Americký gulag: Únosy, týrání a vymývání mozků „problémových“ teenagerů

Mezi americkými rodiči stoupá popularita internátních škol pro „problémové adolescenty“.


Obvyklý průběh je takový, že zaměstnanci na objednávku rodičů „unesou“ jejich dítě a nejméně na rok ho zavřou do zařízení, v němž ho pomocí izolace od rodiny, hladovění, tělesných trestů a vymývání mozku učí konformním náboženským, politickým a životním postojům. K propuštění dojde až ve chvíli, kdy je mladý zajatec podle mínění svých „poručníků“ dostatečně indoktrinován. Vše je samozřejmě legální a pojištěné dobrými právníky.


Na serveru reddit.com o tom hovoří dva přímí učástníci:


Hotpeanutbutter:

V září roku 2009, poté, co jsem svým rodičům přiznal, že jsem ateista, byl jsem náhle o půlnoci probuzen dvěma podivnými muži, kteří se mnou pak mrskli do dodávky a odvezli 200 mil daleko do zařízení, o němž jsem později zjistil, že slouží jedinému cíli – eliminaci svobodně myslících adolescentů. V Americe existují taková místa, jsou naprosto legální a stále jich příbývá. Je to nové řešení pro rodiče, kteří mají děti, které nejsou v naprostém souladu s jejich náboženskými a politickými názory…

Po prvotním šoku z něčeho, o čem jsem si myslel, že je to únos, mi vysvětlili, že mí rodiče pro mne zařídili Horizon Academy, protože jsem se jim přiznal, že jsem ateista a nesouhlasím s mnoha jejich nenávistnými názory…

Jedná se o internátní školu, kde není vůbec žádná komunikace s vnějším světem, lidé, kteří zde pracují, si mohou dělat, cokoli chtějí, a studenti s tím naprosto nic nenadělají. Základní myšlenkou je, že nemáte povoleno odejít, dokud věrohodně nepřijmete jejich názory a nebudete jimi masírovat ostatní. Minimální délka pobytu na těchto místech je jeden rok, jeden CELÝ ROK, což znamená, žádné narozeniny, žádné vánoce, žádný Den díkuvzdání atd. Můj pobyt trval 2 roky. Každodení fungování tohoto zařízení je založeno na velmi přísné soustavě pravidel a omezení – jíst, co ti dají, dělat, co ti řeknou (často naprosto zbytečné věci, které mají vpálit do tvého mozku bezduchou podřízenost), a věřit tomu, o čem ti řeknou, že tomu máš věřit.

Důsledky nedodržování těchto omezení zahrnují zastavení přísunu jídla na celý den, zamčení v malé místnosti na delší časové období a v konečném důsledku prodloužení pobytu. Existuje mnohem více detailů a podrobností, které bych mohl dodat, ale mým hlavním cílem je rozšířit povědomí o této jediné skupině lidí, u níž cítím, že bych pro ni něco mohl udělat. Klidně se mě zeptejte na cokoli o mém pobytu, mohl bych celé dny vyprávět o některých podivných věcech, kterými jsem prošel.


AverageAverageJoe sestavil tenhle seznam, popisující poměry v těchto zařízeních:

 1. Dostanou zaplaceno 300 až 500 dolarů, aby tě unesli. Tvoji rodiče musí zvolit buď tuhle možnost, nebo tě tam poslat s tvým vědomím. Neřeknou ti o tom, stane se to v noci. Řeknou ti, aby ses oblékl. A odvezou tě ještě před východem slunce. Nemáš ani to nejmenší ponětí, co se to kurva děje, dokud tam nejsi.

 2. Obrázky aktivit jsou žvásty. Mají sice tyhle rekreační oblasti (v reklamách – pozn. překl.), ale ty se nikdy nevyužívají, protože s sebou nesou velké riziko útěku. Lidi jim pořád utíkají. Většinou se to ale nepovede. Ti, které chytí, jsou potrestáni tím, že je pošlou na Jamajku.

 3. Jamajka je hrozba a černá můra pro každého, kdo něco podniká, nebo by chtěl podniknout. Mají naprostou kontrolu nad komunikací s tvými rodiči. Mohou s tebou vyjebat kdykoli chtějí, dokonce se zlým úmyslem. Hrozbou je, že na Jamajce s tebou můžou dělat, cokoli se jim zachce. Může to být třeba bezdůvodný výprask s následnou nedobrovolnou hladovkou na horkém slunci. Jo, to se opravdu stalo.

 4. Komunikace s tvými rodiči je plně pod kontrolou a je cenzurována. Můžeš napsat dopis, ale oni čtou všechno, co odchází ven i co přichází dovnitř. Mohou selektivně odstranit jakýkoli dopis, v němž svým rodičům, říkáš, aby tě odtamtud vzali před ukončením programu. Znamená to, že po celou tu dobu, co jsi tam, nemůžeš říci svým rodičům, že tě bijí, dávají na samotku, ani o své hrůze z toho, že jsi byl opuštěn. Nechával jsem si kopie všech mých dopisů. Poté, co jsem vypadl, jsem je ukázal svým rodičům. Mnoho z nich zmizelo, zvláště ty, v nichž jsem si přál opustit to místo.

 5. Proč jste se nevzbouřili?“ Nějaké potyčky byly, ale vedlo to jenom k úplnému zákazu jet domů. Ta místa jsou zamčená magneticky ovládanými bezpečnostními dveřmi, která se nedají vylomit. K tomu mám jednu poznámku, měl jsem to štěstí, vidět asi stokilové děcko, které vyrazilo jedny z těch dveří, ale tenhle chlápek byl nelidská bestie, která běhala rychleji než většina z tamějších atletických dorostenců. Jo, a na tomhle místě jsem se bouřil.

 6. Zásobování. Nikdo nezmínil zásobování a základní potřeby. Všechno, čím jste zásobováni, jsou napodobeniny značkového zboží, ale tví rodiče jsou za to nuceni platit ohromné přirážky (stojí to mnohem více než za značkové zboží). Také k tomu zavedli stupidní omezení, aby to lidé „nezneužívali“, či spíše aby z toho měli lepší vejvar.

 7. Tam, kde jsem byl, bylo rodičům povoleno posílat balíčky, neslyšel jsem, že by to jinde bylo možné. Vykrádali je. Z těch mých byly ukradené věci. Dělají to především proto, aby tě demoralizovali. Pokud vědí, že se na něco těší, šlohnou to a nechají si to. Jak to vím? Postoupil jsem v programu na vyšší úroveň a dostal jsem více svobody. Tato úroveň v podstatě znamená, že pracuješ jako personál školy, zatímco jim rodiče platí. Tahle děcka na vyšší úrovni vědí, o co jde a předají to na nižší úrovně. Nedá se s tím nic dělat, do prdele. Cenzurují veškerou poštu. Co by se s tím dalo dělat? Stěžovat si rodičům? Takhle to prostě funguje: „Dostali jsme tě, ty parchante.“

 8. Trestání. Mají strašlivě vyžraný personál (90 – 140 kg), který má většinou vojenský výcvik. Sednou si na tebe, spoutají tě a narvou ti hlavu do okenního rámu nebo do futer od dveří. Pošlou tě do cely. Sedíš tam a nic neděláš. Byli tam lidi, kteří v takových celách seděli celé měsíce či roky. Nezapomeňte, že to stojí 3 tisíce dolarů měsíčně. A nejen to, mají tam pokoje pro smyslovou deprivaci pro vážné provinilce. Nechají tě sedět ve tmě a vkleče s hlavou proti zdi.

 9. Viděl jsem děcka, které poslali do těchhle míst a ony se z toho sesypaly. Mnoho z nich tam bylo posláno pod hloupou záminkou. Nikdo v běžném životě tě však nepřipraví na to, že tě naprosto zbaví jistoty, že se vrátíš domů (cenzurovaná komunikace) a tvé schopnosti zastavit zneužívání. Nemůžeš dělat vůbec nic. Naprosto nad sebou ztratíš kontrolu.

 10. Vymývání mozků. Dokonce jsem se ani nedostal do programu brainwashingu. Mají tento program, do nějž najímají specialisty, nechají tě trpět nedostatkem spánku, nechají tě napsat tuny blábolů o tom, jak jsi v prdeli, a co bys rád, aby se stalo. Tím tě dostanou do sociálně trapných vztahů, takže tě tím vystresují. Pak s tebou udělají řízenou meditaci. Nechají tě svobodně mluvit. Jíš nějaké jídlo z rychlého občerstvení. Zdá se ti to jako zlato po tom, co se tam tak dlouho dělo. A na ukončení programu ti vyperou mozek tak, že připomíná prdel. Mlátíš do podlahy ručníkem, aby ses zbavil všeho toho vzteku. Vyučili tě primitivní psychologii, o kterou jsi je nežádal. Lidičky, je to k posrání.

 11. Odpor. Někteří z těchhle teenagerů se postaví na odpor. Tohle ale nikdy nekončí dobře. Všichni z personálu mají vysílačky a jsou obvykle na doslech od sebe. V případě násilného odporu budete mít na prdeli tři až pět chlapů, většina z nich má více než metrák, kteří tě přemůžou a znehybní tě. Naučíš se rychle z vlastní zkušenosti nebo pozorování, abys nepoužíval násilí. Viděl jsem jednoho rváče, jak byl úplně bezvládný, pak je strašně obtížné se někam pohnout, nebo vůbec cokoli udělat. To peklo kolem je taky frustrující.

 12. Sebevražda. Lidí se pokoušejí o sebevraždu, a jenom tohle tě přinutí, abys o ní začal přemýšlet. Seberou ti opasek a všechno kolem, co by mohlo být použito jako zbraň, aby ses podřezal. Všichni používají pouze plastikové příbory, protože u nich není žádná možnost, že někdo vezme nějaké kovové nádobí a použije ho jako zbraň.

 13. Děti z pasťáků. Tato místa byla původně určena pro děti z pasťáků. Po chvíli to však zdegenrovalo tak, že zmiňovaný systém měl efekt sněhové koule na běžnou populaci. Znamená to, že tyto školy jsou známy tím, že ve svých počátcích napravily těžké případy mezi dětmi, ale později, jak se tam začaly dostávat děti z běžné populace, je stále těžší dokázat ostatním, že nejste narušený puberťák. Některé z těchto dětí tam opravdu byly narušené, ale s tím, jak se to šířilo do běžné populace, najednou tady bylo hodně dětí, které … nikdo si nezaslouží tam být.

 14. Mazácký systém. Lidi jsou tam zařazeni v mazáckém systému. A tvůj parťák je částečně odpovědný za tvoji činnost. Mazák je obvykle někdo na vyšším stupni s většími privilegii. Znamená to, že může mnohem více ztratit tam, kde nemá co ztratit nově příchozí. Dá tedy přednost svému mazáctví před svými přáteli. Mazáci také rotují v týdenních až čtrnáctidenních cyklech.

 15. Uspořádání ložnic a ostraha. Spí se po 2 – 4 lidech společně se svým mazákem. K dispozici je personál, který je najat jen na to, aby byl v noci vzhůru a hlídal. Pokud opustíš svůj pokoj bez povolení, jsi považován za potenciálního uprchlíka a dostaneš výprask. Pokud potřebuješ jít na záchod, musíš o to požádat tak, že vystrčíš ruku za dveře, vzbudíš svého mazáka a čekáš ve frontě. Někteří lidé raději čůrají do láhve nebo ze zamřížovaných oken.

 16. Personál a spolužáci uvnitř školy. Zaměstnanci používají přezdívky. Cílem je zabránit odvetě mimo školu. Je těžké komunikovat se spolužáky, protože vše, co o nich vím, je jejich jméno a některé všeobecné informace. V době, kdy se dostanete ven, nevíte, kam šli, nebo jestli jsou stále ještě naživu. Kontaktoval jsem některé z nich, ale nemůžu většinu z nich najít.

 17. Platy personálu. zaměstnanci dostávají minimální mzdy a přesčasy. Většina z nich nemá vysokou školu a pochází z armády. Znamená to, že jsou stresovaní, špatně připravení a jejich jediným zájmem je mít co nejrychlejší možné výsledky. Zato za únosy dětí jsou placeni velmi dobře a je to pro ně lukrativní záležitost.


Mnohem více od přímých účastníků zde


Demokratický senátor Miller volá po zákonné úpravě


Nepodařilo se mi vygůglit ani zmínku v mainstreamu, takhle o tom referuje „okrajový“ americký tisk


O tajném americkém „souostroví Gulag“ vyšla i kniha


Rodiče ovšem mají i jinou možnost…

Námět: Gotty

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments