Výbor britského parlamentu: Válka proti Libyi byla založena na lžích

Už Aristoteles tvrdil, že nic na světě se neděje bez přičiny a že bez příčiny se ani lísteček na větvi nepohne. Takže když v roce 2011 s vidinou zmocnit se tamního černého zlata, a se zády krytými americkými úřady vymyšlenou záminkou o vládních masakrech protivládních demonstrantů udeřil Západ (dokonce i s posvěcením OSN) na Libyi, zabil jejího vůdce Kaddáfího a z dosud slušně žijících libyjských občanů v kvetoucí zemi učinil ubožáky, nemohlo se to obejít bez následku. Tím následkem byl vztek a nenávist nyní ožebračených Libyjců proti zemím, které jejich úpadek a bídu přivodily. I v Libyi se tak zrodil terorizmus jako následek, kterého by bez příčiny (napadení země Západem), nebylo.

Takto vidí zrod terorismu – a nejen v Libyi pochopitelně – rozumní lidé celého světa. A jen vlády zemí, které agresi hlavně proti zemím, bohatým na suroviny, vedou, jej takto odmítají vidět. Protože je nepohodlné přiznat si, že terorismus, proti němuž vede Západ na čele s USA téměř kontinentální tzv. protiteroristickou válku, právě tento Západ na čele s USA na svět přivedl. A protože je to nepohodlné, vymýšlejí se pro vznik terorismu příčiny jiné, a protože žádné jiné neexistují, lže se tak, jak se v mezinárodní politice ještě nelhalo. A fakta se zatloukají – a také tak, jak se ještě nezatloukaly.

Takže z tohoto hlediska nahlíženo, je jako totální a historický vlom do uvedených západních politických pořádků nutno brát zprávu zahraničního výboru britského parlamentu z 22. září t.r., týkající se sice jen války proti Libyi, ale svou povahou – protože lhář lže pořád – týkající se vpravdě všech zemí, proti kterým západní státy na čele s USA své války vedly či vedou.V této zprávě, založené na výpovědích hlavních tvůrců tehdejší britské politiky, na studiu dokumentů, které se věci týkají, i na šetření předmětné události na místě – tj. v Africe, se uvádí: Výsledkem všech těchto šetření je závěrečné zjištění, že válka proti Libyi byla založena na lžích (míněny ony lži amerických míst o vládním masakrování demonstrantů coby zámince k přepadení Libye – pozn. autora), tato válka Libyi zničila a rozšířila terorismus „far and wide“ (doširoka a dodaleka).

Poprvé se přímo ze západního tábora a též přímo ze země, jež se tehdejšího útoku proti Libyi zúčastnila, ozval takto pravdivý hlas. Zatím jen ze zahraničního výboru britského parlamentu a možná jen jako zkušební balónek, jak na něj potrefený americký lhář bude reagovat. No a pokud okamžitě britský parlament neokřikne, dost možná, že cosi podobného uslyšíme v budoucnu i od britské vlády.

Což by ovšem už byl skutečný průlom, spojený snad i s úvahami o finančním vyrovnání poškozeného. Takže spíš zůstane jen u hlasu parlamentu, který však i tak má svou cenu. Zvlášť v budoucích mezinárodních půtkách o tom, kdo za ty teroristy ve světě vlastně může. A také, kdo ve věcech zahraniční politiky tak suverénně – že oblafne i OSN – lže.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
28. 9. 2016 22:24

Samozrejme , ze se mohou lide v Evropske Unii dohadovat mezi sebou, kdo a jak zapricinil rozvrat Libye.. Mohou se mezi sebou i soudit nebo trestat. . To hadani jen vyhovuje islamske rozpinavosti. Dnesni vladci Libye jsou vsak spokojeni, jak se to vyresilo. Prijem z ropy se rozdeluje do kmenu a starych rodu, navrat do stredovekeho systemu jim ocividne vyhovuje..Kdyz je treba, o lup se povrazdi a je zase na chvili klid. Neni mnoho Libyjcu mezi uprchliky do Evropy, ze. Samo, az se ti hloupi Evropane zacnou bit v prsa a sebemrskaci zacnou nabizet nejake ustupky, pak jiste budou take… Číst vice »

hudryper
hudryper
29. 9. 2016 5:31