Novodobé revolucionářky

Ani ne tak s údivem jako se zájmem sleduji případ německé kapitánky Racketeové z neziskové organizace Sea Watch, která se rozhodla převézt do Itálie půl milionu Libyjců, i přesto, že tak porušuje italské zákony. Nepřekvapuje mě to především proto, že je německé národnosti. Němci, kteří jsou obecně považováni za nejdisciplinovanější národ (což je nezbytnou podmínkou pro nástup jakékoli totality), mají kromě přemrštěných sklonů k poslušnosti vůdcům také letitou tradici radikálních, revolučních, anarchistických a teroristických organizacích (Dutschke, Meinhofová z RAF…, ostatně i sám Hitler měl v dobách, kdy ještě žil jako naprostý lůzr ve Vídni k anarchistům blízko – Vůdcovo šílenství, Omega 2018).

Odpor, který se projevuje radikalismem, revolučností, anarchismem a v krajním případě terorismem, je totiž zvláště pro mladé lidi přirozená a zákonitá reakce na přehnanou většinovou německou poslušnost. Zdánlivě to vypadá jako paradox, ale německá historie to potvrzuje. Potvrzuje to do značné míry i současnost. Německá kapitánka Sea Watch Racketeová svými postoji i činy krajně radikální je. Krajně radikální bylo také politické rozhodnutí kancléřky Merkelové pozvat do Evropy běžence z „válečnými konflikty“ ohrožených zemí Asie a Afriky bez ohledu na to, co tím ostatní Evropě způsobí. Takové extrémně humánní gesto má podle mého soudu kořeny v přežívajícím německém traumatu z nacismu, vyhlazovacích koncentračních táborů a 2. světové války, tedy nejhorší lidské katastrofy nejen v novodobých dějinách. 70 let po válce se to zdá zvláštní, ale z psycholgického hlediska zdůvodnitelné: Odčinit vinu. Merkelová svým krajně humánním a radikálním gestem chtěla tuto vinu smýt, představit Německo jako vzor humanistické solidarity. Zároveň s tím ale přenáší pomocí rozdělovacích migračních kvót vinu na celou Evropu. Kolektivní evropskou vinu.

Německá kapitánka Sea Watch Racketeová jen realizuje záměr Angely Merkelové. Rovněž argumentuje tím, že žalostnou situaci v Libyi zavinila Evropa, tím že ji kolonizovala (naposledy Francie a Británie). Logicky se nabízí otázka, proč tedy libyjské uprchlíky nevozí do zemí „viníků“ (Francie a Británie) ale do Itálie? Zajímavé je i to, že za takovými extrémně radikálními ultrahumanistickými postoji stojí ženy. Domnívám se, že je to tím, že u značné části žen převažují podle lékařských statistik emoce nad raciem. Rozhodnodnutí Merkelové i Racketeové, které nedomýšlejí důsledky svých činů, je také naprosto iracionální, ale o to víc nebezpečné. Pro nás všechny včetně samotných Němců. Ale to už je téma pro psychology, sociology, historiky a politology.

(Pozn. edit.: Prosím autorku, aby se mi ozvala na st.blaha@gmail.com…)

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
24. 7. 2019 18:48

Říkává se, že ženy na vedoucích místech a v politice politiku zjemní a zlidští. Ať se koukám jak se koukám, v politice je čím dál víc hysterie.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 18:56

Tak tak… A až ženským narostou koule, tak vaginu uvidíme už jen v pornu z minulého století.
Jsem zvědav na Ursulu, co tam vlastně má…

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 19:13

Ovšem nemusíme za revolucioNARKAMI. Západ obsadil další saso, kupodivu jménem Boris.
Jeho válečná kuleční chlouba, již hrozil Rusku, pořád nabírá vodu. QE musí do doku. Ale to jsou samozřejmě jen nehorázné konspirační ataky.

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 19:33

Tak už to zacalo. Ursula ukázala britskému Borisovi.. sic… koule. Soudruhu, s tebou nepoletime ani na klondajk.

Bety
Bety
24. 7. 2019 20:10

„70 let po válce se to zdá zvláštní, nicméně psychologicky zdůvodnitelné“. Juncker a spol. jsou také hysterické ženské ovládané emocemi? Merkelovou (která je mimochodem stará páka, naivní mládí má v nedohlednu) najednou osvítilo poznání jak vylepšit pověst Německa, přikročila neprodleně k akci a protože s ní kromě toho zmítají nenaplněné mateřské ambice, rozhodla se, že nebude babičkou Němců, ale mamá Merkel pro miliony muslimů? A nikdo jí v tom nebránil – asi má také to „charisma“. No mně to připadá tedy hodně, hodně zvláštní. Sudetskými Němci např. rozhodně nemává pocit viny a nezdá se mi, že to u ostatních bylo… Číst vice »

Irena
25. 7. 2019 5:56

No někdo si stěžuje na to, že Merkelová je bezdětná, a tak jí na budoucnosti moc nezáleží. Uršula má dětí sedm (Orinoko, tolik k tvému dotazu). Tak nějak se neustále opomíjí, že Německo není suverénní. Tak ještě jednou. Kolik že je tam amerických vojenských základen? Řečnická otázka. Budeme se pořád bavit o pitomostech typu, co se Merkelová rozhodla udělat…?! A do Francie, Španělska, Itálie… Tam ty migranty také lifruje Německo? Snad je vidět, že se jedná o řízený proces na nadnárodní úrovni, bránit už se musíme holt každý, jak umíme. V podstatě o všem rozhodují řízené finanční toky, stejně jako… Číst vice »

LiL
LiL
25. 7. 2019 7:14

Na úvod musím podotknout,že Irena to vystihuje v plné parádě. Tak jako E.Beneš si nevymyslel ,,své,, dekrety na nočním stolku,ale pod tlakem velmocí,tak i migrace do Evropy není v rukou evropských zemí. O mnohém vypovídá i fakt,že v Tureckých docích ,dávno před řízenou migrací,stavěli lodě na kterých neziskové organizace organizují migrační cestovku. Evropa je pod cíleným tlakem a média nemají vůli, alespoň poodkrýt pláštík tajemství, kdo jsou ony neziskové organizace a kdo a jak je financuje.

Gatta
Gatta
25. 7. 2019 7:30

Re – Bety, Irena LiL – souhlas.
Jen poznámka – někdo slouží za peníze – někdo ze strachu – někdo zadarmo z přesvědčení … lépe řečeno z blbosti.

Bety
Bety
25. 7. 2019 8:01

Mimochodem Hitler byl také běženec, neboli gastarbeitr. Vždyť byl Rakušan.
Po pivním puči soud rozhodl o jeho vyhoštění, ale nějak se stalo, že z písemného
rozsudku to vypadlo. Po propuštění se rakouského občanství vzdal, ale německé občanství získal až v roce 1932, těsně před svým nástupem k moci. Takže byl
celá léta v Německu načerno. Není to zábavné?

zajoch
26. 7. 2019 6:36

Řekla bych, že Irena podstatu problému zcela vyhmátla. Podle mne nejsou Němci nijak humánní, ale zvyklí poslouchat vlastní vrchnost a vlastní vrchnost se bojí vzepřít se nadnárodní vrchnosti. Ani velká disciplinovanost Němců není tak bezvýhradná. Stačí si vzpomenout jak se někteří chovali a možná ještě chovají u nás na silnicích, na rozdíl od jejich chování v Německu. Navíc žijí v pocitu vlastní nadřazenosti ostatním národům, speciálně Slovanům. Bohužel jim k tomu čeští Slované dávají dost důvodů, už svojí podlézavostí a také opičením se po jejich zvycích. Abych nezapomněla, ani velká česká ústupnost vůči nim nám na hrdosti nepřidá. Možná to… Číst vice »

koloděj
koloděj
26. 7. 2019 7:44

Bety napsal Takže byl celá léta v Německu načerno. Není to zábavné? Ne, není. To je skoro důkaz, že nad nim byla držena ochranná ruka. Včetně toho “ vypadnutí“ z písemného rozsudku. Taky nesmíme zapomínat, že součástí každého národa evropy jsou pracující skryté larvy nadnárodního řízení ( obvykle dobře usazené na důležitých místech ) , proto se žádný evropský národ nedokáže vymanit z jejich plánů, např. řízené migrace. Loutky ovládané larvami vykřikují : Zvládneme to !! Represivní aparát potlačuje aktivity nespokojenců ve VŠECH ZEMÍCH, loutky za závěsem podepisují pakty a voličům tvrdí nene my to nepodepsali .. bojujeme za vás.… Číst vice »

orinoko
orinoko
26. 7. 2019 11:22

Samet v nejbytostnejsi formě jedné p.ndy.
Viděl jsem nějaké video, kterak VESkrna v munduru Hradní stráže vytahuje savlicku a blbne s ni. To není žádný fejk. To jen ten infantilni pitomec dával k dobru svůj smysl pro humor. Ten se opravdu povedl.
On i Samet.

https://www.kpv-cr.cz

orinoko
orinoko
26. 7. 2019 11:33

A je zvlastni, že pravicová prasata všech azimutu a medyyyyyyyjalnich latrin o tom mlčí jako zarezana. Kde je ten brejlovec s pyskama jak madame Pneumatika po botoxu z české TV kraksny?
A copak si o tom myslí všichni clenove této organizace?
Dříve bylo jasno: Existoval třídní boj. S čím se potýkat dneska. S liberaly? To je stejně je synonymum korupcniho hovada a kradaka.

Bety
Bety
27. 7. 2019 8:09

koloděj napsal
Ne, není. To je skoro důkaz, že nad nim byla držena ochranná ruka. Včetně toho “ vypadnutí“ z písemného rozsudku.

Doporučuji knihu N.V.Starikova – Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina.
Nabízejí ji na Nové republice.
Autor si dal práci a vyhrabal z historických záznamů fakta, která jsou skutečně
velmi zajímavá.
A Koloději máte pravdu. Zábavného na nich není vůbec nic.