Maturita z pokrytectví

Povaleči z pražské kavárny, pravdoláskaři a všichni ostatní, co mají neustále plná ústa svobody, demokracie a lidských práv, mají teď vynikající příležitost složit maturitu z pokrytectví a já nepochybuji, že ji využijí a že v této zkoušce obstojí na výbornou. O co jde? Přece o to. jak se postaví k nejnovější zprávě potvrzující porušování lidských práv – a těžko si představit jejich flagrantnější porušení, než je mučení – americkou CIA.

Ale ať už se k tomu postaví jakkoliv, ať ji budou ignorovat, bagatelizovat či omlouvat, ať budou spřádat sebesofistikovanější teorie o nutném zlu a kolaterálních škodách, nebo kázat o nutnosti rozlišovat, jedno je jisté předem: na jejich vztahu k USA to nebude mí sebemenší vliv, pro ně USA zůstanou jasně zářícím majákem svobody a demokracie. Mezinárodní izolace nebo dokonce sankce? Nenechte se vysmát, ty jsou tu pro jiné. Teflonová modla USA zůstane bez poskvrnky.

Na tom, čeho se kdo dopustil, jim totiž vůbec nezáleží, pro ně je prvořadé, kdo se toho dopustil. Jeden je apriori vinen a druhý apriori nevinen, a když ne přímo nevinen, tak alespoň omluven, tedy pokud jsou tím druhým USA, nebo alespoň člen NATO. Důsledek této licoměrnosti je stejně logický, jako pochmurný: diskreditace a relativizace lidských práv a jejich podřízení účelu, který posvětí jakýkoliv prostředek.

Co dodat? Všechno potřebné již bylo v nějaké podobě řečeno a nezměnilo se vůbec nic. Absolutní moc stále absolutně korumpuje a není síly, která by se tomu mohla a chtěla postavit, a pokrytectví nadále zůstává nejefektivnější etikou.

Čas do příští zprávy, ve které budou USA kritizovat porušování lidských práv tu či onde, uteče jako voda a pravdoláskaři z pražské kavárny s čerstvou maturitou z pokrytectví v kapse se budou moci opět spravedlivě rozhořčit nad jejich porušováním, volat hanba a ordinovat sankce a humanitární bombardování.

Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: Čekal jsem, kdo bude první, který se pokusí „Feinstein report“ spinovat. Už několik hodin po zveřejnění vystoupila v TV těžká váha, viceprezident USA Joe Biden, který označil její zveřejnění za „odznak cti“. Ani slůvko omluvy, ani slovo o potrestání viníků. A přesně tímto směrem půjde masmediální strategie – místo zveřejnění skandálního obsahu a okamžitého uvěznění Bushe, Cheneyho a spol. budou „spojenci“ a mediální prestitutky mlžit, spinovat a chválit „vrchního světového demokrata“ za to, že „čestně“ zveřejnil svoji hanbu. A jinak vše pojede ve starých kolejích, včetně Guantánama, mimosoudního zabíjení „teroristů“, celosvětového elektronického špiclování a sankcí proti režimům porušujícím např. lidské právo na veřejnou onanii s pomocí krucifixu. A já se jako uvědomělý občan EU, kterému záleží na lidských právech, ptám: Nenastal čas, aby EU uvalila sankce na USA?

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zedd
zedd
11. 12. 2014 16:37

Mám vyzkoušené, že vypíchnutí dvojího metru docela dobře funguje na lidi, kteří se politikou nijak do hloubky nezabývají, ale přesto pravidelně sledují zpravodajská média. Každý den jednu hlavní zpravodajskou relaci a sem tam noviny – vše předžvýkáno CZ médii samozřejmě.
Výhoda spočívá v tom, že většinou někde v paměti mají událost, kterou můžete k aktuální kauze přirovnat. Pokud umějí myslet, trkne je to. Naopak cesta do pekel je přímo vyvracet ten nejnovější blábol.

fajt
fajt
11. 12. 2014 17:36

https://www.youtube.com/watch?v=kyStV07NnHw – tady by měl velmi rychle ( ze zásady oficiality) konat Mezinárodní trestní soud v Haagu (ICC) – pokud nebude, tak je k ničemu a jeho verdikty a výroky postrádají legitimitu. ..

mirror
mirror
11. 12. 2014 19:31

V USA by měli všechny zločiny svést na kapitalismus, což by byl důvod ke změně režimu v této zemi (jako u nás). Nezní to logicky?
Ten Tribun psát umí!

peter.
12. 12. 2014 7:20

Za hrubé porušenie Ženevskej konvencie a európskeho dohovoru o zabránení mučenia,by mali p.Busha,Chenneyho,Rumsfelda a ich európskych poskokov súdiť a odsúdiť vo verejnosti prístupnom monsterprocese.Mňa ale zaujímali konkrétni mučitelia.Odsudzoval som ich, z celej duše nenávidel a utešoval som sa,že pre takéto konanie musia byť vyčlenení psychicky narušení ľudia,lebo normálny človek by toho nebol schopný.Mýlil som sa.Takéto vlohy má v sebe väčšina ľudí
http://dolezite.sk/old/Milgramov_experiment_237.html
Bol sfilmovaný aj experiment,pri ktorom použili študentov,zaviedli ich do väznice a rozdelili ich na väznených „teroristov“ a bacharov.Na konci experimentu som bol z toho,čoho sa väznitelia dopúšťali na väzňoch zhrozený nie len ja,ale aj samotní študenti – väznitelia.

Sio
Sio
12. 12. 2014 11:27

fajt napsal

https://www.youtube.com/watch?v=kyStV07NnHw –tady by měl velmi rychle ( ze zásady oficiality)konat Mezinárodní trestní soud v Haagu (ICC) –pokud nebude, takje k ničemu a jeho verdikty a výroky postrádají legitimitu. ..

Ale že ji tam dobře griloval … :-))

fajt
fajt
12. 12. 2014 20:34

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9465/ – Pro vyslovení nedůvěry komisi vedené Junckerem, který umožňoval daňové úniky evropským firmám, hlasovalo 101 poslanců, proti bylo 461 poslanců a zdrželo se 88 poslanců.

Překvapivé je hlasování Kellera. Sociální demokraté jednohlasně podpořili komisi vedenou Junckerem, a zařadili se tak po bok poslancům ANO, TOP09 a KDU-ČSL. ..)