Advokát Petr Kočí dostal za námitku podjatosti rok zákazu činnosti

Říjen 10, 2012


Kárný senát České advokátní komory v pátek pozastavil, zatím nepravomocně, advokátu Petru Kočímu na rok výkon advokacie za to, že jménem své klientky Lucie Šlégrové vznesl vloni u Okresního soudu v Mostě námitku podjatosti vůči nyní již bývalému soudnímu znalci Michalu Mazlovi.


Okolnosti případu jsou známé, nebudu je tedy rekapitulovat, vše je k nalezení na tomto blogu pod příslušnými tagy.


Největší problém tohoto skandálního počinu vidím v tom, že i když rozhodnutí – jak jsem pevně přesvědčen – nikdy nedojde do právní moci, případně bude zrušeno soudem, od této chvíle nebude v této zemi jediný advokát, včetně Petra Kočího, který by mohl kvalitně a efektivně obhajovat tzv. pravicové extremisty. Každý bude muset vážit risika, která jsou s obhajobou spojena, a buď přijme tu roli, kterou má mít obhájce podle Karla Čermáka, tzn. usnadňovat soudu práci a neklást odsouzení svého klienta překážky, nebo se může, stejně jako Kočí, nadít problémů se stavovskou organisací.


Nevěřím, že by se našel jediný advokát, který by po dnešku šel do obhajoby extremisty bez podstatného a pro osud svého klienta fatálního sebeomezení.

 

 

Převzato z blogu Paragraphos

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments