Jak lichva ničí produktivní síly společnosti

Evropská centrální banka svou politikou záchrany bank přivádí produktivní Evropu do hrobu. A navíc přesně podle scénáře Karla Marxe!

V minulém roce jsme byli poprvé v evropské poválečné historii svědky spuštění rotaček na tištění peněz a monetarizace dluhů. To je pro každého centrálního bankéře konzervativního ražení tabu. A zlý sen, pokud ho nějaká moc zvenčí k tomu přinutí. Obvykle se tak děje neomezeně v období před výbuchem světové války a v jejím průběhu. Dnes se to děje naplno a nepokrytě v USA, Evropě a Japonsku. Z toho se nelze vylhat.


Analýza důsledků extenzívního vývoje peněžní masy v USA, kdy se neustále posunoval strop zadlužení amerického státu a znehodnocoval se trvale dolar, jsme se věnovali v minulém článku(external link).


Zatím se podívejme na první náznaky důsledku kopírování americké politiky Fedu v podobě tzv."kvantitativního uvolňování" v eurozóně a nebo ještě lépe, v celé EU. Poněvadž import inflace v otevřené ekonomice je tak, či tak, nevyhnutelný. Proto by nás to, co provádí ECB, mělo zajímat. Ono se nás to také týká. Viz graf vývoje inflace: meziroční růst spotřebních cen v září 2012.


Celý článek na e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments