Diskuze k článku


 • Bety • 10. března 2018

  Zarazilo mne jednoznačné tvrzení pana Umlaufa o zavraždění Kláry Zetkinové a to Stalinem. Wiki něco takového naznačuje, ovšem bez zdroje. A tak mám silný dojem, že se opět jedná o salámovou metodu stylu: jeden něco naznačí, další přidá na důrazu a pro ty kdo CHTĚJÍ už je to hotová věc. Zetkinové bylo v době její smrti 76 let! Myslím, že ani pan Umlauf ve skutečnosti nevěří, že by mohl kdokoli
  v Rusku pokládat názory této staré paní pro Stalina za nebezpečné. Jen si rád
  do Stalina kopne, kdykoli se k tomu naskytne možnost – a do levičáků také,že?

 • peter. • 11. března 2018

  Bety.
  Nikto nikdy nedokázal,že Zetkinová bola zavraždená.A už vôbec nie,že v jej smrti mal prsty Stalin.Bola „socdemáčka“a obdivovateľka Lenina.Tu treba hľadať pôvod jej kritického postoja k Stalinovi,ktorý vychádzal pravdepodobne aj z rozdielnych názorov Stalina a „Kominterny“ na „ssvetovú revolúciu“.Lenže Stalin sa stal predsedom Kominterny v r.1936 a Zetkinová zomrela v r.1933 ako stará 76 ročná pani.Je pochovaná v Kremeľskom múre.
  Podozrenie,že na jej smrti má podiel Stalin pochádza z trockistických kruhov.
  p.Umlauf pri písaní svojho článku vychádzal pravdepodobne(je to len moja domnienka) z článku Petra Andrleho uverejnenom v „Neviditelnom psovi“
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-pokud-jde-o-mdz-neni-co-slavit-fpo-/p_spolecnost.aspx?c=A150311_172234_p_spolecnost_wag
  kde Andrle so stopercentnou istotou píše,že cit.“…nechal ji Stalin bez skrupul zavraždit,neboť nesnesl jakoukoli kritiku,navíc takovou,s níž sa Klára Zetkinová netajila.“koniec cit. Andrle neuvádza čo Zetkinová Stalinovi vyčítala.
  p.Umlauf to na rozdiel od Andrleho vyjadril len ako nedokázaný predpoklad cit.“Možná ji nechal zabít Stalin místo Hitlera,protože patřila k jeho kritikům“.koniec cit.
  Osobne si myslím,že pri hodnotení vzťahu medzi Zetkinovou a Stalinom,prevážil u p.Umlaufa na malú chvíľočku jezuita nad ľavičiarom.

 • fajt • 11. března 2018

  peter. napsal
  peter.

  dnešní doba poctivou a hloubavou historii nepotřebuje, lidé se stávají primitivnějšími a jejich požadavek na budoucnost se upíná pouze ke darwinovskému konzumu, pro který jsou schopni i chcípnout. ..)

 • peter. • 11. března 2018

  Oslavy MDŽ sa uskutočnili v ČSR už v r.1921 a o rok neskôr už nadobudli masový charakter.To by si mali uvedomiť všetci „havloidi“ktorí po r.1989 vyvinuli enormné úsilie na to,aby tanto sviatok žien čo najviac obsrali a vymazali ho z pamäti národa.

 • Bety • 11. března 2018

  No Peter, právě to jsem měla na mysli – nedokázané pomluvy. K tomu by se pan Umlauf uchylovat neměl. A zvlášť když jsou v rozporu se zdravým rozumem. Sám píše, že Zetkinová preferovala sociální stránku ve věci feminismu, takže si myslím, že mezi ní a Stalinem v této otázce žádné velké rozpory ani být nemohly.
  A když se nad tím zamyslíme – stará paní, unavená a vyčerpaná po útěku z Německa, která po vítězství nacismu musela být i psychicky na dně – tam hrozbu pro jakékoli Stalinovy plány může vidět jen ten, kdo chce Stalinovi přidat další špinavý náklad na bedra. A nikdo se nepozastaví a neřekne si: Proč by proboha tu starou dámu měli mučit??? Je to stejně pitomé jako například dnes to obviňování Ruska z hackerských útoků.