

Jsme připraveni na kapky krizí, o kterých víme, ne na ty, které si neuvědomujeme. Jestli nám něco zlomí vaz, nebude to žádná ze zjevných krizí, které svými mračny vovinuly drahou vlast na všech televizních kanálech, ty poslouží maximálně jako katalyzátor, bude nějaká Talebova černá labuť. Nevíme, kdy přiletí, ani odkud přiletí a bůh ví, jestli ji vůbec poznáme, až přiletí, jediné, co můžeme dělat, je stoicky čekat, přiletí.

Kdo chce, může se zatím bát mračen, která jsou vidět, ale větší smysl by mělo se na přílet černé labutě připravovat, začít diverzifikovat naše společenské a ekonomické struktury, protože ve své současné monokultuře jsme velmi zranitelní. Můžeme být připraveni, jde jen o to chtít a umět – umět vymyslet jiné strategie, než zbrojení a utahování šroubů. A to my umíme, zbývá tedy jediné – dovolit si to.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
17. 7. 2015 14:48

Naposledy,kdy jsme to uměli a hlavně perfektně předvedli sobě i světu,byl občanský odpor proti invazi hlavně v Praze,počínající 21,8.68 a pak s postupně stále menší efektivitou pokračující ještě pár měsíců. Hranou upadající morálky byl leden 69. Na to reagoval Jan Palach svou obětí a národ se zase narovnal. O 4 měsíce později ale výhra našich hokejistů nad sbornou, tuším v Norsku, kdy už byli nachystání estébáci,kteří akcí pod cizí vlajkou (rozbití výlohy Aeroflotu) zneužili spontánní oslavu vítězství na Václaváku k argumentaci zrádcům národa,z nichž se rovnou vyklubali rozzuření normalizátoři. V dubnu 69 nastoupil do čela KSČ Gustáv Husák a okolo… Číst vice »

Béda
17. 7. 2015 15:05

hudryper,

o co konkrétně šlo v „Majdanu“ v r.1968 jejím protagonistům – původně to snad mělo být něco jako socialismus s lidskou tváří – jestli o tento anebo o návrat liberálního kapitalismu, je mi dodnes záhadou.

Béda
17. 7. 2015 15:12

hudryper,

jinak v té době kdy sověti „dělali pořádek ve své Jaltou vymezené sféře vlivu, USA pilně „demokratizovaly“ svůj „zadní dvorek“.

lomikel
lomikel
17. 7. 2015 15:13

http://ografologii.blogspot.cz/2012/12/nassim-nicholas-taleb-cerna-labut.html Jako příklad můžeme uvést 1. či 2. světovou válku, teroristický útok 11. září 2001, dnešní „finanční krizi“ či vynález laseru, počítačů nebo internetu. Žádná z těchto událostí nebyla dostatečně zřetelně a s předstihem předvídána takovým způsobem, aby bylo možno se na ni reálně připravit. Jakákoli suma znalostí a dat (ať už z oblasti historie či ekonomie) nemohla stačit, aby jakýkoli odborník takovou událost předpovídal. 1. prvni svetova valka byla relizovana konkretnimi kroky konkretnich lidi, kunknete za zvedavce. nesedi 2. druha svetova valka byle naplanovana jako valka nemecka proti rusku ze strany angloamerickeho kapitalu ktere profinancovalo nemecko, nesedi 3. 11… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 7. 2015 15:42

Béda napsal o co konkrétně šlo v „Majdanu“ v r.1968 jejím protagonistům – původně to snad mělo být něco jako socialismus s lidskou tváří – jestli o tento anebo o návrat liberálního kapitalismu, je mi dodnes záhadou. To je ovšem jen Váš problém. Že tomu nerozumíte dokazuje použití hloupého pojmu majdan pro mnohaletý obrodný proces šedesátých let vrcholící na jaře 68. Vůbec nechápete,že pravděpodobné vyústění krize nejvyššího stadia kapitalismu nabude charakter třetí cesty,o kterou šlo tenkrát v Československu a nebylo pro ni důležité,jestli se k ní dostanou národy zleva,tedy od státního socialistického kapitalismu,nebo ze strany už tehdy začínajícího neoliberalismu,regulovaného ještě… Číst vice »

Béda
17. 7. 2015 15:53

hudryper, omlouvám se za ten „Majdan“. Faktem je, že skutečně netuším co bylo „cílováno“ Šikem , Mlynářem a spol.. Jestli jim šlo skutečně ještě o socialismus anebo o plíživou transformaci v kapitalismus. O co šlo Havlovi a spol., to bych si ještě dovedl představit. Tím chci říci, že společnost byla značně rozpolcena a těžko říct, co si v té době přála většina a ještě obtížněji, kam chtěly dospět jednotlivé politické „frakce“. Že by, národ v r.1989 na náměstích svými „mluvčími“ těžce podveden řečmi o návratu moci do rukou lidu (dneska ji drží v rukou Brusel, ECB, MMF, Washington, Berlín víc… Číst vice »

peter.
17. 7. 2015 17:36

Určite tá zmutovaná čierna hus priletí,lebo to napätie v spoločnosti cítiť.Ja nejako intuitívne cítim,že napodiv nepriletí ani z východu,ani z juhu.Skôr sa s obavami pozerám na západ a na sever,pri čom tento svoj „pocit“nedokážem ani definovať a ani zdôvodniť.Som ale taký človek,ktorý je presvedčený o tom,že ak sa niečo môže posrať,tak sa to aj poserie.Nečakane a poriadne.No a s tým sa nedá urobiť nič.Ticho pred búrkou.Tak sa tomu hovorí.

Sio
Sio
17. 7. 2015 18:18

: nevím, zda jsi tím odborníkem na řízení myslel mě, asi ano, když toho generála Petrova jsem si kromě tebe asi vyslechl jen já.
Můj názor na celou záležitost KSB a DVTŘ se tříbí a vyvíjí, kritický přístup (snad vyvážený) jsem předvedl v několika delších příspěvcích pod vystoupením Velička, pokud máš zájem.

Kamil Mudra
Kamil Mudra
17. 7. 2015 19:17

Béda napsal hudryper, o co konkrétně šlo v „Majdanu“ v r.1968 jejím protagonistům – původně to snad mělo být něco jako socialismus s lidskou tváří – jestli o tento anebo o návrat liberálního kapitalismu, je mi dodnes záhadou. Nevím oč šlo protagonistům, ale většině národa asi jen o tři věci: 1) Zrušení cenzury ve všech tvůrčích oblastech 2) Možnost svobodného cestování na všechny světové strany 3) Možnost soukromého podnikání alespoň na úrovni tzv. rodinných podniků či jednotlivých osob. Jistě se našli lidé, kteří měli ambicióznější cíle a očekávání, ale tahle „míra změny“ by postačila ku spokojenosti drtivé většiny národa. A… Číst vice »

hudryper
hudryper
17. 7. 2015 19:52

Kamil Mudra napsal Je smutné když si člověk uvědomí, jak málo kroků bylo potřeba pro zlepšení bývalého režimu k tomu aby byl přijatelný pro většinu lidí. Máte naprostou pravdu. Smutné je na tom hlavně to,že si to uvědomovali ti,kteří se sovětskými orgány společně celý ten sametový proces vedli a po uklidnění Havlem z něho kapitálně profitovali, zatímco jejich komplici z ruské strany jenom „partnersky zasalutovali“. Ovšem přípravu na samet nezanedbali hlavně partneři ze západu,zatímco ruská strana jen gorbačovsky improvizovala. Kdo něco takového mohl od KGB očekávat ? Tohle byla černá labuť jak hrom. A navíc, měli nás tady za ta… Číst vice »

orinoko
orinoko
17. 7. 2015 19:55

Vazeni, smrklo se, a jak … a jak pravi mrtvy basnik … to jiz brzy uvidime hospodu. Dodavam, ze s wifi. Osobne nemam rad teorii cerne labute, nejsem naboZENSKY zalozen. Radeji mam teorii , drazdi hada intosskou nohou. Pro cizka jeste neprisla ona drazdiva chvile. Ale leccos se deje. Tolik deti s obrim nakladem na zadech jsem uz dlouho nevidel. A kdyz jsem volal na nejaka jen devcata – jedem dobre na Varsavu … tak se ozvalo, do you speak english? Neco je v povetri, nebudte malomyslni. Cele roky jsem nevidel tolik malych skautu jako tento rok. Mozna si neumite… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
17. 7. 2015 19:58

peter. napsal Určite tá zmutovaná čierna hus priletí,lebo to napätie v spoločnosti cítiť.Ja nejako intuitívne cítim,že napodiv nepriletí ani z východu,ani z juhu.Skôr sa s obavami pozerám na západ a na sever,pri čom tento svoj „pocit“nedokážem ani definovať a ani zdôvodniť.Som ale taký človek,ktorý je presvedčený o tom,že ak sa niečo môže posrať,tak sa to aj poserie.Nečakane a poriadne.No a s tým sa nedá urobiť nič.Ticho pred búrkou.Tak sa tomu hovorí. Peter, mám podobný pocit – avšak určitou v praxi už jednou ověřenou naději bych viděl v dnes opět utěšeně narůstajícím pravidelném tahu hejna Bílých labutí TU160. Proč je NATO… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
17. 7. 2015 20:05

Kamil Mudra napsal Nevím oč šlo protagonistům, ale většině národa asi jen o tři věci: 1) Zrušení cenzury ve všech tvůrčích oblastech 2) Možnost svobodného cestování na všechny světové strany 3) Možnost soukromého podnikání alespoň na úrovni tzv. rodinných podniků či jednotlivých osob. Jistě se našli lidé, kteří měli ambicióznější cíle a očekávání, ale tahle „míra změny“ by postačila ku spokojenosti drtivé většiny národa. A myslím že podobně a ve stejné populační síle to bylo i když se v listopadu zvonilo klíči. Je smutné když si člověk uvědomí, jak málo kroků bylo potřeba pro zlepšení bývalého režimu k tomu aby… Číst vice »

Sio
Sio
17. 7. 2015 20:10

Georgius z Raduně napsal
Peter, mám podobný pocit – avšak určitou v praxi už jednou ověřenou naději bych viděl v dnes opět utěšeně narůstajícím pravidelném tahu hejna Bílých labutí TU160. Proč je NATO překřtilo na „Blackjack“ je mi záhadou.

Není to spíše „Black swan“?

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
17. 7. 2015 20:32

Sio napsal
Není to spíše „Black swan“?

Opravdu Blackjack. Swan by mi nepřipadal divně i když ta labuť je fakt bílá.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 7. 2015 20:34
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 7. 2015 20:58
peter.
18. 7. 2015 5:21

Uf!Keby tak nejaký európsky štát,alebo nedajbože Rusko riešilo problém imigrantov tak ako USA…..
http://www.niejetotak.sk/masove-hroby-na-mexicko-americkej-hranici/

aram
aram
18. 7. 2015 7:30
peter.
18. 7. 2015 7:33

V DNR a LNR sa blízkej dobe začnú vydávať občanom pasy RF,podobne ako tomu bolo v Abcházsku a J.Osetsku:
http://glagol.su/2015/07/17/v-dnr-i-lnr-nachnetsya-vyidacha-pasportov-rf-po-primeru-abhazii-i-yuzhnoy-osetii/
Občania Donbasu sa tak stanú aj občanmi RF a budú spadať pod jej ochranu.Otázka znie,ako zareaguje Putin potom,keď Porošenko nezastaví bombardovanie Donbasu a naďalej bude zabíjať ľudí,teraz už občanovRF.
http://www.politnavigator.net/zhiteli-donecka-i-luganska-popadut-pod-zashhitu-moskvy-posle-polucheniya-pasportov-rf.html

ducatista
ducatista
18. 7. 2015 7:42

lomikel: myslím, že Taleba jste trošku unáhleně shodil, on píše o předvídání budoucích jevů a událostí na základě získaných dat a zkušeností. A v podstatě o nemožnosti účinně předvídat ony Černé labutě mající pak zásadní dopad na životy lidí. Jednoduše řečeno, v knize zásadně popírá okřídlené úsloví „kdo se nepoučí z historie, je nucen ji opakovat“.

ducatista
ducatista
18. 7. 2015 7:48

Ještě k ruské Bílé labuti – americké pojmenování ruských strojů musí vždy začínat stejným písmenem abecedy, jako stejná třída amerických letadel. Tudíž všechny ruské stíhačky mají kódové označení začínající na F (Fulcrum, Fishbed, Frogfoot), protože daná kategorie má označení Fighter ( F14, F15 atd.). To stejné u bombardérů, kategorie B ( B1B, B2…), proto Blackjack, Bear…
Mimochodem Blackjack se mi líbí, prostě nejvyšší kombinace karet, a pak už game over.. To Amíci trefili dobře. A Tu 160 je podle mě i nejkrásnější letadlo, jaké kdy bylo vyrobeno.

Béda
18. 7. 2015 7:55

aram napsal
A jak do toho zapadá Rusko? V roce 2001 st. dluh skoro 50% a v roce 2011 necelých 10.
http://wikifigures.com/rusko-statni-dluh-prehledny-graf-data-udaje-cz-2-853

Rusko třeba ne, ale černá labuť možná ano.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 7. 2015 8:25
orinoko
orinoko
18. 7. 2015 11:55

Asi pred pul hodkou jsem zahledl pruhovaneho labutaka.
Leto budiz pochvaleno.
Prave si davame ceskou pizzu – boruvkovy kolac. Vlci bouda je plna bicyklistu. Cizci se prekonavaji. Neni tu jedine auto.
A pokud jde o labute, kdyz jsme vcera moji vinou bloudili, tak na tech rybnikach jich byly mraky. A vsechny byly bile.

Béda
18. 7. 2015 12:20

To je ale materiálek v „ČSSD“: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Poslanec-CSSD-se-rozepsal-v-cem-jsou-uzasne-USA-A-rovnou-nadvakrat-384620

„USA jsou velmi demokratickou zemí a na rozdíl od Evropy v ní demokracie vychází zespodu. Problémem je ale nadvláda ekonomiky a finančních skupin zejména nad zahraniční politikou USA, tvrdí sociálnědemokratický poslanec Antonín Seďa. Uvedl to v odpovědi na dotazy čtenářů, které mu přišly na jeho profil na serveru ParlamentníListy.cz…“

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
18. 7. 2015 13:19

orinoko napsal

Asi pred pul hodkou jsem zahledl pruhovaneho labutaka.
Leto budiz pochvaleno.
Prave si davame ceskou pizzu – boruvkovy kolac. Vlci bouda je plna bicyklistu. Cizci se prekonavaji. Neni tu jedine auto.
A pokud jde o labute, kdyz jsme vcera moji vinou bloudili, tak na tech rybnikach jich byly mraky. A vsechny byly bile.

Orinoko, čistě pro pořádek se mrkněte kolik těch bílých labutí má pod křídly čtyři reaktivní motory. Podle toho, co čtu občas na Novinkách, není možné, aby ani jedna z nich nebyla TU160.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
18. 7. 2015 14:31

ducatista napsal Ještě k ruské Bílé labuti – americké pojmenování ruských strojů musí vždy začínat stejným písmenem abecedy, jako stejná třída amerických letadel. Tudíž všechny ruské stíhačky mají kódové označení začínající na F (Fulcrum, Fishbed, Frogfoot), protože daná kategorie má označení Fighter ( F14, F15 atd.). To stejné u bombardérů, kategorie B ( B1B, B2…), proto Blackjack, Bear… Mimochodem Blackjack se mi líbí, prostě nejvyšší kombinace karet, a pak už game over.. To Amíci trefili dobře. A Tu 160 je podle mě i nejkrásnější letadlo, jaké kdy bylo vyrobeno. Děkuji za srozumitelné a smyslu plné vysvětlení. První ruská letadla, která… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 7. 2015 15:33
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 7. 2015 15:46

tak než a pokud ten komentář vyjde, tak alespoň něco míušných tanců:
https://www.youtube.com/watch?v=eKLaJDIoWfI
a něco létající ČSSR historie
http://www.mojevideo.sk/video/1c30a/rusky_letecky_akrobaticky_tim_2.html

Botičky od Diora
Botičky od Diora
18. 7. 2015 16:52

Uprchlíci museli přijít, aby bylo na koho svést, v jakém svrabu se ČR nachází.
Vláda USA nám posílá do země uprchlíky. Jsme tomu rádi. Budeme stavět ploty a opravovat je, každý rok, z evropských dotací. Prooplocujeme se k prosperitě.
Až nám sem americká vláda nasadí kobylky, budeme zase nakupovat (americké) insekticidy round-up a učit děti zabíjet otravný hmyz.
Až nám odpálí Temelín, budeme tři dny držet smutek a pak začneme stavět nový, bezpečnější.
My si vždycky poradíme. Čech se vždycky ohne.

merlin
merlin
18. 7. 2015 17:42

Sio napsal @hudryper: nevím, zda jsi tím odborníkem na řízení myslel mě, asi ano, když toho generála Petrova jsem si kromě tebe asi vyslechl jen já. Můj názor na celou záležitost KSB a DVTŘ se tříbí a vyvíjí, kritický přístup (snad vyvážený) jsem předvedl v několika delších příspěvcích pod vystoupením Velička, pokud máš zájem. mýlíš se, jsem to poslouchala, ve snaze přijít na to, čím tě to tak fascinuje. Abych to neznehodnotila od pasu. Ale bohužel mé výtky k tomu celému zůstávají konzistentní. Nesnáším v teoriích, co se tváří vědecky,, mysteriózní prvky a náznaky o velkém makanú a tajemných a… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 7. 2015 18:03

btw. cerna labut (je to takove ordinereni :) bude spise ve zmenach na urovni biosfery, ne sociosfery, pac ta biosfera je porad zaklad. Biosfera bez spolecnosti jo, wobracene ne, tazke i kdyz jak asi vite islam v cr nechci, tak preci jen za vetsi nebezpeci povazuji nezvladnute a nezvladnutene ( ve smyslu osetreni dopadu na biosferu ktera je vyuzivana jako odkladiste odpadu z nedoresenych/nedoresitelnych technologii – neco jako privatizace zisku, zespolecensteni nakladu, jen v daleko zakladnejsi podobe) technologie na kterych vysi previs populace a prevys zivotni urovne. Tohle neobejde zadky system koncpetualizace spolecnosti, prava, leva. Dovolim si parafrazi. Jen dve… Číst vice »

lomikel
lomikel
18. 7. 2015 18:16

merlin napsal mýlíš se, jsem to poslouchala, ve snaze přijít na to, čím tě to tak fascinuje. Abych to neznehodnotila od pasu. Ale bohužel mé výtky k tomu celému zůstávají konzistentní. Nesnáším v teoriích, co se tváří vědecky,, mysteriózní prvky a náznaky o velkém makanú atajemných a neznámých silách. Taky mi přijde, že je to posbírané, takový eklekticismus a jen si to na hloubku hraje. beru to tak ze to je sociokulturni inovace, ktera jsa cilena na masy, musi objektivne ;) obsahovat nejake nabozenske prvky pac statisticky je furt vice vericich v bohy nez ateistu. Nejedna se o teorie vedeckou… Číst vice »

orinoko
orinoko
18. 7. 2015 18:26

Ducatista, ja take diky za srozumitelnou informaci stran letadel. Je to tak. Prazaci naproti me plkli – pan pracuje, kdyz videli tablet. Vysvetlil jsem, ze trolluju. A uz to letalo. Jeden me opravil, ze Fulcrum neni Suchoj, ale MIG, a kdyz jsem zminil ceske zalozaky a jejich aktivitu, tak je to zajimalo vice nez zenske. A ze ty jejich mely velmi reaktivni motory… Motory u labuti musim pro Moravu teprve overit. Chteli jsme zajit na hraz na muziku, ale vypada to, ze bude bourka. A take se Brnande vratil drive syn z Bogoty. Dnesek zkracujeme, abychom rano byli brzy pouzitelni.… Číst vice »

vittta
vittta
18. 7. 2015 18:58

Botičky od Diora napsal Uprchlíci museli přijít, aby bylo na koho svést, v jakém svrabu se ČR nachází. Vláda USA nám posílá do země uprchlíky. Jsme tomu rádi. Budeme stavět ploty a opravovat je, každý rok, z evropských dotací. Prooplocujeme se k prosperitě. Až nám sem americká vláda nasadí kobylky, budeme zase nakupovat (americké) insekticidy round-up a učit děti zabíjet otravný hmyz. Až nám odpálí Temelín, budeme tři dny držet smutek a pak začneme stavět nový, bezpečnější. My si vždycky poradíme. Čech se vždycky ohne. A jak jsou na tom ti, co se neohnuli? Předpokládám, že jsou to všichni ostatní,… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
18. 7. 2015 19:29

merlin napsal mýlíš se, jsem to poslouchala, ve snaze přijít na to, čím tě to tak fascinuje. Abych to neznehodnotila od pasu. Ale bohužel mé výtky k tomu celému zůstávají konzistentní. Nesnáším v teoriích, co se tváří vědecky,, mysteriózní prvky a náznaky o velkém makanú atajemných a neznámých silách. Taky mi přijde, že je to posbírané, takový eklekticismus a jen si to na hloubku hraje. Merlin, mne to „veledílo“ fascinuje z několika důvodů. Až doposud jsem se domníval, že existují určité hranice, za něž nepůjde ani úplatný takyvědec. Stejně tak jsem byl přesvědčen, že umím odhadnout, čemu jsou vzdělaní lidé… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
18. 7. 2015 19:43

Orinoko, krom pozdravu a přání pěkných zážitků posílám zásadní informace. My Moraváci jsme svým způsobem konzervativci silně nábožensky založení a místo těch módních létajících hračiček pracujeme metodami zděděnými po předcích. Zejména, když nám už od mlada každý velebný pán připomínal, že kam čert nemůže – tam nastrčí ženskou. Proto v souladu s další ověřenou pravdou, místo focení elektronických létajících špiclů, chraňte se raději koňského zadku a ženského předku!

Sio
Sio
18. 7. 2015 20:34

merlin napsal mýlíš se, jsem to poslouchala, ve snaze přijít na to, čím tě to tak fascinuje. Abych to neznehodnotila od pasu. Ale bohužel mé výtky k tomu celému zůstávají konzistentní. Nesnáším v teoriích, co se tváří vědecky,, mysteriózní prvky a náznaky o velkém makanú atajemných a neznámých silách. Taky mi přijde, že je to posbírané, takový eklekticismus a jen si to na hloubku hraje. Já si věci ujasňuji pomalu a s rychlými a černobílými soudy šetřím. To, co se nelíbilo tobě, se většinou nelíbilo i mně. O tom, co se mi líbilo, jsme prakticky nediskutovali. Přečti si ty mé… Číst vice »

Alena
Alena
19. 7. 2015 5:24

poslední odstavec autora …………..Kdo chce, může se zatím bát mračen, která jsou vidět, ale větší smysl by mělo se na přílet černé labutě připravovat, začít diverzifikovat naše společenské a ekonomické struktury, protože ve své současné monokultuře jsme velmi zranitelní. Můžeme být připraveni, jde jen o to chtít a umět – umět vymyslet jiné strategie, než zbrojení a utahování šroubů. A to my umíme, zbývá tedy jediné – dovolit si to………. Diverzifikace je pojem, používaný v ekonomice. Tedy různorodost v podnikání rozmělňuje rizika. Např. v zemědělství se nezaměřím na jednu plodinu, ale více, a tím mám zaručeno, že alespoň z jedné… Číst vice »

Béda
19. 7. 2015 5:31

http://www.novarepublika.cz/2015/07/pplk-mudr-marek-obrteldemonstrace-nd-na.html „…Z tohoto důvodu a také proto, že USA, NATO a Evropská unie dopustili, nebo spíše sami způsobili, pravděpodobně cíleně, zničení mnoha států Blízkého a Středního východu a Severní Afriky, máme zde dnes tisíce až desetitisíce a do budoucna jistě statisíce a miliony uprchlíků z těchto oblastí světa. Právem se zlobíme a žádáme satisfakce za to, že Evropa se zmítá v problémech, které s touto nezákonnou a nelegitimní imigrací souvisí. Strach a napětí roste, agresivita a nacistické tendence po celé Evropě jsou toho všeho důsledkem. Je to přesně tak, jak si to světový hegemon a nejen jeho elitářské struktury naplánovaly.… Číst vice »

hudryper
hudryper
19. 7. 2015 5:50

orinoko napsal
Timto zdravim Georgiuse z Moravy a hudrypera z hlavniho mesta.
To byl urcite jejich stroj. A nebyla to cerna labut.

Omyl ! Nešlo o filmování Orinoka,jak si ve svém egoismu namlová,dron byl namířen na tu Brňanku- zřejmý to důvod jeho i naší (OM) spokojenosti s jeho mentální proměnou k lepšímu.
Myslím že nejen já,ale též Georgius Ti přejeme pořád tak dobrou náladu jako máš v těchto dnech
a vydařenou dovolenou plnou humoru.

Béda
19. 7. 2015 6:50
Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
19. 7. 2015 11:02

hudryper napsal Omyl ! Nešlo o filmování Orinoka,jak si ve svém egoismu namlová,dron byl namířen na tu Brňanku- zřejmý to důvod jeho i naší (OM) spokojenosti s jeho mentální proměnou k lepšímu. Myslím že nejen já,ale též Georgius Ti přejeme pořád tak dobrou náladu jako máš v těchto dnech a vydařenou dovolenou plnou humoru. Hudrypere, vyjádřil jste i můj názor. Orinokovi také já přeji pouze to nejlepší. Jen Vás musím informovat, že to použití zpravodajské techniky nebylo nutné. Pokud byste se s důvěrou obrátil na ÚV strany Moravané, mohl jste s jeho souhlasem obdržet snímky a kontakty na naše vynikající… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
19. 7. 2015 11:06

Béda napsal

Černá labuť natvrdo! https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

Bédo, toto je opravdu sólokapr, jehož nevyužít byl neodpustitelný hřích! Opravdu vzácná ukázka skutečného smýšlení našich nových amerických „přátel“!

merlin
merlin
20. 7. 2015 8:55

lomikel – sice rozumím Vašemu postoji, ale nemyslím, že lidi tak nutně potřebují lidi k tomu, jak přemýšlet o světě, jak by se zdálo. Stejně zkušenost nic nenahradí, a ta je individuální
Georgius z Raduně – myslím aspoň tak půl roku dozadu, dýl si to nepamatuju :-), jste nenapsal nic, s čím bych nemohla v zásadě souhlasit. Černá labuť bude něco podobně roztomilého jako důvod vyhynutí dinosaurů. :-)
sio – asi si to teda budeme muset někdy probrat podrobněji

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
20. 7. 2015 16:06

merlin napsal lomikel – sice rozumím Vašemu postoji, ale nemyslím, želidi tak nutně potřebují lidi k tomu, jak přemýšlet o světě, jak by se zdálo. Stejně zkušenost nic nenahradí, a ta je individuální Georgius z Raduně –myslím aspoň tak půl roku dozadu, dýl si to nepamatuju :-), jste nenapsal nic, s čím bych nemohla v zásadě souhlasit. Černá labuť bude něco podobně roztomilého jako důvod vyhynutí dinosaurů. sio – asi si to teda budeme muset někdy probrat podrobněji Pro mne – Puňťu – a manželku – Matyldu – tak nás před léty podle kresleného seriálu o brontosaurech titulovali naši synové,… Číst vice »