Diskuze k článku


 • zajoch • 3. října 2018

  Za překlady, ale ještě více za výběr materiálu by si st.hroch zaloužil vyznamenání. Ode mne alespoň velké poděkování.

 • Irena • 3. října 2018

  Jedná se o názornou ukázku toho, o čem mluví Pjakin, když říká, že oligarchové mají k dispozici soukromé armády. Lidé by si konečně měli uvědomit, před čím Putin opravdu stojí.
  Mimochodem to je něco jako ty události v Oděse. Něco příšerného a nikdo o tom neví. Jedeme dál, máme tu přece tu skvělou demokracii.

 • Gatta • 3. října 2018

  Z článku …

  „Podstatná část veřejnosti, na jedné straně zklamaná Jelcinovými reformami, ale neochotná podpořit prokomunistický parlament, stála stranou.“

  „Navíc mě překvapil sdělením, že nemalá část lidí na venkově dodnes vůbec nechápe, co se v Moskvě stalo, stejně jako nechápe společenské změny, ke kterým v RF došlo…“

  Už N. Machiavelli věděl, že kdo chce vládnout , ten se musí opírat o lid – protože bohatí (elity) ho kdykoliv ochotně zradí.
  Putin i Trump jeho myšlenky určitě četli …

  V roce 1993 i v Moskvě tedy opět rozhodl lid – svojí nejsilnější zbraní – svojí pasivitou.
  Ani jednu stranu konfliktu nepovažoval „za svoji“, nechal tedy tento – z jeho pohledu „palácový převrat“ svému osudu a nakonec se přiklonil k silnějšímu.

 • Irena • 3. října 2018

  Gatta – To tedy neskutečně bagatelizujete. Kdyby lidé v celém Rusku viděli, co se skutečně v Moskvě tehdy stalo, tak by se tam ti panáci neudrželi ani týden! A nemohli je další roky tahat za nos s tou svou skvělou liberální demokracií.

 • idiotronic • 3. října 2018

  Povšimněte si, kolik tam bylo ozbrojených složek s předem neodhadnutelným záměrem.. Pasivita lidu, jak říká Gatta, je v nesrozumitelné přestřelce s utajenými snajpery nejrozumnější postoj.

 • Irena • 3. října 2018

  idiotronic napsal

  Povšimněte si, kolik tam byloozbrojených složek s předem neodhadnutelným záměrem.. Pasivita lidu, jak říká Gatta, je vnesrozumitelné přestřelce s utajenými snajperynejrozumnější postoj.

  Jak vidíme názorně na Ukrajině.

 • Gatta • 3. října 2018

  re Irena – nechci to nijak zlehčovat – mě vyprovokoval text z napsaného v článku.

  Jistě byla v tom jistě informační bariéra, matoucí a vyloženě lživé manipiulace … …
  Ale v takovýchto převratech může zvrat přinést buď armáda, nebo obyvatelstvo hlavního města svým masovým vystoupením.

  Ano – nevědomost lidí je kalná voda ve které loví dravci.

  Ještě jednou tedy N. Machiavelli
  Vladař – Kapitola desátá – O knížectvích v časech ohrožení (části)

  „Nejhorší, čeho se panovník může nadít od lidí, je ztráta důvěry a přízně, bohatí však mají prostředky, aby zorganizovali odboj, … umějí si najít spojence tam, kde kyne největší naděje na úspěch. Lidu se vládce zbavit nemůže, bohatých ano. …

  Kdo se chopí vlády z vůle a přízně lidu, musí si ji především hledět udržet. A to je snadné, neboť lid požaduje jediné – aby nebyl utlačován. Ale i ten, kdo dosedne na trůn přičiněním mocných, musí usilovat o to, aby si lid naklonil a získal, čehož dosáhne lehko, vezme. li ho pod svou ochranu. Lid totiž v okamžiku, kdy mu dobře činí ten, od koho očekával jen zlo, se o to víc přimkne ke svému dobrodinci a umí mu být vděčný. Na to, jak získat přízeň poddaných, není jednotný návod a možností je bezpočet.

  Moudrý panovník nikdy nespoléhá na to, jak hladce všechno probíhá v dobách míru, kdy jsou to občané, kdo potřebují stát. Tehdy se mohou všichni dobrou vůli přetrhnout, slibují hory a doly, každý by za svého pána položil život, protože smrt je daleko. Ale v dobách zlých, kdy naopak stát potřebuje své občany, nachází pomocné ruce jen zřídka. Proto se musí moudrý vládce postarat, aby si občané jeho vládu stále uvědomovali. Jen tak mu budou za všech okolností věrni. „

 • orinoko • 3. října 2018

  Ty brdo, s.e.r.u maggi v homolich.
  To je prožitek!!
  Ani patka tiskaciho písmena, jak to prožívala česká TV svině.
  Rozhovory s pučisty, jakoby oni byli těmi molodci. Jeltsin byl na tapete.
  Co se to tehdy vůbec dělo? Já osobně nevím, a dokonce me to ani nezajímá.
  Myslím, ze Rusko tehdejší situaci ustalo. Po svém. Jako mnoho jiných svoje. Včetně nás.
  Já osobně mám myslím cit pro páky dějin. Pres mrtvé byla tohle jen episoda.
  Rusko ustalo přechod z feudalismu do socialismu bez rozvinutého kapitalismu.
  Vrcholnou revoluci, aniž by to mel v úmyslu , naordinoval Rusku Gorbačov. Ptali se ho na prohibici.
  Odpověděl. Ani náhodou. Chci jen, aby Rusové svoje piti zvládali. Třeba jako Češi.
  A ted!! Jaké jsou jeho objetí?

 • orinoko • 3. října 2018

  Opět s.e.r.u maggi v pátem rozměrů.
  Rusko možná zvladlo slavnostně syrsky rebus tak, ze není vyloučeno, ze Turek začne kopat do Mac donaldovych prd.al.nich jatek emerickeho forta.
  Tak, a ted mi povezte, kdo je tím ruským sejkspirem, Dumasem,Jarou Cimrmanem? A Kafkou zároveň.
  Turek ma v Sýrii povolení útočit na soudruhy Kurdy po cele severní hranici. Protože emericky prasak už si nepamatuje, co slíbil před budoucím týdnem.
  Synonymum Kurda?
  Nekonečné hovado!

 • idiotronic • 3. října 2018

  Irena napsal
  Jak vidíme názorně na Ukrajině.

  Kdyby ukrajinskou občanskou válku řešili Ukrajinci, měli by zájem, aby trvala jen dohlednou dobu a napřed by vyjednávali.Na Ukrajině běží konflikt o jiné, než ukrajinské zájmy. Disciplína policistů pod přísahou (Berkut) trvala i při teroristických útocích, to bylo vidět na TV záběrech. Pro ostatní ozbrojené skupiny, financované kdovíodkud už žádná přísaha o hájení zájmů státu Ukrajina neplatí. To bohužel neznamená, že nemohou být silnější, než složky státní. Již americký ekonom, rodák z Třešti , Joseph Schumpeter poukázal na to, že velké firmy mohou disponovat částkami , převyšujícími státní rozpočty některých zemí.
  I v ČR jsme měli politickou stranu , kterou nikdo nevolil, ale měla pravomoc sesadit náčelníka generálního štábu. Pokud se někdo nechá koupit, vlastenci z venkova nemají šanci.

 • Irena • 4. října 2018

  U nás si nepotřebovali nikoho kupovat, tady jim šel prakticky celý národ na ruku přesně jako stádo ovcí. A když ho zavedli, kam potřebovali, vrátka se zaklapla. Ovšem vždycky se ještě dá sjednocenou silou prorazit ohrada, bude-li vůle. Ovšem otázkou je, zda to bude panikou do vedlejší ohrady nebo uvědoměle na svobodu.

 • Tribun • 4. října 2018

  Boris Jelcin – nejlepší ruský prezident, kterého kdy Západ měl.

 • idiotronic • 4. října 2018

  Irena napsal
  vrátka se zaklapla.

  Ano, základem byla lež. Kromě Klause sr. jsou hlavní aktéři mimo stát (Mohorita, Dlouhý, Tošovský) nebo po smrti. Ale ještě stihla dorůst generace, pro kterou vrátka nezaklapla. Je jim kolem čtyřiceti a Taras2 je nazývá Husákovy pomsty. Dostalo se jim ještě solidního vzdělání a zároveň otevřených hranic. Na setkání s bývalými žáky skutečně zjišťuji, že řada z nich v zahraničí zakotvila. Co taky v zemi, která si uzákonila podporu zahraniční konkurence proti vlastnímu průmyslu? (,,Rozbít komunistické molochy“, říkal soudruh Dlouhý a tak namísto
  Škody nebo ČKD hledá v ČR vývojové pracovníky Siemens).

 • Bety • 4. října 2018

  orinoko napsal
  To je prožitek!!
  Ani patka tiskaciho písmena, jak to prožívala česká TV svině

  Jak by. Opěvovala Jelcina, jak rozstřílením parlamentu zachránil demokracii.
  Tehdy jsem na to čuměla a nechápala jsem, jak může být střelba na parlament
  demokratická.
  Teď už to vím. Demokratické je všechno, co se hodí. Co se nehodí je tyranie.

 • Irena • 4. října 2018

  Idiotronic: No, jsou to roky, ale myslím, že to byl právě Siemens, kdo za pár šupů hned po revoluci „koupil“ patenty z plzeňské Škodovky. Říkal mi jeden pracovník pár let potom, když už byl v důchodu konkrétně jako příklad, že ve škodovce uměli navíjet cívky s velkým průměrem drátu, kdežto v zahraničí je museli postupně navařovat, čímž se samozřejmě snižovala kvalita.
  Jenže odcházet do zahraničí je na nic, je třeba si udělat pořádek doma.

  Ostatně na tom rozdílu kurzů jednotlivých měn je právě dobře vidět to řízení z nadnárodní úrovně, neboť díky tomu do takto „sponzorovaných“ center potom proudí zdroje včetně těch lidských, kdyby to lidi pochopili a nenechali se oblbovat ekonomickými „argumenty“, tak by si to líbit nenechali. Navíc je to dobrá zbraň v současnosti třeba použitá proti Turecku, to takzvané „znehodnocení“ měny. Mají na to však i jiné nástroje, nejen ten kurz. V eurové zóně jsou také příjmové rozdíly, přestože všichni používají euro.

  A navíc to slouží ještě k tomu rozděl a panuj. Ti, co odešli do zahraničí, si libují, jak vyzráli na ty doma, co jsou „méně schopní, méně flexibilní.. atd.“, přitom vlastně fungují ve stejném systému a je s nimi zacházeno stejným stylem. Je to prostě obslužný personál, který rádoby poněkud povýšil, což je myslím, ale stejně relativní. Jednak místní stejně budou mít vždy přednost a jednak tam nikdy nebudou doma. A pokud se tak děje v masovějším měřítku, vede to ještě k tomu, že je původní stát značně oslabován a tudíž snadněji ovladatelný a jde to s ním s kopce rychleji.

 • Irena • 4. října 2018

  Brífink velitele vojsk radiační, chemické a biologické obrany Ruské federace o vojensko-biologické činnosti USA v Gruzii

  https://www.youtube.com/watch?v=V20DOYq7VjM