V centru Doněcka byl zavražděn poslanec DLR a velitel praporu „Miráž“ Roman Voznik

Pozdě večer 26. března byl v Doněcku zavražděn poslanec Doněcké lidové republiky a novoruského parlamentu, velitel bataliónu Miráž Roman Voznik, informoval Alexandr Kofman zastupující ministr zahraničí DLR. Vražda se stala v centru Doněcku 26. března mezi 23:00 a 23:15 na křižovatce prospektu Vatutina a ulice Čeljuskincev. Podle předběžných údajů se na auto DLR střílelo z auta Chevrolet Lacetti modré barvy. Podle informací na křižovatce zastavilo auto, ze kterého vyšli neznámí lidé a zahájili palbu po automobilu Voznika. Poslanec byl na místě mrtvý a zemřeli i dva lidé z jeho ochranky. Kromě Romana Voznika se v autě nacházela i jeho manželka s dítětem, která i s dítětem vyvázla bez zranění. Podle slov Alexandra Kofmana, který tuto novinu oznámil, byl Roman Voznik jeho dobrým přítelem a také dobrým velitelem. Pouze několik hodin před svou smrtí Roman Voznik umístil na sociální sítě svou poslední zprávu o výsledcích setkání s voliči ve Voršilovském okresu Doněcka.

„Jednání nebylo jednoduché, ale na takové jsme se i připravovali. Doba je teď složitá, nemůžeme očekávat pochvaly, musíme se informovat o reálných problémech lidí a na základě toho si potom vytvářet své vlastní úkoly, jejichž výsledkem musí být program naší reálné činnosti. Aby tento program stál pevně na svých nohou, musí mít tři opěrné body: lid, jako zdroj moci, výkonnou moc, jako nástroj a zákonodárce jako zástupce lidu, kteří musí přetvářet zájmy společnosti do podoby návrhů zákonů, nutit výkonnou moc pracovat podle svědomí, provádět kontrolu a být nástrojem zpětné vazby mezi společností a řídícím aparátem“, napsal Voznik.

Roman Voznik se účastnil protestního hnutí od března minulého roku. Byl na barikádách a po referendu a vytvoření republik se stal poslancem Doněcké lidové republiky, později byl zvolen i poslancem Novoruského parlamentu. Kromě toho máme informace, že Roman Voznik sloužil v Berkutu a mezi domobranci byl znám pod přezdívkou „Cikán“. Velel bataliónu „Miráž“, který sám zformoval.

Zdroj: http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/11442-v-centre-donecka-ubit-deputat-dnr-i-kombat-mirazha-roman-voznik.html

Překlad: Irena

14
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Autoři komentářů
Alešpeter.BetyIrenafajt Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

nikdy ve známé historii lidstva neměl lidský život tak zápornou hodnotu jako dnes. ..

peter.
Člen

Keď cigáňovi pridelí štát byt,tak do roka ho zdevastuje a premení na chliev.Potom ide na úrad a žiada o nový byt,lebo ten starý je už „vybývaný“.
Aj Ukrajinské panstvo uteká z Ukrajiny ako potkany z potápajúcej sa lode.A čo by aj na Ukrajine ďalej robili,keď ju už vybývali.Ukrajina je už veru vybývaná ako celý Lunik IX v Košiciach.
http://cz.sputniknews.com/svet/20150329/182783.html

peter.
Člen

Irena napsal

http://www.literarky.cz/politika/svet/19568-evropsky-zapad-zamiil-na-insky-vychod

To zákonite povedie k ožobračeniu ľudu USA a k následným nepokojom,ktoré skončia boh vie kde.Zaujíma ma vzťah Rotschild family k tej novej banke.Neverím,že by ostali mimo.

peter.
Člen

peter. napsal
To zákonite povedie k ožobračeniu ľudu USA a k následným nepokojom,ktoré skončia boh vie kde.Zaujíma ma vzťah Rotschild family k tej novej banke.Neverím,že by ostali mimo.

Iba že by sa prisali cez Ruskú CB,a vlastne cez CB ostatných prístupových štátov.Mohol by to objasniť Fjodorov,Pjakin alebo náš spasiteľ Ukrajiny Ivan Mikloš,ktorý mal tú česť,že si ho svojho času predvolali na svoj bosorácky zlet samotní páni z Bilderbergu.

fajt
Člen
fajt

Irena napsal

http://www.literarky.cz/politika/svet/19568-evropsky-zapad-zamiil-na-insky-vychod

Klausobáči ( PPF) byl první, který ze západu založil v Číně svou banku ( tedy samozřejmě spoluúčast, jinak to ani v této zemi nejde), takže možná ukázal kovaným hohštaplérům z Evropy cestu – i když dalším jeho krokem byla nabídka na odprodej celého čezka, tady ale ( zatím ) narazil. ..)

peter.
Člen

Už chcú do tej banky všetci.Aj USA.Načo potom bude MMF?Kto ho ešte bude potrebovať?
http://www.hlavnespravy.sk/rusko-poziadalo-o-vstup-do-cinskej-banky/588893

Irena
Člen

peter. napsal Už chcú do tej banky všetci.Aj USA.Načo potom bude MMF?Kto ho ešte bude potrebovať? http://www.hlavnespravy.sk/rusko-poziadalo-o-vstup-do-cinskej-banky/588893 To mě připadá spíš jiná otázka, jaký v tom bude rozdíl? Prostě se přesunou do jiné instituce a pojedou ve stejných kolejích, s tím, že se trochu přerozdělí podíly? Vím, že se Čína a Rusko snaží o postupný přechod, aby nevyvolaly válku vyvoláním ostré finanční celosvětové krize, otázkou zůstává, zda to nebude z deště pod okap, zda to ukočírují, když se jim tam vetřou všichni, zda ustojí, aby zase nezískali hlavní slovo…? Navíc si myslím, že tu jejich snahu stejně nikdo neoceňuje a… Číst vice »

peter.
Člen

Irena
V odkaze na Hlavné správy je napísané,že k zakladajúcim členom tej čínskej banky patria V.Británia a Švajčiarsko.Ak hovoríme o V.Británii,tak Londýn je svetové finančné a obchodné centrum,základňa Rothschildovcov.Čína síce do toho dáva rozhodujúci 50% ný balík,ale pustiť si do rybníka takýchto žralokov,bude vyžadovať veľkú opatrnosť aby tí žraloci nepožrali všetky ryby aj s Čínou.Stále neviem,ako sa Ruská centr.banka vysporiadava s Rothschildovským vplyvom.Veď do tej čínskej banky sa pchajú všetci tí,ktorých tu nazývame „bankstermi“.
Takže aj ja som zvedavý,či sa časom neukáže,že sa iba premaľovala firma a všetko ostatné ostalo pri starom.

Bety
Člen
Bety

Irena napsal To mě připadá spíš jiná otázka, jaký v tom bude rozdíl? Prostě se přesunou do jiné instituce a pojedou ve stejných kolejích, s tím, že se trochu přerozdělí podíly? Vím, že se Čína a Rusko snaží o postupný přechod, aby nevyvolaly válku vyvoláním ostré finanční celosvětové krize, otázkou zůstává, zda to nebude z deště pod okap, zda to ukočírují, když se jim tam vetřou všichni, z Také se toho obávám. Ale Číňané už obchodují velmi dlouho, takže snad nehrozí, že by se nechali zlákat do nerovnoprávné závislosti. Celý ten západ už mne vysloveně vytáčí, bylo by jen spravedlivé,… Číst vice »

Irena
Člen
Bety
Člen
Bety

A co naše TV? Pokud nevyblije komentář, že si to objednal Putin, tak aspoň bude mlčet jako hrob.

peter.
Člen

Irena napsal To mě připadá spíš jiná otázka, jaký v tom bude rozdíl? Prostě se přesunou do jiné instituce a pojedou ve stejných kolejích, s tím, že se trochu přerozdělí podíly? Vím, že se Čína a Rusko snaží o postupný přechod, aby nevyvolaly válku vyvoláním ostré finanční celosvětové krize, otázkou zůstává, zda to nebude z deště pod okap, zda to ukočírují, když se jim tam vetřou všichni, zda ustojí, aby zase nezískali hlavní slovo…? Navíc si myslím, že tu jejich snahu stejně nikdo neoceňuje a při jakékoliv chybě jim půjdou tvrdě po krku. Pořád je to hra na ostří nože.… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

betty- Pratchetta jsem četl před 15 lety. Temné vody Ankh-Morporku se valí kolem euroatlantidy. A kolem obchází i krysí smrť.