Rusové si nemohou dovolit nová auta. Opravdu?

Tento článek na iDnes se pozastavuje nad tím, že v době, kdy v Rusku klesají reálné mzdy, roste prodej luxusních značek. Pozoruhodný je závěr článku:

Nové auto je pro mnoho Rusů nedostupné. Loňský nejprodávanější vůz Lada Granta stojí 368 900 rublů (116 tisíc korun). Průměrná měsíční mzda v zemi v prosinci činila 42 684 rublů, cena nového vozu tak odpovídá zhruba roční mzdě. V případě luxusních vozů cena modelu Rolls-Royce Ghost SWB nyní činí 19 milionů rublů, což je částka, za kterou je možné koupit více než padesát vozů Lada.

Tak jsem se podíval na statistiky, na reálná čísla. A takto to vyšlo.

Příjmy

ČR (člen EU)
a) Průměrná mzda 26.287 korun
b) Medián mezd činil 22.230 korun
c) Průměrný důchod  11.343 korun

(ČSÚ, 2. čtvrtletí roku 2015)

Rusko
d) Průměrná mzda 35.395 rublů (červen 2015)
e) Kamčatka, Sachalin, Magadan, Sachalin… 47-50.000 rublů.
f) Medián mezd 23.548 rublů (srpen 2015)
g) Průměrný důchod 13.900 rublů
h) Důchod účastníka II.SV 30.257 rublů

Bulharsko (člen EU)
i) Průměrná mzda 885 leva
j) Medián mezd 623 leva
k) Průměrný důchod 332 leva

Za kolik platů si koupí nejprodávanější auto

Čech Fabii za cca 300.000 Kč:
a) 11,4
b) 13.4
c) 26.4

Rus Ladu Granta za 368.900 rublů
d) 10.4
e) 7.8
f) 15.6
g) 26.4
h) 12.1

Bulhar Dacii Logan za 13.790 leva
i) 15.5
j) 22.1
k) 41.6

Závěr o tom, pro koho je nové auto dostupnější, si naši milí čtenáři jistě udělají sami.

23
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
23 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
peter.IrenafajtAlešhudryper Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Irena
Člen
Sio
Člen
Sio

Irena napsal

To je přímo tématický odkaz

http://politikus.ru/industry/69658-kulibin-poshel-v-mir-zapad-voshitilsya-novym-rossiyskim-vezdehodom.html

Opravdu zajímavé. Fandím takovým kutilům. Lidé jsou nejtvořivější, když si hrají.

fajt
Člen
fajt

https://www.youtube.com/watch?v=rfJyYoBRxVQ – neví někdo co je to za uniformu a štábní hodnost? . ..)

koloděj
Člen
koloděj

fajt napsal

https://www.youtube.com/watch?v=rfJyYoBRxVQ – neví někdo co je to za uniformu a štábní hodnost? . ..)

Путин присвоил Захаровой ранг чрезвычайного и полномочного посланника 2-го класса

fajt
Člen
fajt
fajt
Člen
fajt

koloděj napsal
Путин присвоил Захаровой ранг чрезвычайного и полномочного посланника 2-го класса

oki :-)

fajt
Člen
fajt

https://russian.rt.com/article/147934 – fakt nevím, jestli si tahle baba dělá ze všech srandu a nebo je tak trochu opožděná ( tedy ke spokojenosti všech elitářů ). ..)

Irena
Člen

http://politikus.ru/v-rossii/69688-mihaila-kasyanova-vo-vladimire-zakidali-yaycami.html

Jojo, konečně dostávají na prdel ti, co si to zaslouží.

fajt
Člen
fajt
fajt
Člen
fajt

http://www.gazeta.ru/politics/news/2016/02/11/n_8239145.shtml – Lavrov předal spojeným státům návrh na příměří v Sýrii, které by mělo začít 1. března – není to náhodou obava z Turecka? . ..

to je jedno
Člen
to je jedno

fajt napsal

http://www.gazeta.ru/politics/news/2016/02/11/n_8239145.shtml – Lavrov předal spojeným státům návrh na příměří v Sýrii, které by mělo začít 1. března – není to náhodou obava z Turecka? . ..

Může to tak být. Já bych se 3WW, tentokrát jaderné, taky bál… Do 1. března Asad dobude další podstatné části Sýrie, pak začne příměří, a bojovat se bude na propagandistické frontě. Pro státy EU přátelství s Tureckem je na prd. V podstatě se EU s Tureckem kamarádí jen na přání USA. Pro USA je Turecko důležitý spojenec v oblasti… A na to Turecko hřeší…

Béda
Člen
Béda

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ruske-mo-zuri-usa-provedly-nalet-na-aleppo-a-obvinily-z-toho-rusko/

A tak je to správně, tak to má být. Mezinárodní zločinci (velcí „bratři“) si přisvojují (kradou) cizí úspěchy a svoji neschopnost a zločiny přehazují na ramena konkurenta.

hudryper
Člen
hudryper

Pozorná čtenářka na síti mne upozornila na poněkud neuvěřitelně nazvaný článek v ruské Pravdě : 09 ФЕВ 2016 В 15:48 Китай присоединяется к санкциям США и Европы против России? МИР Банки КНР вынуждали российские компании и физические лица закрывать счета и переводить денежные средства в другие места, а также отказывали им в выдаче кредитов. Об этом журналу „Коммерсантъ-Власть“ рассказал исполнительный директор Делового совета Россия – АСЕАН Виктор Тарусин. Китай ИСТОЧНИК ФОТО: АРХИВ ПРАВДЫ.РУ. По его словам, из-за отношений с американскими партнерами китайские банки фактически присоединились к санкциям против России. Исключения составили лишь ExIm Bank и China Development Bank – аналоги… Číst vice »

fajt
Člen
fajt
hudryper
Člen
hudryper

Úmyslně otevřené informace o budoucnosti Turecka : V stredu v Moskve otvorili zastupiteľstvo Západného Kurdistanu (Kurdi na území Sýrie), ktorý má okrem obhajoby záujmov Kurdov v Sýrii a Rusku napomôcť aj vyriešeniu Sýrskej krízy. Na čí úkor sa má z pohľadu Kurdov táto kríza vyriešiť, je každému pozorovateľovi úplne jasné. Kurdský národ totiž iba sčasti žije na území Sýrie a Iraku. Veľká časť príslušníkov tohto národa žije na území Turecka. Kurdi budú požadovať pričlenenie týchto území Turecka k svojmu novovzniknutému štátu. Otvorenie zastupiteľstva v Moskve je ďalším krokom k naplneniu ich politických a národných cieľov. Môže to dostať pod ďalší… Číst vice »

Irena
Člen
Aleš
Člen
Aleš

zčásti mimo téma: http://www.sport.cz/ostatni/biatlon/clanek/748898-super-bowl-v-americkem-fotbalu-taky-nehrajeme-v-jablonci-nesetrila-soukalova-kritikou.html#hp-sez
Jestli je pro průměrného Rusa obtížné si koupit auto, tak pro obsluhovatele majitele bezedné tiskárny peněz a obsluhovatele ekonomického obřího letadla je problém pořídit biatlonový areál použitelný pro světový pohár. Až budou jednoho krásného dne žvýkat z hladu potravinové lístky, za které si nic nepořídí, dobře jim tak. Já to s nimi myslím dobře.
http://www.sport.cz/hokej/nhl/clanek/748961-gudas-je-idiot-a-hlupak-cesky-porizek-v-zamori-schytava-kritiku-za-drsny-faul.html#hp-sez
Leta jsem sledoval styl kanadskoamerických hokejistů, Gudas je léčí jejich vlastní medicínou…
O ruských a českých hokejistech, kteří vždy tvrdě narazili, vždy když si osvojili móresy podpindosníků, jsem se na om již zmiňoval.

fajt
Člen
fajt
fajt
Člen
fajt
Irena
Člen

https://www.youtube.com/watch?v=6KZ4rF3baSA
Китай обречён на катастрофу – Валентин Катасонов

peter.
Člen