Byla smrtící E. coli uměle vytvořena?

Výtah z článku v Natural News

(autor: Mike Adams)


Červen 06, 2011


http://www.naturalnews.com/images/authors/MikeAdams.jpgEvropou se šíří mimořádně resistentní kmen Escherichia coli. Je nebezpečný pacientům, kteří nyní plní německé nemocnice. Jeho rezistence je podivuhodná. Objevil se náhle a v určitých potravinách.

Tato modifikace Escherichia coli patří ke kmeni O104, který je za normálních okolností citlivý na antibiotika. Vědci z německého Institutu Roberta Kocha však dekódovali genetické uspořádání O104 a zjistili, že kmen je rezistentní vůči osmi typům antibiotik a jejich kombinacím. Aby se objevila taková mutace, kdy se kmen bakterií stane rezistentním vůči všem těmto antibiotikům, musel být účinkům těchto antibiotik opakovaně vystavován. Znamenalo to pracné vylučování mrtvých kolonií této bakterie a opakované působení antibiotik na ty, které přežily. Není možné, aby k tomu došlo přirozenou cestou.

Uvádí se, že mutované kmeny se našly v zelenině. Jenže zelenina nemá nic společného s antibiotiky ani při pěstování, ani při skladování. Bakterie na ní nemohou být účinkům antibiotik vystaveny. Lze ještě připustit, že by se přirozeně objevil kmen odolný vůči jednomu antibiotiku. Ale odolnost vůči osmi najednou i jejich kombinacím není možno získat přirozenou cestou. Vysvětlení je jen jediné. Rezistentní bakterie Escherichia coli byla připravena uměle, v laboratoři, a do životního prostředí byla uvolněna.

V článku je mnoho dalších úvah  o tom co se děje, jak se to děje, proč se to děje, kdo by za tím mohl stát, komu tato situace může posloužit a jak lze takový smrtící kmen využít ve válečném konfliktu.

Převzato z Naturalnews.com

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments