!Chávez Mrtev!

Jak včera v 18:55 místního času oznámil Nicolás Maduro, viceprezident Bolivariánské republiky Venezuela, ve vojenské nemocnici v Caracasu vydechl naposledy "il lider máximo de la revolución Bolivariana", pan Hugo Chávez Frias.Prezident republiky Chávez se narodil v červenci 1954, a od jinošského věku se věnoval vojenským vědám, absolvoval vojenskou akademii a nespočet kursů. Politicky stál nalevo, což osvědčil svým bojem s neoliberalismem na venezuelském území, znárodňováním ropných firem, velkostatků a redistribucí příjmů z ropy mezi lid. Spolu s prezidenty  Ekvádoru Correou, prezidentem Brazílie Lulou da Silva a prezidentkou Argentiny Cristinou Fernandez de Kirchner rozlomili desítiletý tlak USA na latinskoamerické země, zejména  synergicky působící v centrální, Bolivijské oblasti. Spojenectví Caracas-La Paz bylo stejně pevné, jako spojenectví Havana – Caracas, a zahnalo neoconské krysy do periferních oblastí (Chile). Smrt Hugo Cháveze je šokem pro všechny ty, kteří se hlásí k levici, nejen v Jižní Americe, ale na celém světě.


!Hasta siempre, Commandante! Loučíme se s tebou písní, patřící Che Guevarovi, kterou zpívá Nathalie Cardone. Zpívá kráska, přesně taková, jaké jsi měl rád.

La Revolución no es terminada. La lucha continua. En el corazón de nosotros, en pueblos exterminados para el capitalismo. Držíme tvůj prapor Hughito, když tvé tělo zemdlelo. !Adíos, amigo! !Vaya con Dios!


Více v rozsáhlé analýze Josefa Mikovce zde

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments