V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi z 2. 3. 2015

Obsah:
0:00   – vražda Borise Němcova
20:50 – sebevražda člena „Strany regionů“ Michaila Čečetova
21:41 – šum okolo znovuspojení s Krymem
24:38 – proč Rusko hraje se Západem „závody“?
25:18 – Putin o polytandemním principu řízení
26:15 – Dvorkovič o Číně a přírodních zdrojích Ruska
27:19 – co překáží přímému vojenskému útoku USA na Rusko?
29:34 – nezanedbáme nebezpečí ISIL, udělujíc tolik vnímání Ukrajině?
30:19 – prohlášení FAS o možném prodeji ropy za rubly
30:55 – prohlášení Livanova o školácích a domácích úkolech
33:52 – prosba k těm, kdo zadává otázky
34:19 – vědění je moc, proto je třeba učit se, učit se, učit se

Překlad a titulky: Irena

Obsah: 55Hox

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
6. 3. 2015 10:51

Dmitrij Viktorovič Livanov,doktor fyzikálno matematických vied.Neviem o ňom nič a preto ho ani nesúdim,nehodnotím.Nech sa na mňa nenahnevajú absolventi mat-fyz fakúlt,ale aspoň u nás na Slovensku patria títo ľudia aj podľa skúseností ktoré som nadobudol v kontakte s nimi ja, k podivínom,čudákom uzavretým viac do seba a ich záujem o okolie je nižší ako u iných ľudí.Matikár a fyzikár by hádam mohol viesť ministerstvo vedy ale to, aby takýto človek presadzoval zmeny v učebných osnovách pre žiakov základných škôl si predstaviť neviem.To nemôže dopadnúť dobre. Prosím posudzujte môj príspevok s trochou nadhľadu,lebo takú skúsenosť s matikármi (najmä s istou matikárkou… Číst vice »

fra
fra
6. 3. 2015 13:44

K názoru prezentovaného Pjakinem pokud se týká vraždy Borise Němcova si lze doplnit názor části levice: http://a2larm.cz/2015/03/vrazda-borise-nemcova/
a liberální pravice: http://a2larm.cz/2015/03/rusko-jako-bullshit/
Když si to jeden přečte tak zjistí, že to tam má vedení státu hodně těžké a že je tam z pohledu sdělovacích prostředků zřejmě víc svobody než kdekoli jinde.

Sio
Sio
7. 3. 2015 9:49

peter. napsal Dmitrij Viktorovič Livanov,doktor fyzikálno matematických vied.Neviem o ňom nič a preto ho ani nesúdim,nehodnotím.Nech sa na mňa nenahnevajú absolventi mat-fyz fakúlt,ale aspoň u nás na Slovensku patria títo ľudia aj podľa skúseností ktoré som nadobudol v kontakte s nimi ja, k podivínom,čudákom uzavretým viac do seba a ich záujem o okolie je nižší ako u iných ľudí.Matikár a fyzikár by hádam mohol viesť ministerstvo vedy ale to, aby takýto človek presadzoval zmeny v učebných osnovách pre žiakov základných škôl si predstaviť neviem.To nemôže dopadnúť dobre. Prosím posudzujte môj príspevok s trochou nadhľadu,lebo takú skúsenosť s matikármi (najmä s… Číst vice »

Sio
Sio
7. 3. 2015 9:54

fra napsal

K názoru prezentovaného Pjakinempokud se týká vraždy Borise Němcova si lze doplnit názor části levice: http://a2larm.cz/2015/03/vrazda-borise-nemcova/
a liberální pravice:http://a2larm.cz/2015/03/rusko-jako-bullshit/
Když si to jeden přečte tak zjistí, že to tam má vedení státu hodně těžké a že je tam z pohledu sdělovacích prostředků zřejmě víc svobody než kdekoli jinde.

No, tady je vidět, že tupé dělení na levici a pravici je dost zavádějící. Názor „levice“ je úplný bulshit.

Béda
7. 3. 2015 10:00

Sio napsal No, tady je vidět, že tupé dělení na levici a pravici je dost zavádějící. Názor „levice“ je úplný bulshit. Domnívám se , že nemáte pravdu. Problém není v dělení na pravici a levici, problém je v tom, že dnes tzv. levice popírá své levicové kořeny a chová se jako pravice zaštiťujíc se ve volební kapmani před voliči kecy o sociálním státě a pod.., které pak po volbách opouští a provádí neoliberální politiku v zájmu oligarchie (miliardářů), dokonce přitom úzce spolupracuje s miliardáři (kteří otevřeně mluví o své antisociálnosti) a korporací, proti zájmům svých podvedených voličů. To základní vymezení… Číst vice »

Sio
Sio
7. 3. 2015 10:58

@Béda: Mám dojem, že nejsme ve při. Mi osobně je volební kampaň dost ukradená (ačkoli způsob jejího vedení ledacos objasňuje). Skutečně důležitá je povolební praxe, nebo to vidíte jinak?

jogín
jogín
7. 3. 2015 11:04

V odpovědi na domácí úlohy mě Pjatkin potěšil, naučit se něco dá práci. Současný přístup k výuce se pokouší odstranit práci studenta co nejvíc a výsledek je starý známý- jedním uchem dovnitř, druhým ven. Jediný způsob jak se neco naučit důkladně je získané vědomosti používat, čili procvičovat. Vysokoškolský způsob výuky, vyložit a objasnit předpokládá aktivní účast studenta a aplikaci vědomostí v praxi. Dá se to jakžtakž použít až na magisterské úrovni a i na univerzitě by bylo potřeba daleko víc cvičení.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
7. 3. 2015 11:53

Re: jogín- souhlas. Cvičení dělá mistra, rozvíjí invenci, dává možnost srovnat krok, zapojit další roviny přístupů k řešení úkolu, problému. Velmi se mi zamlouvá, jak bez bázně a skurpulí šije Pjakin do poměrů v RF ve vztahu k některým veřejným činitelům. Domácí úkoly jsou potřebné, ne jedné straně je jistě první třída vždy výjimečná a velkou změnou, na druhé straně jde stále o období „vtištění“, tj. intenzivního získávání návyků. Mimoto samozřejmě škola je o režimu zdravé a správné životosprávy, učení se plánování času, rozvržení sil, i jejich regeneraci. Šikovní rodiče myslící dopředu dítě nebudou nutit a přesvědčovat „do úmoru“, ale… Číst vice »

bbb
bbb
7. 3. 2015 14:54

Domácí úkoly bývají potřebné, ale pokud to souvisí s doučováním žáka, s dovysvětlováním látky – kvůli přehnaným nárokům osnov, pak pozor na to.

Sio
Sio
7. 3. 2015 15:38

@Martin: já nevím, jak jste to myslel, ale Pjakin ani Putin určitě nic moc svýma rukama nevyrábějí a ani nic nepěstují. Přesto si myslím, že to, co produkují, je užitečné.

Sio
Sio
7. 3. 2015 15:39

@bbb: Pjakin tam hovoří o přetěžování žáků a placení učitelů za všechno možné, jen ne za učení.