Diskuze k článku


 • Starý doktor • 16. října 2016

  Paní Ireno díky.
  Závěry pana Pjakina ohledně Sýrie a vypovězení dohody o plutoniu podporují i níže uvedené zdroje obsahující další zajímavé informace.

  http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/22940-po-zisku-vychodniho-aleppa-pjde-v-syrii-ji-o-zbytkovou-operaci

  Яков Кедми. Истерика США по поводу Алеппо. Битва за Сирию.
  https://www.youtube.com/watch?v=tiHgZ302n8M

  Kedmi také potvrzuje význam pádu Alepa a zdůrazňuje že bude-li do 8. 11., tedy do voleb v USA, pak by negativně ovlivnil volbu Killary Clinton spojenou s touto politikou. Zároveň dokládá jak se pomalu v elitě USA začínají hledat viníci této svým způsobem významné geopolitické porážky což ovlivňuje západem vedenou infromační válku pro níž je t.č. charakteristická hysterie spojená se snahou odvést pozornost jiným směrem. Shodně hodnotí i význam vypovězení smlouvy o plutoniu.

  K plutoniu se dovolím dodat, že s ohledem na náklady pro jeho zpracování a dostupnost v Rusku jej přestali američaní zpracovávat již v roce 1998. Je třeba si uvědomit že nejde jen o Pu 239 ale i Pu 238 které je užíváno pro jiné účely jako např. zdroje energie družic a vesmírných sond včetně vojenských atd. Tedy dopad samotného vypovězení této smlouvy je pro USA je poněkud širší než se na prvý pohled zdá.

 • Starý doktor • 16. října 2016

  Ono nemusí teroristé přímo útočit na jaderku stačí to co se stalo loni na Ukrajině…
  Bývalý ukrajinský minister dopravy a niekdajší šéf oddelenia na ministerstve pre mimoriadne situácie Jevgenij Červonenko v rozhovore pre ukrajinskú televíznu stanicu NewsOne vyhlásil, že Ukrajina bola krôčik od atómovej katastrofy
  Strašná hrozba druhého Černobyľu vznikla vlani, vo chvíli, keď sa Ukrajinci, ktorí samých seba označujú za vlastencov, rozhodli narobiť škodu obyvateľom Krymu a zničili oporné stĺpy energetickej siete na hranici Ukrajiny s ruským Krymom.

  „Áno, zničili ich oni… a ja viem to, čo mnohí nevedia – povedal mi o tom jeden z riaditeľov atómiek: Ukrajina bola krok od druhého Černobyľu. Ak by službukonajúci neprejavil majstrovstvo, keď včas vybral TVEL-ky – rádioaktívne tyče – bol by druhý Černobyľ. Ide o to, že keď bolo prerušené spojenie s Krymom, ukrajinský energetický systém bol vystavený strašnému preťaženiu. A ak by sa na Juhoukrajinskej atómovej stanici stala pohroma, na nezávislosť Ukrajiny i na nás všetkých by sme mohli zabudnúť navždy,“ povedal Červonenko na výročie zničenia oporných stĺpov energetickej siete na hranici s Krymom.
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8976-ukrajina-atomova-katastrofa-zachrana-cernobyl

 • xerox • 16. října 2016

  teď nevim kdo s tim přišel , myslím že petr staněk , že se do oblasti altaje stěhuje světová elita … je tam nejzachovalejší panenská příroda asi jenom milion obyvatel přitom rozlohou české republiky , zajímavá poloha …
  pjakin a celej tým je snad taky z altaje … to by měla vědět irena …

  https://goo.gl/RJN0zu

 • Starý doktor • 16. října 2016

  Velmi zajímavé – Вести недели с Дмитрием Киселевым. Последние новости от 16.10.16
  https://www.youtube.com/watch?v=Q7pNkUnBMHI
  Komentáře a doklady jak se vyrábí infomační válka – dětské oběti v Sýrii atd.

 • Aleš • 16. října 2016

  Velké díky paní Ireně za překlad.

 • zajoch • 16. října 2016

  https://ria.ru/world/20161016/1479341043.html
  Bidet vyhlásil, že oslabení RF a zničení IS otevře nové možnosti pro USA. Informoval o velkých těžkostech ruského hospodářství.

 • zajoch • 16. října 2016

  https://ria.ru/world/20161016/1479344965.html
  Na Sinaji zahynulo 5 egyptských vojáků při srážce s bojovníky.

 • Martin (už bez taky m) • 16. října 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=sUHV9fuWTSo

 • Aleš • 17. října 2016

  https://www.novinky.cz/domaci/417764-referendum-o-vystoupeni-z-nato-nebude-odmitl-kabinet-navrh-komunistu.html
  Tahle vláda není mojí vládou. Stopy inteligentního života z meteorologických důvodů usnuly pod Blaníkem. Duševní potrat hodný Štětiny, Langšádlové či Kalouska.
  Jiné cesty z toho není než kolaborantů nevolení. Aby nebylo pozdě, než tahle neuváženost „vlády“ nás změní v cíle dopadu, frontové linie a kanónenfutr v případě lepším.
  I u TK Agrofert by mohli vědět, že není raketa jako raketa a tenis jako .enis. U Spejblů se zabávají o důležitějších věcech. Jak zbavit funkcí Hurvínka a naopak kvůli funkcím a korytům obětovat i trosky svojí politiky a zbytky reputace, soudnosti a důvěryhodnosti. A rozdíly mezi ostatními kolaboranty jsou pro rozlišovací schopnosti normálního člověka nepodstatné.

 • Aleš • 17. října 2016

  A centrum hybridních hrozeb pro jistotu zablokovalo možnost hlasování ve vyvěšené anketě, kde je otázka, „jste pro vystoupení z NATO?“, a nechalo viset jako spindoctoring výsledek ještě přijatelný z hlediska setrvání v této teroristické organizaci.
  Zaorálek, Chovanec, Hamáček,
  kolaborantů chumáček
  Babiš, Stropnický, Faltýnek,
  kolaborantský ohýnek,
  Bělobrádek, Hermann, Jurečka
  alláh akbaristů vlaječka,
  Gazdík, Fiala, Kalousek, k Mengelemu má už jen kousek,
  pučmelouny zavřeme do sudu,
  necháme je svému osudu.
  Využijme raději velké šance,
  přispějme k rozpadu Aliance.
  Je nepochopitelné, proč se bojí,
  potomci přijímačů podobojí…
  Raději se STANeme územím dopadu,
  se svým poločasem rozpadu.
  K čemu nám potřeba aparát,
  který nám lže, koho se bát?
  Dědu Mráze anebo Santy,
  kladivem na deprivanty.

 • Aleš • 17. října 2016

  Starý doktor: Ne náhodou dávají v televizi animované hvězdné války. Vypovězení smlouvy má velký přesah, jak mají na billboardech uvedeno čeští fašisté, „více než si myslíme“. Převaha na vodě, na souši, ve vzduchu tuplovaná tou ve vesmíru… Nebýt těch psychotiků v pentagramu, jak by bylo na světě krásně. Ale ono bude.