Diskuze k článku


 • Aleš • 16. července 2019

  Před chvilkou jsem se dodíval na tu sérii Chernobyl od HBO, ne náhodou byla jedna z hlavních, ale smyšlených postav vědkyně běloruského institutu… S tvůrci série se však můžeme shodnout na jedné základní myšlence: Příčina nehody? LŽI.
  Propagandisti Nadnárodní americké teroristické organizace by rádi světu politicky vysvětlili, to co uměle blábolí maskoti jako Čaputová a Duda… Báchorky o Mordoru v čele s Putlerem v čele se pak snaží využít k eskalaci toho, co se nedaří DEEP STATE, a že k tomu zneužijí obrovskou tragédii, to je jejich vizitka.
  Nechci nic přivolávat, ale naše současné bloky v provozu nemají neomezenou životnost… Jediné poctivé a bezpečné řešení je podle mne vymanit se z pasti pavučiny lží = NATO. Jiné šance pro nás není.

 • orinoko • 16. července 2019

  Kristepane, teď jsem videl videosestrih, v němž hráli hlavní roli Putin a Berlusconi.
  Tolik osobních tělesných kontaktu jsem neviděl u těchto dvou chlapů nikdy… A je to casosberne, že … Hmmm, chro chro…
  Přičemž je to jasne. Oba jsou nenavideni, takže vzájemné sympatie jsou jen logicke.
  V některých případech Berlusconi hraje evidentniho saska. A svým způsobem připomíná Donalda. Ten je ovšem saso mimodek. Nechce jim byt.

 • Irena • 17. července 2019

  V Itálii chtěli proukrajinští nacisté zabít vicepremiéra Mattea Salviniho.

  http://voicesevas.ru/news/45932-ukrainskaya-gruppa-gotovilas-ubit-otkryto-prorossiyskogo-vice-premera-italii.html

  Byli zadrženi dva Italové (51, 60 let) a jeden Švýcar.
  Zadržení bojovali i na Donbase. Napřed italská policie informovala, že proti „separatistům“, potom svou zprávu upravila, že prostě bojovali na Donbase, načež to samozřejmě západní média otočila, že společně se „separatisty“.
  Sebrali jim celý arzenál zbraní.

  V této souvislosti připomínám odsouzeného Ukrajince za vraždu italského novináře a jeho překladatele na Donbasu, kterého v Itálii odsoudili na 24 let. U soudu přítomní Ukrajinci vykřikovali: „Sláva Ukrajině!“ fakticky nacistické heslo. Načež Jaroš vyzval, aby na Ukrajině zatýkali Italy a strkali je do vězení s obviněním, že bojovali na straně DLR/LLR… Připomínám, že na Ukrajině má oficiální funkci poradce velitele generálního štábu – hlavního velitele ozbrojených sil Ukrajiny. Toto své prohlášení následně smazal, ovšem jak známo, internet si pamatuje vše.

 • Bety • 17. července 2019

  Líbil se mi jeden komentář na Nové republice, tak ho dávám k dobru:
  „Je těžké být blbem, neboť konkurence je příliš vysoká“.

 • Martin (už bez taky m) • 17. července 2019

  Rusko dalo zelenou projektu první soukromé magistrály mezi Evropou a Čínou
  http://casopisargument.cz/2019/07/15/rusko-dalo-zelenou-projektu-prvni-soukrome-magistraly-mezi-evropou-a-cinou/
  Německé přímé investice v Rusku vyrostly o třetinu
  http://casopisargument.cz/2019/07/17/nemecke-prime-investice-v-rusku-vyrostly-o-tretinu/

 • orinoko • 17. července 2019

  Nevim, zda tomu verit, ale není sprochu, atd.
  Němci údajně po tureckém bobku na émeriku zaujali pozu, která je prý typická pro Cizky. Vyjádřili jemné diplomatické znepokojení nad situaci, ale cukaji jim koutky ust, pricemz pronaseji peprné poznámky polohlasem.
  Ale HLAVNE: Údajně se hned vzápětí úplně provalila stavidla a německý kapitál „prcha“ do Ruska. Právě z toho , ze kterého slavnostně odesel, jakožto úd lidských prav.
  Někdy lituju, že VESkrna už je v navi. Taková epocha zapomnění jeho plkovin, jakou prožíváme dneska, by mu zajisté dodala nove impulsy pro tvorbu nových absurdnich dramat.
  Ionescu by zaplakal.
  Anebo ten Madar… Aha Orkeny. Ten byl genialni. Jeho povídky jsem miloval.
  První v ceske sbírce byla: Pan K.. /třeba Katarak/ otevřel okno. Vykoukl ven … a zase ho zavrel.
  Jiří Sovák blahe paměti měl s podobným ukazem velky stranický problem.
  Simek se ho ptal, a co televize? A Sovak? Jo parada. Akorát mám někdy dojem , že koukám z okna , a nigdo nejde.
  Ale zpet.
  Tak nevim. Omlouvám se, pokud se budu opakovat.
  Na českém armádní webu jsem měl pocit, že „nasi“ prohravaji. Tak jsem chtěl do diskuse. Tam to není jen tak. Hned vás proklepavaji.
  A když jsem sdělil svého nicka, tak jsem hned dostal banan.
  Chtel jsem tam působit pod vahou: Ruce vzhuru.

 • orinoko • 17. července 2019

  Tak, a Martin to potvrzuje. Vidíte to? OM nepousti nic , co by nebylo ověřeno z několika zdroju. Já mám tuto informaci z mého oblíbeného ruskeho insideru.

 • orinoko • 17. července 2019

  Jen chvíli jsem NATO cumel. Nez mi definitivně doslo, soudruh Trump je inkarnaci italského Duce. Jen opravdu nemá ty jeho koule. Ale jako zpestření typu český Sládek celkem jde. Problém je akorát s tim, že oproti našemu Sladkovi drží palce na atomovkach.
  A má přitom právě jen palcaky.

 • orinoko • 17. července 2019

  Macronuv Renault , čili zabozrouti v reálném case, začíná odbytove chradnout. A duvod? Stahuje se z íránského trhu , protože se obává dopadu sankcí soudruha emi Kacera.
  Evropo, chcipni!
  Nám v émerice to dela dobre.
  Soudruh Macron se povedl. Myslí si, že má na hlave trirohy klobouk kombinovaný s napoleonskym placakem, a přitom je jen velmi zanedbatelné lejno někde na křižovatce zmiji.

 • orinoko • 17. července 2019

  Pročetl jsem si Aeronet. Mnohdy inspiruje, ale někdy se vysmiva sám sobe. Někdy by měl také udělat bilanci svých minel. Ale k tomu nedojde.
  Teď má na tapete tu Nemku.
  Vsadím se s vámi se vsemi, že ona bude ve svojí metamorfoze prekvapivejsi než čeští Pirati. Ti jsou jen klasickou nahrazkou za impotentni ODS. A samozřejmě za toho Sleeping baga a jeho různé lidové udy.
  Miluju tu fazonu: Ty ses tenhle, a ty zase tento. Máte role a teď je drzte.
  U těchto neexistuje deus ex machina. A to presto, ze je dolozitelny.
  Člověk se meni. Jen ideje zloděju procházejí tranformaci.

 • PPK • 17. července 2019

  Aleš napsal
  Nechci nic přivolávat, ale naše současné bloky v provozu nemají neomezenou životnost…

  Ano, člověk může být filozofem typu „já jsem vám to říkal“, když nemusí brát ohled na nic, krom svých přání, představ a výmyslů typu Chernobyl od HBO – a přitom nic reálného nedělat a jen planě mluvit. Pakliže však začne pracovat s realitou, pak musí brát v úvahu přírodní zákony a mít zkušenosti. Tak např. musí vědět, že nic na světě nemá neomezenou životnost; nemám ji ani já PPK, nemá ji ani p.Aleš! I my jednoho dne normálně zemřeme a měli bychom s tím počítat.

  Takže … Únava jakéhokoliv materiálu je funkcí času a prodloužit ten čas života čehokoliv PŘED moment autodestrukce lze jen předvídavým konstrukčním principem, materiálovým naddimenzováním, prevencí, poctivou údržbou, SPRÁVNOU SYSTÉMOVOU OBSLUHOU a včasným ukončením provozu. A zdá se, že už nic víc a nic míň. Odborníci vědí, co je tzv. vanová křivka spolehlivosti, poruchovosti a tím i životnosti. Zajímavé přitom je, že správná obsluha jakéhokoliv (i politického!) systému je vždy to nejčastější, v čem se chybuje a projektant resp. konstruktér s tím tedy musí předem počítat. Tedy s vědomím Murphyho, že když se něco může nějak pokazit, tak že se to určitě pokazí, jestliže člověk na to zapomene. Také vědět, že právě ti největší idioti jsou vždy v ničení systémů vždy od přírody nejvynalézavější – a proto je třeba – je k obsluze systémů nikdy nepouštět! Jenže, zkusme je nepouštět např. do politiky!

  Tak tedy: Princip předběžné opatrnosti nerealizuje nicnedělání a panika planých řečí, ale jen správná a propočítaná teorie, systémová prevence a poctivý a bezpečný ověřovací experiment při výzkumu a vývoji. A pak už jen dodržování pravidel OBSLUHY, které nám lidem ustanovila příroda. A PŘEDEM vědět, že sice poruchu bio-systémů může signalizovat bolest, zatímco neživé předměty sebe i okolí vždy rovnou zničí.

 • Botičky od Diora • 19. července 2019

  Spojené státy po desetiletí skrývají hroznou jadernou katastrofu

  Právě v těchto dnech se slaví 60. výročí strašné jaderné katastrofy ve Spojených státech. Úroveň utajení kolem něj je mnohem vyšší než Černobyl. Ve vlasti tvůrců seriálu – v USA – existoval vlastní „Černobyl“. Tento rok si připomínáme 60 let jedné z nejhorších jaderných havárií v dějinách lidstva, které se svými důsledky mohou bezpečně obsadit třetí místo bezprostředně po havárii v Černobylu a havárii jaderné elektrárny Fukušima-1. Mluvíme o incidentu v jaderné laboratoři NASA v Santa Susanně, v blízkosti jihokalifornského města Sammy Valley v červenci 1959.
  Černobylská nehoda se rychle stala veřejností. Z utajení, které sovětské vedení dodržovalo v počáteční fázi (kvůli základním bezpečnostním požadavkům), nezůstalo v krátkém časovém období nic. Na rozdíl od SSSR je americká vláda schopna udržet své špinavé tajemství: i když přesný termín nehody v Santa Susanna je stále neznámý, ví se, že k této katastrofě došlo mezi 12. a 26. červencem 1959.
  Kompletní závoj tajemství kolem Santa Susanny byl udržován federálními agenturami pro dvě desetiletí. To způsobilo nejen vlnu zvěstí a dohadů v americké společnosti, ale také vedlo k nebezpečným důsledkům pro zdraví desítek tisíc místních lidí, kteří po mnoho let nadále žili, jako by se za podmínek znečištěného ovzduší, půdy a vody nic nestalo.

  https://vz.ru/world/2019/7/17/987522.html

 • PPK • 20. července 2019

  Botičky od Diora napsal
  Spojené státy po desetiletí skrývají hroznou jadernou katastrofu

  Správná připomínka!
  Děkuji.

 • Aleš • 20. července 2019

  https://www.stoplusjednicka.cz/jak-byly-atomovky-testovany-na-vojacich
  Spojené státy toho skrývají mnohem více. Před 21 lety jsem na filmovém festivalu TSTT v Uherském Hradišti shlédl sérii dokumentárních filmů, v nichž byly popsány testy atomových bomb a jejich účinku na desítkách tisíc obyvatel Nevadské pouště. Tyhle dokumenty pokud nejsou zničeny, jsou pečlivě uzamčeny. Jakýkoliv odkaz na ně je pečlivě cenzurován.
  Teď je k dispozici jen https://www.csfd.cz/film/45621-trinity-and-beyond-the-atomic-bomb-movie
  A taková havárie v USA byla natolik zcenzurovaná, že před 20 lety jsem k ní viděl jen krátký dokument, který bude tak maximálně někde v trezoru a dnes je k ní přístupno jen pár řádků na vysmívané wikipedii…
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Hav%C3%A1rie_elektr%C3%A1rny_Three_Mile_Island
  A ve Fukušimě při likvidaci následků se nenašel nikdo, kdo by šel dobrovolně, až po té, co vyšlo najevo, že by šlo o exisenci celého Japonska, se teprve našli odvážlivci. Po letech cenzury teď teprve šel asi hodinový pořad začátkem července asi na Prima Zoom či Čt2, už si nejsem jist. O haváriích ve Francii, Británii či v Jaslovských Bohunicích se taky jen spíš ví, že byly, ale o rozsahu a nebezpečí byly spíš rozšířeny fámy nebo jejich existence zamlžována a bagatelizována.