Stephen Hawking, vesmír a Bůh

„Není potřeba odvolávat se na Boha, aby uvedl věci do pohybu. Díky fyzikálním zákonům, jako je gravitace, je vesmír schopný vzniknout sám od sebe.“
(Stephen Hawking)

Toto mě dnes nejvíce zaujalo při čtení o Stephenu Hawkingovi. Zásadní otázka, ke které se vyjádřil.

Převzato z ostrova Janiky

Stanův komentář: Mě osobně nejvíce zaujalo, že v drtivé většině komentářů, které ho českých v masmédiích opěvovaly, nebyly ani náznakem zmíněny jeho levicové, protijaderné, protiválečné, propalestinské, enviromentalistické  apod. politické názory, kterými se tento geniální vědec ani v nejmenším netajil. R.I.P.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ismah
ismah
15. 3. 2018 12:41

Vesmír vznikne díky fyzikálním zákonům. A díky čemu vzniknou fyzikální zákony?

Bety
Bety
15. 3. 2018 19:12

Mně připadá důležitější to jeho „BUĎTE ZVĚDAVÍ“! Ať už je to s vesmírem jak chce, bez zvědavosti a touhy po poznání pořád budeme čumět jen na ty vlastní nohy, zatím co nás budou ostatní a třeba i ten vesmír kopat do zadku.

racek
racek
15. 3. 2018 23:19

Prožil velký život plný utrpení a radostí z objevování neznámého současně. S nemocí bojoval jako hrdina. Nobelovky se ovšem nedočkal.Proč, to posoudit nemohu.

fajt
fajt
16. 3. 2018 8:13

https://www.novinky.cz/veda-skoly/466342-rok-ve-vesmiru-promenil-astronautovu-dna.html – tak to hodně potěší, člověk při dnešním nastavení v podstatě nemůže opustit zdejší planetu, tedy může, ale přitom dost nehezky chcípne, v tom horším případě se z něj stane obludný mutant a nebo hmota, která se po čase dobrovolně rozloží na atomy – tedy žádná masívní kolonizace planet nebude ( i ten Mars s Měsícem budou sebevražednou misí), kontinuum času homo opice už nepřekoná ( kvantově se nikam neposune) a Albert lidské fyzice vystavil elegantní stopku a nechal následné generace utápět v chamtivé účelovosti ( za to mu obrovský dík ). ..)

PPK
PPK
17. 3. 2018 20:11

ismah napsal Vesmír vznikne díky fyzikálním zákonům. A díky čemu vzniknou fyzikální zákony? Nehodnotím příčinu ani důvod, který vedl Vás (i Hawkinga, pokud to přesně takto vyslovil) k výroku – cituji Vás: „Vesmír vznikne díky fyzikálním zákonům. A díky čemu vzniknou fyzikální zákony?“ (konec citátu) Vidím to ale jako úmyslně nelogický výrok. Protože však pro slovní klamy a pro nelogické závěry má slovník výraz, zvaný demagogie, tak budu raději předpokládat, že ta myšlenka nebyla takto zformulována záměrně. A proč si myslím, že jste napsal velmi nelogický výrok? Protože se domnívám, že jste použil stejně nesprávný myšlenkový postup, jako kdybyste například… Číst vice »

ismah
ismah
20. 3. 2018 9:33

PPK: Větu „Vesmír vznikne díky fyzikálním zákonům. A díky čemu vzniknou fyzikální zákony?“ jsem napsal úmyslně, jako reakci na text Hawkinga, který se mně právě zdá nelogický. Díky úžasnému receptu vznikne úžasné jídlo. A autorem je kuchařka. Je počátek stejný jako to, co následuje?

Aleš
Aleš
20. 3. 2018 10:08

PPK: Připomíná mi to nedávno zesnulého pana profesora Dolečka. V médiích ho zmínili jako skvělého lékaře. To bylo také pro ně politicky přijatelné. Ale jeho druhá část života byla neméně významná. Bojovník za pravdu, angažovaný občan, spisovatel, historik, velký přítel Srbů a jihoslovanů, protiválečný aktivista, výrazný kritik NATO, OSN, mezinárodního soudního tribunálu v Haagu, odvážný muž. A na to média uplatnila svoji klasickou cenzuru mlčením.