Situace je vážná, nikoliv však zoufalá

Prý se příští týden bude na Staroměstském náměstí konat demonstrace proti prezidentu Zemanovi, protože prý chce vyhlásit válku Ukrajině. Opravdu chce, je to doloženo? No není, ale když se mohou konat demonstrace proti ministryni Benešové, protože „chce odvolat nejvyššího státního zástupce“, a taky to není doloženo, tak proč ne?

Nemyslících demonstrantů by se zřejmě našlo dost, stačí spouštěcí heslo „Zeman“.

Když se selským rozumem podíváme na kauzu Čapí hnízdo a srovnáme si fakta, tak je možno s úspěchem pochybovat, že se Babiš dopustil trestného činu. Vyčuraného využití formulace zákonů, to ano.

Dotaci od EU mohou dostat jen malé firmy. Dobře, tak pro akci Čapí hnízdo vytvoříme malou firmu. Stalo se (v kruhu rodinném). Ta požádala o dotaci z EU a jako „malá firma“ ji dostala. Pak platilo, že x let musela zůstat malou firmou, stalo se. Po uplynutí této doby si ji Babiš opět vzal do svého impéria. Zákony byly vyčuraně dodrženy.

Když se ta vyčuranost po letech provalila, pokusili se policisté a jeden státní zástupce (co asi toužil po slávě) z toho udělat tresní událost. Táhne se to, táhne. Babiš udělal rozumnou věc, nepřímo uznal svoji vyčuranost a dotaci vrátil.

Obstojí ta „trestní“ kauza před soudem? Je to podobné jako když právě teď ČR argumentuje před soudním dvorem EU, že soudní řízení v kauze našeho odmítnutí kvót EU pro přerozdělování imigrantů je nesmyslné, protože EU už od kvót ustoupilo.

Že máme vyčuraného premiéra, je fakt. Že bychom měli mít slušného premiéra, je taky fakt. Ale to by se mělo řešit perfektní argumentací a následným vítězstvím ve volbách, a ne demonstracemi v ulicích. Ono to nepříjemně připomíná, jak se dostal k moci před 90 lety jistý rakouský feldvébl. Taky byly napřed demonstrace v ulicích a pak došlo i k mlácení těch nedemonstrujících. Teď je to zcilizované tím, že demonstranti mohou zadarmo dostat placky na šaty nebo mávátka s hesly o demisi. Kdo to vlastně platí, že to mohou demonstrantům rozdávat zadarmo? A to se těmi plackami někteří chlubí i po hospodách…

Protesty z uměleckých kruhů (na ulici ani nedošlo) se podařilo odstranit ministra kultury, který si dovolil odvolat šéfa Národní galerie. Že si ten šéf mimo svůj plat strkal peníze do své kapsy z fondů galerie, se pomíjí. Ovšem ve stejné době bude stíhán jistý ředitel Šikula, který z peněz Povodí Labe platil vymyšlené zakázky do svých fiktivních firem. Neměla by se vést kampaň proti jeho nadřízenému ministrovi, že to včas nezatrhl? No jo, bylo by to akési absurdné, že?

Přejít do diskuze k článku 4 komentáře