Military monitor 9/2012

Mezi emaily Stratforu zveřejněnými na WikiLeaks je i jeden týkající radaru. Vyplývá z něj, že na americké vojenské přítomnosti v ČR měli větší zájem čeští vlezdoprdelkové, než američtí stratégové. Ovšem mnohem zajímavější je část týkající se F-16, o jejichž koupit ČR a další středo- a východoevropské státy uvažovali (a stále uvažují): plán je totiž takový, aby na jejich pořízení spolupracovali a každý ze států se specializoval na něco, aby tak byly závislé na sobě navzájem a všichni dohromady na USA.


Jak to bylo v Homsu? Dost možná trochu jinak, než jak nám to tvůrci veřejného mínění vyprávějí.


Bude Írán schopen zasáhnout USA v roce 2014?


Izrael napadne Írán bez varování, podle gen. McCaffreyho do 90 dnů a Izrael použije jaderné zbraně. Někdy opravdu není snadné nebýt antisemitou.Mimochodem, všímáte si, jak se mediální fronta postupně posunuje od zda? ke kdy? Možná si bouchnou i USA.


Čeští piloti gripenů poprvé vyzkoušeli „vyšší dívčí,“ tankovali za letu. Hezké, ale k čemu je to dobré, když jim je naši pro americké zájmy angažování vlastenci chtějí sebrat?


Stanislav Petrov neudělal nic menšího, než že zachránil svět před 3. světovou válkou. Nějaký vděk? Co vás vede, může být rád, že si na něj vůbec někdo vzpomněl.


Nový trójský kůň se jmenuje Ázerbájdžán.


Na začátku února útočil americký bezpilotní letoun na jihu Filipín.


Americké námořnictvo poskytlo záznam odtajňující novou superzbraň. Zbraní není nikdy dost a je hodně super mít ještě jednu super.


Uniklé e-maily ze Stratfortu: Analytici nevěří, že bin Ládin byl pohřben do moře . No jistě, copak vy byste vyhodili takovou trofej?


Čína zbrojí jako o život. A proč by nemohla? Zvlášť když začíná konkurovat USA.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Military monitor 8/2012

Udeříme jako první, budeme-li v ohrožení, varoval Írán. Jak bude asi těžké ho k tomu dotlačit, až Západ usmyslí, že je ten pravý čas na válku?

Republikán Romney: Zůstane-li Obama u moci, použije Írán jadernou bombu. Ilustrativnější aplikaci rčení podle sebe soudím tebe, aby člověk pohledal.


USA už nevylučují vpád do Sýrie, ostatně plán je prý hotov.


Bude Moldávie střílet na ruská letadla?


Pentagon spouští projekt Avatar: „Vojáci kontrolující mechanické tělo androida, který zaujme místo člověka na bitevním poli.“


Jižní Korea střílela z ostrovů u sporné hranice navzdory varování KLDR. Kdopak by se války bál…


Česko, Belgie a Nizozemsko zastavily dovoz ropy z Íránu. Doteď jsem nevěděl, že vůbec nějakou ropu z Íránu dovážíme, jenom si říkám, to by to neměly být v první řadě Německo, Francie či Velká Británie?


Američtí vojáci v Afghánistánu pálili Korán. Další stupidní provokace. Nebo naopak chytrý způsob, jak nenechat konflikt uhasnout?


Němci platí "dějinný dluh", dodají Izraeli obří ponorky.


Zpráva jak z hollywoodské pohádky: v Rusku byl vypracován plán boje s asteroidy.


Oskar Krejčí: Hranice možností: „Použití vojenské síly v mezinárodních vztazích otvírá cestu nejen ničení, ale i tomu, co by bylo možné nazvat „tvořivá svévole“. Proto také zvažování útoku na Írán znovu otevřelo diskuse o budoucnosti hranic v této oblasti.“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments