Diskuze k článku


 • zajoch • 4. prosince 2014

  Bránit kolektivní trest – sankce, ne. Válčit za ně už vůbec ne. Ale chtělo by to proti kolektivnímu trestu – sankcím více bojovat, to je, aby se k těm odvážným, kteří něco začali dělat, přidali podle svých možností i další, i ti, kteří si myslí, že nemohou nic. Každý může nějaký způsob najít.

 • Sio • 4. prosince 2014

  Všechny tyhle žvásty o kolektivní vině, multikulti, lidských právech jsou naprosto nepoužitelné, pokud by je někdo chtěl použít proti účelu, ke kterému to „údajně!!!“ má být určeno. Dnes jsem juknul na BL, Čulík tam vysvětluje, jak je to s exekutorským projektem. Nikdo se toho nechce ujmout.
  http://blisty.cz/art/75700.html
  Cituji:
  „Podnikli jsme v Britských listech v této věci dvě akce: Vyhlásili jsme čtenářskou finanční sbírku na podporu exekutorského projektu, i když nezastíráme, že peníze, které kdy můžeme vybrat, mohou být jen velmi krátkodobou záplatou pro jakoukoliv právní akci mimo hranice České republiky – náklady soudních procesů tohoto druhu mohou jít do milionů euro.“
  Takže pokud se chcete dovolat práva, potřebujete milióny euro. Aha. Právní stát, právní prostředí EU. Pch!
  Někdo tam navrhuje, aby to zaplatila KSČM a ČSSD:
  http://blisty.cz/art/75708.html
  Není to úplně mimo, při volební kampani by se mohlo vráti, kdybychom tu měli kauzu – KSČM versus STÁT ve Štrasburku. Myslím, že by i dost lidí přispělo, pokud by viděli, že je to v běhu. Pro ČSSD to platí také. Nebo se toho ujme sám ministr Babiš? To by byla reklama. Ministr žaluje stát ve věci exekutorských zákonů. Mimochodem, stojí to za shlédnutí. Kraslice za tři čtvrtě miliónu, to je majstrštyk. :-)
  http://www.prezidentskyfond.cz/
  Cituji:
  „… Mezi dvaceti sedmi draženými velikonočními kraslicemi byly dvě, které věnoval prezident republiky Miloš Zeman s manželkou. Právě o kraslici prezidenta republiky se strhl v rámci aukce největší souboj, jehož výsledkem byla částka 755.000,- Kč. Prezident republiky před zahájením aukce uvedl, že aktivita fondu je morální fackou těm, kteří pobírají vysoké platy a zlaté padáky. „

 • mirror • 4. prosince 2014

  Chytrá úvaha. Pro pravicové komentátory však nic nového. Podle nich, nezaměstnanost, bída, exekuce, to jen samozřejmý trest za budování socialism.

 • fajt • 4. prosince 2014

  před léty mi po jednom zůstaviteli přistála naprosto nečekaně jedna inkasní spółka, nechal jsem se ukecat partou nezaměstnatelných, toho času zajentých touto fachou, že za dva roky dáme šrub do útlumu, po tomto termínu půjdou čertovy úpisy komínem – kdo by řekl, že nebude problém v lidech v terénu, ale grázlech v de iure komoře, kteří byli nejvíce chamtiví…prostě, tohle nespasí ani Putin s Obamou v klepetech…

  …no, raději si pustím jednu zupa hungaro „pohádku“ – http://www.csfd.cz/film/276511-egon-donci/ – dost tupců ji nepochopilo, ale já ji mám za naprosto geniální – a to pozemské intermezzo, to je něco, co nedal ani fotr emerické movie magie v čelistech. ..)