Hlasy lidí, hlas lidu

Ankety typu Český slavík (nebo snad Zlatý slavík či prostě Slavík? – vidíte, ani pořádně nevím, jak se to jmenuje) mě nikdy nijak zvlášť nebraly, tím spíš, že dokud bude naživu Karel Gott, stejně budou o ničem.

Letos jsem ovšem její existenci zaregistrovat musel, protože už měsíc před vyhlášením se leckde řešilo, co dělat, jestli vyhraje jakýsi Tomáš Ortel a jeho kapela. Ortel je totiž takový Orlík 21. století a tudíž není salonfähig a mohl by Slavíkovi zkazit značku a kšefty, kdyby se od něj sponzoři Slavíka rozhodli distancovat.

Mezi navrhovanými opatřeními tehdy byla falzifikace hlasů, jejich konfiskace, či prostě cenzura, vše samozřejmě na tržní a občanskoprávní bázi, takže s demokracií stoprocentně kompatibilní. Už jsem si tehdy sumíroval, co k tomu napíšu, takže se mi docela ulevilo, když jsem zjistil, že Ortel nevyhrál. Bude klid, nic se řešit nebude a já si ušetřím psaní.

Chyba lávky. Munici připravenou pro případ vítězství Ortelu bylo nutné vystřílet, takže to na sociálních sítích vypadá, jako kdyby nakonec vyhrál, a kde kdo se spravedlivě pohoršuje nad tím, jaký jsme to zvrácený a defektní národ, že u něj boduje taková nenávistná militantní fašistická hudební bojůvka, jako je Ortel. Přiznávám, že i mě jeho tvorba připadá blbá, nenávistná, štvavá a agresivní a slyšet Mešitu mi jednou úplně stačilo a nic jiného už od něj slyšet nemusím a nechci.

Jenže je tu jedno velké ale: Tomáš Ortel není problém sám o sobě, není příčinou, jen jen projevem. Je nástrojem, skrze který mohou lidé, kteří se cítí umlčovaní a utlačování, dát najevo, že jsou pořád tady, že také chtějí mluvit do toho, jakou politikou se bude Česká republika řídit, že je něco trápí, že se něčeho bojí a že chtějí, aby si jich konečně někdo všiml a začal je brát vážně.

Snobské povyšování se pražských „kavárenských“ elit nad lidi, kteří si za svého mluvčího zvolili někoho, o koho by si oni ani kolo neopřeli, je totiž přesně tím důvodem, který lidi k hlasům pro Ortela vedl. Samozřejmě, že nálady, které se skrze Orela ventilují, jsou nebezpečné a je s nimi třeba bojovat – ale komunikací a kultivací, nikoliv zakazováním a zesměšňováním.

Nakonec je dobře, že v tom Slavíkovi Ortel takhle zabodoval, protože některé věci teď už nebude tak snadné bagatelizovat a zametat pod koberec.  Hlasy pro Ortel/a jsou zatím jen voláním o pomoc, ale jestli elity nezačnou ty volající brát hodně rychle vážně, tak příště to místo hlasů do ankety budou hlasy do volební urny.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
101 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
1. 12. 2015 5:22

Vystoupení Kaczynského v Polském Sejmu k migraci:
https://www.youtube.com/watch?v=i7G2Uo_4qnM

Alena
Alena
1. 12. 2015 6:52

někdy si připadám jako Alenka v říši divů. Pane Tribune, prosím, citujte zde z textů Ortelových písní, které jsou s rasistickým či xenofobním podtextem.
Moc díky, a to předem.
Chci se přesvědčit, zda papouškujete maienstream, či zda je Ortel fakt fašistický

Gatta
Gatta
1. 12. 2015 7:10

Tribunuv članek je v podstatě dobrý, jen jsem zjistil, že si musím doplnit vzdělání na téma „Ortel“. Po shlédnuití Mešity a několika dalších skladeb musím dát za pravdu paní Aleně. Proti takovému Krylovi je to normální popík.

Dnes jsou nastaveny hranice „sluníčkářů“ pro společensky přijatelné chování hodně nízko – někam k naprosté naivní ödevzdané infantilitě.
No, každý svého osudu strůjce …

https://www.youtube.com/watch?v=e6jV3-sbBLY

fajt
fajt
1. 12. 2015 7:38

Tribune, nebojte, volby maj kavárenští pašíci a jejich protektor pod kontrolou, touto cestou se ale žádné systémové změny v kapitalismu stejně nedělaj….a protože je kapitalismus ( korporátní demokracie ) nereformovatelný, výsledek této cesty je docela předvídatelný. ..)

fajt
fajt
1. 12. 2015 7:48

asi jako jediný tady jsem na koncertě Ortelu byl ( předsudky netrpím ), a teď jsem se chystal ještě na jeden, ale protože si šli pro cenu, tak to celé padlo – musím říci, že škoda, protože publikum, které se na ně chystalo bylo vnímavější a přátelštější než mattoni svoloč, která je má za exoty, které musí strpět, páč celý slavíkovský poťapaný byznys je poslední léta v těžkém úpadku a tahle kapela ho zase docela nakopla ( škoda, mohla dostát svým textům a Bílé a spol. ukázat záda, společnosti zase své zásady ). ..)

Dolmen
Dolmen
1. 12. 2015 7:54

Tak jsem si schválně pustil tu tolik diskutovanou Mešitu a…..neshledal jsem na tom textu nic fašistického. Jenom popis reality a výzvu k zastavení šílenství. Spíše to vidím tak, že se někdo (povaleči z kaváren) potřebují zviditelnit na pozadí něčeho (Ortelu). Končím proto heslem a výzvou „Povaleči z kaváren do polí a továren!“

Tribun
Admin
1. 12. 2015 9:06

Zajímavé, jak se „realita“ stává zaklínadlem, které zbavuje odpovědnosti i podřízenosti zákonům. Kdokoliv může cokoliv a je to v pořádku, když se odvolá na realitu. Jenže i pro blázna jsou jeho bludy realitou.

Sio
Sio
1. 12. 2015 9:38

Tribun napsal Zajímavé, jak se „realita“ stává zaklínadlem, které zbavuje odpovědnosti i podřízenosti zákonům. Kdokoliv může cokoliv a je to v pořádku, když se odvolá na realitu. Jenže i pro blázna jsou jeho bludy realitou. No, opravdu nevím, čím se řídíte při svých rozhodnutích a činech vy, když nechcete uznat realitu. Většina lidí se snaží realitu poznat a podle toho, co zjistí, se chová. Přirozeně se mohou mýlit, realita tak jednoduše poznatelná není. Ale co byste, nám hlupákům, co se pachtíme za poznáním reality, abychom se mohli rozhodovat, radil vy? Abychom si nechali vykládat, co je realita a co ne… Číst vice »

aram
aram
1. 12. 2015 9:46

Tak jsem si je poslechla jelikož dosud jsem vůbec netušila, že existují. A nejen Mešitu, no dejme tomu je ostřejší, ale když si vezmu Defenestraci, USrajnA a další o Princetně ze mlejna ani nemluvě, tak ze všeho nejvíc mi přijde, že popisují, způsobem mnoha mladým (hlavně jim) přijatelným a srozumitelným, realitu dneška. A to bude zřejmě to co především vadí, kdyby totiž jejich texty byly ve stylu „letím s hovnem proti plátnu…“, tak je budou oslavovat. Protože a si takhle – oni (kdo o tom se nebudu rozepisovat) budou vydávat takové prachy, aby nacpali do škol a mezi mladé svůj… Číst vice »

Gatta
Gatta
1. 12. 2015 9:48

Tribun napsal Zajímavé, jak se „realita“ stává zaklínadlem, které zbavuje odpovědnosti i podřízenosti zákonům. Kdokoliv může cokoliv a je to v pořádku, když se odvolá na realitu. Jenže i pro blázna jsou jeho bludy realitou. Ta „realita“ prostě „JE“, i když postmodernisté říkají, že žádná realita „není“ a že je vše jen věcí výkladu a prožitku a si ji tedy může každý udělat jakou chce. V še co je, tak ale existuje z nějakých důvodů a řídí se nějakými zákony. A tyto se nemusí shodovat s posleně uznanou a prohlasovanou společenskou filozofií a sposledním vydáním Občanského zákoníku. Od reality mohou… Číst vice »

fajt
fajt
1. 12. 2015 9:51

Tribun napsal

Zajímavé, jak se „realita“ stává zaklínadlem, které zbavuje odpovědnosti i podřízenosti zákonům. Kdokoliv může cokoliv a je to v pořádku, když se odvolá na realitu. Jenže i pro blázna jsou jeho bludy realitou.

Tribune, teď jste mě dost překvapil, nevydírá vás někdo, nechcou vás vyhodit z práce, nejdou vám po rodině, jste to vůbec vy ??

Dolmen
Dolmen
1. 12. 2015 10:09

Takže reálný svět se nám vlastně zdá,….jaká je ta „reálná“ realita, to nám vyloží správně Tribun. Netvrdím, že stejnou věc vidí všichni lidé stejně, to nemůže nikdy nastat, ale snažit se nacpat různorodá vnímání reality do tribunsky správné formičky a vytvarovat je do správného a jedině žádoucího tvaru mi připadá poněkud pošetilé a směšné.

Kamil Mudra
Kamil Mudra
1. 12. 2015 10:20

O existenci Tomáše Ortela jsem doposud neměl potuchy a tak jsem musel strávit nějakou dobu na Yotube, abych věděl o čem je řeč. S tím že jde o jakousi obdobu Orlíku mohu souhlasit i s tím že je „nástrojem, skrze který mohou lidé, kteří se cítí umlčovaní a utlačování, dát najevo, že jsou pořád tady“ ale právě proto ji nedokážu vidět jako blbou, nenávistnou, štvavou a agresivní. Prostě z nějakého úhlu zrcadlí realitu doby tak jako ji svého času zrcadlily např. songy černých otroků. Když si člověk přečte takovéhle dva články za sebou tak si připadá jak v absurdním snu:… Číst vice »

Tribun
Admin
1. 12. 2015 10:43

Ale pánové, já vám přeci tu vaši realitu neberu, ani vám nevnucuji žádnou jinou; vlastně bychom se možná na tom, jaká je, i shodli (objektivní realita se totiž tvoří shodou pozorovatelů). Já mluvím o tom – a to je i důsledek výše řečeného – že realita je do značné míry taková, jakou si ji uděláme a že o tom, jak na ni budeme reagovat (čili ji spoluutvářet), si rozhodujeme sami a že jsme za to pořád plně odpovědní, čili že se na realitu nemůžeme vymlouvat. Realita nám nedává žádné větší právo být nenávistní a agresivní, než naše vlastní zvrácenost. Pokud… Číst vice »

Tribun
Admin
1. 12. 2015 10:44

Kamile,

to že „z nějakého úhlu zrcadlí realitu doby“ znamená, že je reálná a LEGITIMNÍ, nikoliv že není blbá. I ty teroristické útoky či vlny migrantů jsou totiž svého druhu zrcadlení.

aram
aram
1. 12. 2015 10:52

Tribun napsal Ale pánové, já vám přeci tu vaši realitu neberu, ani vám nevnucuji žádnou jinou; vlastně bychom se možná na tom, jaká je, i shodli (objektivní realita se totiž tvoří shodou pozorovatelů). Já mluvím o tom – a to je i důsledek výše řečeného – že realita je do značné míry taková, jakou si ji uděláme a že o tom, jak na ni budeme reagovat (čili ji spoluutvářet), si rozhodujeme sami a že jsme za to pořád plně odpovědní, čili že se na realitu nemůžeme vymlouvat. Realita nám nedává žádné větší právo být nenávistní a agresivní, než naše vlastní… Číst vice »

fajt
fajt
1. 12. 2015 11:05

Tribune, vy opravdu tvrdíte, že my tady dole skutečně tvoříme mocenskou realitu, tedy politiku, která je dnes velmi agresivní a spěje ( opětovně) ke konfliktu ( asi zase světovému ), že my ji spoluutváříme na stejné vrcholové ( a cílové ) platformě a že je pouze na naší další reakci , jak bude vypadat dále ?? myslíte si, že stoickým postojem a sněním o lepším člověkovi, který bude ignorovat realitu svého okolí dosáhnete lepšího světa, že tím dostatečně padne vaše zodpovědnost za lidskou rasu ?? opravdu jste tak silně přesvědčený scholastický pacifista, který se tak moc necítí ve své lidské… Číst vice »

Gatta
Gatta
1. 12. 2015 11:06

Tribun napsal: „… objektivní realita se totiž tvoří shodou pozorovatelů.“

Můžeme se hhodnout na názvech, definicích, nebo na názoru co a proč se tak děje.
Ale ať se shodne sebevíc lidí, že je (třeba) červenec a je dobrý nápad vyjet si opalovat k Baltu, tak stejně zůstane realitou začátek prosince a začátek zimy.

Nedorozumění vidím v tom, že tuto odvolávku na „realitu“ mnozí používají jako výmluvu – „s tím se nedá nic dělat“ a to i pro záležitosti s kterými se dá něco dělat, jen chtít.

hudryper
hudryper
1. 12. 2015 11:25

Do té naší „objektivní reality“ patří i vznik a provolání nové organizace,která si dala za zřejmě dobře placený úkol sledovat na české síti vše,co se na ni šustne. Z jejich oznámení jsem vybral : Counter-propaganda Task Force Review prokremelského obsahu 30. listopad 2015 „Dovolte nám představit nově vzniklou skupinu Counter-Propaganda Task Force, která působí v think-tanku Evropské hodnoty. Po našich studiích jako jsou souhrn důkazů o ruské přítomnosti (http://evropskehodnoty.us12.list-manage.com/track/click?u=3e16f4346f521b1ca8ed26600&id=a98b434d1d&e=ad72874be7) na Ukrajině (vydáno bruselským Wilfried Martens Centre for European Studies) či o nejčastějích ruských mýtech a lžích o Ukrajině (http://evropskehodnoty.us12.list-manage.com/track/click?u=3e16f4346f521b1ca8ed26600&id=c6379af51d&e=ad72874be7) (vydáno spolu s předními českými experty a slovenským institutem CEPI) spouštíme… Číst vice »

Gatta
Gatta
1. 12. 2015 11:27
PPK
PPK
1. 12. 2015 11:33

Tak jsem si dal práci a zatím vyslechl: MEŠITA, ZŮSTAŇ MÝM DOMOVEM, MŮJ DŮM, MŮJ HRAD, CIZINEC, MEČ, GAYPARÁDA, SVĚTOVLÁDCE, ABSURDISTÁN, PLZEŇ, VZPOMÍNKY, CO SE STALO, DO ZEMĚ KLASŮ, SMÍCH, NA PLNEJ PLYN – a musím konstatovat údiv. Pokud totiž Ortel dostává od pražské kavárny nenávistné nálepky údajných obdivovatelů Hitlera a nacismu, tak to jsou imho nálepky nepravdivé. Jaké jsou texty Ortela a co kritizuje? Ano, jsou to rockové protest-songy mladých svobodymilovných lidí. Lidí, hlásících se programově k vlastenectví a v písňových textech tvrdě kritizujících kapitalismus, konzum, šíleně pokrytecký a manipulativní multikulturalismus a homosexualismus. Kritizujících jak parazitismus a zkorumpovanost velké… Číst vice »

Gatta
Gatta
1. 12. 2015 11:56

Jen na odlehčení … i když jistá spojitost s tématem „realita“ by se v tom taky našla :-)

comment image

to je jedno
to je jedno
1. 12. 2015 13:48

PPK napsal Tak jsem si dal práci a zatím vyslechl: MEŠITA, ZŮSTAŇ MÝM DOMOVEM, MŮJ DŮM, MŮJ HRAD, CIZINEC, MEČ, GAYPARÁDA, SVĚTOVLÁDCE, ABSURDISTÁN, PLZEŇ, VZPOMÍNKY, CO SE STALO, DO ZEMĚ KLASŮ, SMÍCH, NA PLNEJ PLYN – a musím konstatovat údiv. Pokud totiž Ortel dostává od pražské kavárny nenávistné nálepky údajných obdivovatelů Hitlera a nacismu, tak to jsou imho nálepky nepravdivé. Jaké jsou texty Ortela a co kritizuje? Ano, jsou to rockové protest-songy mladých svobodymilovných lidí. Lidí, hlásících se programově k vlastenectví a v písňových textech tvrdě kritizujících kapitalismus, konzum, šíleně pokrytecký a manipulativní multikulturalismus a homosexualismus. Kritizujících jak parazitismus a… Číst vice »

Tribun
Admin
1. 12. 2015 13:52

Ovšem „sluníčkář“ není nálepka, ale popis reality, že? Každodenní dvě minuty nenávisti jsou výborné pro utužení kolektivu, ale pro pochopení a řešení problému se absolutně nehodí.

fajt
fajt
1. 12. 2015 14:02

vox populi dneska u vrchnosti nemá žádnou cenu a váhu, doba, kdy se slovem dalo i hodně změnit ( nebo zlo zastavit ) je ( zase ) nevratně pryč ( i za masívního přičinění lidu ). ..)

Béda
1. 12. 2015 14:12

Trochu OT: Četli jste novinky o kouzelníku Žitovi z Ordo lumen? Ten nejdřív odjel do Afghánistánu jako dobrovolník „na misi“ poté se nechal veřejně zvěčnit jak se modlí s muslimy, nejnověji odvolal široce propagované turné prý z důvodů „bezpečnosti“ s tím, že před dalším vystoupením se musí prý poradit s bezpečnostními složkami státu? Co o tom soudíte?

racek
racek
1. 12. 2015 14:16

Ortel nešíří nenávist, Ortel burcuje. Proto je tak nenáviděn. Těmi, co nás stále uklidňují, že se nic neděje, nebezpečí nehrozí, je třeba je chápat a litovat, rozdělit se s nimi o poslední i když oni to neberou – oni si berou vše, respektovat jejich zvlášnosti – tím že potlačíme naše JÁ atd. Stačí ještě chvíli a nebudeme schopni se bránit. A pak bude cíl dosažen. Vznikne evropský hnedý národ, nevzdělaný (viz inkluze školství) zblblý facebookem, propagandou, jednostraným školstvím … a snadno ovladatelný. Právě o tom mluvil nedávno Schwarzeberg na nejakém sjezdu sudetaků v německu, že právě vzniká nový národ a… Číst vice »

racek
racek
1. 12. 2015 14:19

Béda napsal Trochu OT: Četli jste novinky o kouzelníku Žitovi z Ordo lumen? Ten nejdřív odjel do Afghánistánu jako dobrovolník „na misi“ poté se nechal veřejně zvěčnit jak se modlí s muslimy, nejnověji odvolal široce propagované turné prý z důvodů „bezpečnosti“ s tím, že před dalším vystoupením se musí prý poradit s bezpečnostními složkami státu? Co o tom soudíte? No, je to napůl na diagnozu, nebo má velký problém a on neví, co má dělat a tak zmatkuje (chytit se Janečka nebyl až tak dobrý nápad, třeba) … Jak se říká … jestliže si paranoidní, ještě neznamená že po tobě… Číst vice »

Béda
1. 12. 2015 14:24

Právě objevuji Ortel a řekl bych, že to má něco do sebe a CENU VEŘEJNOSTI si zaslouží. Jsou to kritické texty k přemýšlení, které oslovily lid – což zajisté pražskou multikulti pseudointelektuální sluníčkovou lumpenkavárnu musí šokovat a iritovat.

fajt
fajt
1. 12. 2015 14:29

Béda napsal

Trochu OT: Četli jste novinky o kouzelníku Žitovi z Ordo lumen? Ten nejdřív odjel do Afghánistánu jako dobrovolník „na misi“ poté se nechal veřejně zvěčnit jak se modlí s muslimy, nejnověji odvolal široce propagované turné prý z důvodů „bezpečnosti“ s tím, že před dalším vystoupením se musí prý poradit s bezpečnostními složkami státu? Co o tom soudíte?

von, fofo Komorous a várnicový čorkař Vidím, válečný štváč Bartak a další, to byla grupa mocnegno lumen uderzenia – se ani nedivím, že mu jeblo v kouli a stal se Žito šaškem. :-)

švejci si prostě nemůžou vládnout sami. ..)

asym
asym
1. 12. 2015 14:30

Béda napsal

Trochu OT: Četli jste novinky o kouzelníku Žitovi z Ordo lumen? Ten nejdřív odjel do Afghánistánu jako dobrovolník „na misi“ poté se nechal veřejně zvěčnit jak se modlí s muslimy, nejnověji odvolal široce propagované turné prý z důvodů „bezpečnosti“ s tím, že před dalším vystoupením se musí prý poradit s bezpečnostními složkami státu? Co o tom soudíte?

…já soudím na F 250… ;-)

PPK
PPK
1. 12. 2015 14:49

Tribun napsal Ovšem „sluníčkář“ není nálepka, ale popis reality, že? Každodenní dvě minuty nenávisti jsou výborné pro utužení kolektivu, ale pro pochopení a řešení problému se absolutně nehodí. Milý Tribune, sluníčkář není ani nálepka, ani nadávka. Je to buď diagnóza kategorizačně politická, anebo medicínská. Člověk takto hodnocený nepotřebuje informace, on realitu nevnímá, on se domnívá, že ví, protože VĚŘÍ. Nu a jak už tady nedávno velmi správně napsal (tuším) jogín, věřit je přece duševně mnohem snadnější, než myslet. Tribune, proč i Vy raději věříte v to, co píšete, než myslíte? A ještě něco: Je hezké, že jste sečtělý a znáte… Číst vice »

fajt
fajt
1. 12. 2015 14:58

comment image?oh=b9d386c03a86a4b0b507db8a0b1c9bfc&oe=56E416BD

Béda
1. 12. 2015 15:04

Ještě k té kapele Orlík. Přijde mi dost monotematická a silně akcentující BÍLOU! Myslím že do Kryla má hódně daleko. Kryl to byla neagresivní kritika a mnohovrstevnatá básnická symbolika. Faktem ale je, že Orlík zvedá téma, které hýbe společností a politická „reprezentace“ (vyjma prezidenta) záměrně zlehčuje a přehlíží. Orlík odráží obavy lidí, nastavuje zrcadlo vládním korouhvičkám a prospěchářům. Darmo se neschopné od reality odtržené a ve vzdušných zámcích z kaviáru uzavřené „elity“ budou vztekat. Měli by konečně samy reflektovat obavy a vůli svých voličů a pokusit se s tím něco konstruktivního ve vztahu k problémům které pomáhaly a pomáhají vypouštět… Číst vice »

Béda
1. 12. 2015 15:07

Kouzlo nechtěného. ORTEL…

racek
racek
1. 12. 2015 15:16

Béda napsal

Právě objevuji Ortel a řekl bych, že to má něco do sebe a CENU VEŘEJNOSTI si zaslouží. Jsou to kritické texty k přemýšlení, které oslovily lid – což zajisté pražskou multikulti pseudointelektuální sluníčkovou lumpenkavárnu musí šokovat a iritovat.

No, zrovna mám komentář k ortelu ke schválení, asi jsem něco napsal špatně. Asi pravopis. Příště se polepším.

Béda
1. 12. 2015 15:53

hudryper napsal Pro silnější nátury zde článek Hlavne spravy : http://www.hlavnespravy.sk/rusky-pilot-udajne-nebol-mrtvy-hned-zomrel-az-po-hrozostrasnom-muceni-nevhodne-pre-slabsie-povahy/715534 Četl jsem to ráno. Muselo to být pro něj hrozné. Ale hrozné je to pro všechny oběti válek. Zejména pro civilisty. Ti kteří dali první podnět k násilné politické změně, ti kteří založili konflikty, ti , kteří ty války rozpoutali a uvedli z relativně stabilního a pokojného stavu do pohybu nekonečné násilí a kolotoč msty (včetně Ukrajiny a Sýrie) – ne jenom vojáci (to jsou jenom vykonavatelé) ale především jejich političtí a zpravodajští loutkovodiči – to jsou ty hlavní bestie v těchto válkách. To jsou ti největší zločinci. Z… Číst vice »

fajt
fajt
1. 12. 2015 16:12

comment image?oh=949dcf1e486b650d6d342b55418f5ea0&oe=56E411EA

Sasin
Sasin
1. 12. 2015 16:46

Gdyby podílníci na neprodejné půdě a rozpočtu konečně spolurozhdovali bez všelijakých mudrlantů a odborníků na všechno svými sečitatelnými požadavky, pak by se mohlo mluvit o hlasu lidu, který se sebevzdělává v potřebných znalostech uřízení svých podílů každý jednotlivě aby jim je zase nějací specialisti nebo teroristi nešlohli.

Až to jednou tak bude, nebude mít Tribun o čem psát a klávesnici pověsí na hřebík.
Každý u nás ví, že nejlíbezněji u nás zpívá přece ten Šláfenberg. Muheeeeeeee

merlin
merlin
1. 12. 2015 18:58

Tribun napsal Ovšem „sluníčkář“ není nálepka, ale popis reality, že? Každodenní dvě minuty nenávisti jsou výborné pro utužení kolektivu, ale pro pochopení a řešení problému se absolutně nehodí. smírné řešení problému neexistuje pokud nehodláte rozpustit národy a rodiny, nejde o žádnou nenávist, mi z Vás po počátečním údivu a poté odporu už nyní spíše vstávají jen vlasy hrůzou na hlavě. Nejen z Vás, ale i z extrémních nápadů na druhé straně. Extrém jedné strany Vy bezpochyby představujete. Druhý je např. chvílemi naprosto odbržděný narcistický Konvička, co se netají požíváním drog a sexuálními excesy a mele lidi do masokostní moučky. Jste… Číst vice »

Béda
1. 12. 2015 19:01

Stan napsal NÁŠ spravedlivý občanský HNĚV proti JEJICH arogantní politické NENÁVISTI. S tím se nedá diskutovat, Bédo, to jsou 50. léta, to je orwelovský beton, majdanuté černobílé myšlení, od nějž se odrazí úplně všechno a které musí špatně skončit. Stan, zřejmě jste si spletl adresáta ale to se stává. Jinak podívejme se na to z jiného pohledu. Multikulti sluníčkáři ve své nedozírné bezhraniční vstřícnosti a lásce (někteří z nich – třeba kníže, který je lidu blíže podporovali války v těch zemích, uznali Kosovo, jiní – např. gay lesbické komunity a femistky se již zřejmě ve svém multikulti opojení načisto pomátly)… Číst vice »

merlin
merlin
1. 12. 2015 19:04

merlin napsal smírné řešení problému neexistuje pokud nehodláte rozpustit národy a rodiny, nejde o žádnou nenávist, mi z Vás po počátečním údivu apoté odporu už nyní spíše vstávají jen vlasy hrůzou na hlavě. Nejen z Vás, ale i z extrémních nápadů na druhé straně. Extrém jedné strany Vy bezpochyby představujete. Druhý je např. chvílemi naprosto odbržděný narcistický Konvička, co se netají požíváním drog a sexuálními excesy a mele lidi do masokostní moučky. Jste pro mě poslední dobou stejně neskutečným zjevením jako všichni, co jeposedlo sociální inženýrství a jeho netušené možnosti. A skutečně mám pocit existence zvláštních myšlenkových světů, určitě jiných,… Číst vice »

Lana
Lana
1. 12. 2015 19:08

ORTEL jako vizionář v pisni Mešita a dalších informuje náš národ ,který zatim v poklidu nakupuje v Koutku slev.Zatim je sice klid,ale jak dlouho?Lidé pochopili a proto ta zasloužená ocenění ve Zlatém slaviku.Doslova běsnění našich sluníčkářů v tisku a hlavně v České“veřejnoprávní“ televizi ukazuje,jak jako vrtačka na nerv Ortel vystihl podstatu neuvěřitelné naivity a lehkomyslnosti našich představitelů.Nová zpráva nás dnes informuje,že Německo pošle do Syrie 1.200 vojáků a „uprchlíci“ z téže země se zatim budou v Německu zdarma rekreovat,to by byl námět na píseň,nebo důvod k pláči?

Béda
1. 12. 2015 19:42

Stan napsal Nalejme si čistého vína. Ortel je náckovská kapela, její klipy v celku a kontextu cíleně vyvolávají nenávist mezi lidmi, přičemž si dávají velkého majzla na to, aby texty byly přesně na hraně zákona. A muzikantsky to stojí úplně za ho.no, i takový Landa je proti nim úplný gigant. Nejsem pro zákazy, protože ty by byly kontraproduktivní, ale čekal bych, že se v tomto smyslu jako první ozvou jejich muzikantští kolegové. Ale jim to nevadí, klidně si s nimi půjdou stoupnout na pódium. Já vím, politika obvykle kazí velké kšefty, ale tady je to opravdu přes čáru. Nebo ne… Číst vice »