Diskuze k článku


 • John Powder • 26. dubna 2017

  Navrhuji, např.:
  – Sešrotovat všechny solární elektrárny a na místa, která zbytečně zabírají, popř. na jiná o stejné rozloze, vysázet nové lesy.
  – Odstranit některé „ekologické“ normy, které neúměrně zvyšují složitost a energetickou náročnost výroby, a tím ve skutečnosti zvyšují produkci exhalací.
  – Zrušit neopodstatněná zvýhodnění naftových spalovacích pohonů.
  – Zaměřit se na exhalace lodní a letecké přepravy.
  – Zaměřit se na konzumní ekonomické paradigma – tj. zejm. na efektivitu výroby pro zisk, nikoliv pro užitek.
  – Přestat strašit klimatickou změnou – viz. ‚Malá doba ledová‘ a další „přirozené“ jevy v minulosti.
  – Atakdále…

 • Admirál • 26. dubna 2017

  ODS není můj favorit, ale pokud blokuji, blokuji správně.

 • Aleš • 27. dubna 2017

  Kdyby zelené hnutí bylo co k čemu, nemuselo by se spoléhat na podporu obskurní party tunelářů, jež se nazývá ODS, kterou volí pár desítek tisíc asociálů a taky pár desítek tisíc jedinců zblblé pravicující městské chudiny, která ještě neuvěřila, že ANO, bude líp… Místo toho na vlně Sorose a jeho fondů a grantů, primitivního antikomunismu, antizemanismu, rusofobie a farizejství Václava Havla, Bakaly, Kalouska, spícího knížete a jejich pokračovatelů za tiché až hlučné spokojenosti agentů Stb zelené hnutí zabíjí poslední ostrůvky odporu a pěstuje tím v okolí prezidenta ty hlasy, které jsou ostře antiekologické a tvrdě jdoucí proti přírodě a v zájmu různých těžařských, dřevařských, betonářských a dopravních lobby a nápadně v zájmu té obskurní party, jež úspěšně bez námahy brání hnutí duha prosazovat správně svůj program. Otázka je, kdo se tady chová trapně a ostudně. Vinu bych nesvaloval pouze na těch pár technokratických fanatiků a zlodějů v ODS, to by bylo dětinské a TRAPNÉ a OSTUDNÉ. Přemýšlel jsem nad významem slova ratifikace. Asi to znamená česky krysaření.

 • Bety • 27. dubna 2017

  Hlavní trend světové ekonomiky a ekologie???
  Ať už hnutí Duha uvádí jakékoli důvody, každý by měl při těchto slovech zatraceně zpozornět. A vykašlat se na to, že tomuto trendu hází klacky pod nohy zrovna ODS – asi není spokojena s percentuálním rozdělením lokálního zisku.

 • Gatta • 27. dubna 2017

  Z článku: „Podle studie, kterou si nechalo vypracovat ministerstvo životního prostředí, by bylo snížení emisí o více než 80 % v příštích třech desítkách let ekonomicky výhodné, posílilo by zaměstnanost v energetice i energetickou bezpečnost země“.
  No a pokud by se podařilo snížit příštích třech desítkách let o 80% spotřebu potravin, tak by byl vyřešn problém světové výroby portavin, hladu i rostoucí obezity.

  Ono je vůbec na pováženou se zavázat k něčemu, o čem vůbec netušíme, jak bychom to mohli splnit.

  Na USA bych nehleděl – co je dovolebo Bohovi …

 • Irena • 27. dubna 2017

  И теперь у “Газпрома” появился супераргумент для переноса транзита газа из Украины в другое место. Мол, сами видите – дебилы, б…ь. Транзитер – “Нефтегаз”, у него договор, у него все газопроводы, а штраф выписали нам. И как тут не согласиться…” (конец цитаты).
  http://voicesevas.ru/news/31362-nord-stream-2-kak-my-zastavili-evropu-nas-zradyt.html

 • peter. • 27. dubna 2017

  p.Irena:
  Už dávnejšie som rozmýšľal nad tým,prečo každá tá pseudorevolúcia(volajú ich aj farebné revolúcie) vyplaví na povrch tú najšpinavšiu penu,ktorá vždy spôsobí,že všetko zdravé pod sebou zadusí a zničí.Nebolo tomu inak ani u nás.
  Jednou z najväčších chýb Stalina bolo to,že sa ulakomil na územie na západe Ukrajiny,ktoré nebolo kompatibilné so ZSSR ani religiozitou ani svojou históriou.Keby Stalin ponechal Halič Poliakom,tak dnes by mali s týmito tvormi banderovskými problém oni – Poliaci.
  Čo sa toho vášho odkazu týka,tak Ukrajincov neľutujem.Majú to,čo chceli keď naivne hlúpo naleteli na lákadlo šťastného a bohatého života v EU.Darmo preto teraz vyplakávajú a obviňujú USA a EÚ,že ich zradili s tým plynovodom.Bolo to z ich iniciatívy,že dnes sú odrezaní od ruskej ekonomiky tak dôkladne,že obnoviť pôvodné ekonomické väzby s RF sa zrejme už nepodarí.Kto chce kam,pomôžme mu tam.Tá svoloč čo im teraz vládne vo vhodnom čase zdrhne do svojich víl v Španielsku,Švajčiarsku a Anglicku a z diaľky sa budú prizerať na biedu a utrpenie Ukrajincov ktorú im spôsobili.

 • idiotronic • 27. dubna 2017

  V návrhu J.Powdera je schována možná úspora, protože na odpojené (nemusí být ještě zbourané) spekulativní soláry lze ušetřit prostředky na dotace nepotřebné elektřiny. (Ostrovních systémů se to netýká). Pokud vás opravdu zajímá situace v čerpání fosilních zdrojů a generování elektřiny, najděte si
  http://www.electricitymap.org
  interaktivní mapu (a srovnejte ČR třeba s Polskem). Pak si vygooglujte tingl-tangl
  Glopolis a odhadněte, čí zájmy asi tak hájí. Na závěr si na Nové Republice přečtěte článek o výrobě obuvi v EU (všimněte si minimální mzdy v Číně a postsocialistických zemích).