Bernard s chytrou hlavou: Svobodu si brát nenecháme (tedy alespoň ne zadarmo)

Červenec 2008:

Svobodu si brát nenecháme, rozumím tomu dobře?

Víte, já jsem žil poměrně značnou část svého života ve velmi nepříjemném režimu, kde vás omezovali na každém kroku. Největší euforie byla první roky po revoluci, kde se člověk mohl konečně tzv. volně nadechnout a chovat se svobodně. V poslední době mám pocit, že to tak není. Paradoxně je to do značné míry dáno EU, která se v některých ohledech podobá tomu systému, který zde byl před tím. Rozhodování je hodně zbyrokratizované. Evropa se obecně stává méně konkurenceschopnou, hospodářsky rozhodně není v dobrém stavu. Jsem na celou řadu věcí citlivý, zvláště pokud se někdo začne dotýkat svobod, které považuji za naprosto nutné, aby společnost se mohla zdravě vyvíjet. Já souhlasím s prezidentem Václavem Klausem, když sleduji jeho analýzy, vím, že on to má v hlavě velmi dobře srovnané. Bohužel si to není schopna řada lidí uvědomit, člověku to dochází postupně. Anebo, a to je mnohem nebezpečnější, si na přehnané zasahování do osobních svobod postupně lidé zvykají.


Zdroj: http://www.certnakoze.cz/rozhovory/uspesni-lide/stanislav-bernard-115.html

***

 

Březen 2010:

 

BERNARD S CHYTROU HLAVOU

Registrační číslo: CZ.1.04/1.1.02/35.00307

Částka: 3 917 179,00 Kč

Doba realizace projektu: 15. březen 2010 až 5. březen 2012

Popis projektu

Předmětem projektu BERNARD S CHYTROU HLAVOU je další profesní vzdělávání zaměstnanců společnosti Rodinný pivovar BERNARD a.s. v oblasti obecného i specifického vzdělávání zaměřeného na prohloubení, rozšíření, zvýšení a udržení kvalifikace jednotlivých zaměstnanců.

Projekt je zaměřen na vzdělávání zaměstnanců především v oblastech:- manažerské kompetence,- obchodní dovednosti,- jazyky,- odborné kompetence.

Vzdělávání bude realizováno formou nákupu služeb u externích agentur a formou školení interními lektory.

V rámci projektu bude v horizontu 2 let kontinuálně vzděláváno 85 zaměstnanců jednotlivých oddělení společnosti Rodinný pivovar BERNARD a.s.

Cíle projektu

Hlavním cílem projektu BERNARD S CHYTROU HLAVOU je přispět ke zvyšování adaptability a konkurenceschopnosti zaměstnanců i samotné společnosti Rodinný pivovar BERNARD a.s. prostřednictvím zvyšování odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců i vedení společnosti.

Výsledky

Projekt je plánován na období 3/2010 – 3/2012. Zaměstnanci společnosti se budou účastnit jednotlivých vzdělávacích aktivit dle jejich specializace. V rámci projektu je plánováno 8 klíčových aktivit. Předpokládaný počet úspěšných absolventů vzdělávacích aktivit je 308 a celkem bude v rámci projektu podpořeno 85 zaměstnanců společnosti.

Mezinárodní spolupráce

V rámci aktivit projektu se nepředpokládá mezinárodní spolupráce.

Partneři

Do projektu nejsou zapojeni partneři.

Realizátor projektu

Název: Rodinný pivovar BERNARD a.s.

IČ: 26031809

Ulice: 5.května 1

Město: Humpolec

PSČ: 396 01

Kontaktní osoba

Kontakt: Jakub Fízel‘, fizel@bernard.cz, tel.:             606 647 825      

WWW: http://www.bernard.cz

 

Zdroj: http://www.esfcr.cz/projekty/bernard-s-chytrou-hlavou

 

Svoboda je krásná věc, tu si my, co máme chytrou hlavu, vzít nenecháme. Ale prachy z EU si za ni nekoupíš…

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments