České mírové hnutí: Ne účasti české armády na další agresi NATO!

Vláda České republiky dne 9. ledna 2013 schválila vyslání příslušníků Armády České republiky do vojenské operace Severoatlantického paktu NATO v Turecku. Příslušníci 102. spojovacího praporu v Lipníku nad Bečvou mají být nasazeni v akci u hranice se Sýrií. Vláda ČR o tom rozhodla bez rozpravy v důsledku urgentní žádosti vedení NATO ze dne 19. prosince 2012.


Navzdory vládnímu zdůvodnění se nejedná se o obranný akt NATO, neboť nebezpečí napadení nehrozí Turecku ze strany Sýrie, ale je to naopak Sýrie, která je obětí podvratné teroristické války vedené proti ní mj. ze základen NATO a uzavřených táborů v Turecku, kde jsou cvičeni a vyzbrojováni islamističtí teroristé vysílaní odtud k vraždění a ničení na území Sýrie.

Úkolem českých vojáků bude zajištění a dohled nad komunikačními systémy velení operace, které se zúčastní několik armád NATO. Posilování vojenských a zpravodajských sil NATO v Turecku přitom vážně zostřuje napětí v oblasti, která je teritoriem destabilizačního působení NATO, Spojených států amerických, Evropské unie a jejich satelitů – despocií Arabského poloostrova – a Izraele. Jejich bezprostředním cílem je svržení antiimperialistického sekulárního režimu v Sýrii, která je obětí dlouhodobé ozbrojené intervenční kampaně rozpoutané a realizované státy NATO a jeho spojenci, jejíž součástí je intenzivní mediálně-propagandistická válka proti této zemi. Dalším přímým účelem soustředění ozbrojených a zpravodajských sil NATO v Turecku a dalších zemích regionu je příprava vojenské agrese proti Íránu.

České mírové hnutí podporuje pozici Světové rady míru, která konstatuje: „Spojené státy americké a Evropská unie, doprovázeny Izraelem a monarchiemi Zálivu, plánují přesuny, vytvářejí záminky, vyvolávají vnitřní třenice, povzbuzují destabilizaci těch zemí v oblasti, které se nehodí do jejich plánů a zájmů. Současnými cíli jsou Sýrie a Írán. Plán NATO je zaměřený na kontrolu energetických zdrojů a ropovodů i na trhy pro nadnárodní společnosti a sféry vlivu.“

České mírové hnutí odsuzuje přímé zapojení Armády České republiky do agrese NATO na Blízkém východě a vyzývá všechny mírumilovné občany České republiky k aktivnímu odporu proti účasti své země ve válkách, agresích a okupacích uskutečňovaných Spojenými státy americký, Evropskou unií a NATO.

České mírové hnutí

16. ledna 2013

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments