Military monitor 7/2012

Marketingová fáze války s Íránem je v plném proudu, což dokazují zprávy na způsob té, že Írán se spojil s al-Káidou, možná plánuje velký útok na olympiádu. V případě potřeby stačí malá „false flag“ operace a dobře naladění občané Západu budou o válku sami prosit.

V amerických vládních kruzích se proslýchá, že sankce proti Íránu selžou, začne válka a bude málo záležet na tom, že OSN odmítá vojenské řešení íránské krize.


Írán zatím alespoň ukazuje svaly a vyslal svá válečná plavidla do Středomoří (rozuměj do Sýrie, co by hledal za štěstí v Gibraltaru?).


útoků na vozidla izraelských ambasád obvinil Izrael podle očekávání Írán, který pro změnu obvinil Izrael, že si tu udělal sám, a Ázerbájdžán, že mu pomáhal. Co je pravděpodobnější, nechť posoudí laskavý čtenář sám.


Amerického kovboje může zastavit pouze Rusko, Čína a Evropa. Jenže Rusko samo nemůže, Čína se stará jen o svoje a Evropa nemá zájem.


Obamova administrativa zvažuje výrazné omezení jaderného arsenálu. To se nelíbí některým českým poradcům premiérů pro lidská práva, kteří si myslí, že jaderných zbraní není nikdy dost a že žádná válka není zbytečná.


Obrat kolem Sýrie? Vstupuje Rusko: „Text obsahuje informace o Sýrii, které pokud se potvrdí, budou senzační. První naznačuje, že Moskva se rozhodla nejen přestat váhat a vložit se přímo do syrského problému, když vstoupila na scénu nejen diplomaticky ale i s vojenskými poradci a poradci jiného druhu, a to na straně vlády v Damašku. A nejen to. Moskva dokázala změnit pozici Turecka a Libanonu, jejichž území sloužilo jakožto úkryt vojenských sil, které zvnějšku působily proti vládě Bašára Asada.“


Zrekapitulujme fenomenální úspěch NATO při šíření svobody a demokracie v Libyi: Libyjské milice se vymkly kontrole; dost bylo mučení. Libyjci teskní po starých časech.


Bez většího povšimnutí prošlo referendum mezi kosovskými Srby, jehož výsledkem je, že Kosovo neuznávají. Ale koho by to zajímalo, jsou to přeci jenom Srbové. Jo kdyby to byli Albánci, to už by bylo NATO se svými bombardéry v pohotovosti, aby prosadilo výsledek referenda silou, ale na Srby sere demokratický pes.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments