Církev svatá neoliberálně-katolická

Duben 17, 2011

http://www.douba.cz/data/vtipy/326.jpg Církvi svaté katolické skončil minulý týden socialismus.

To je ten týden, kdy mi beze slova vysvětlení dali podepsat mzdový výměr, kde mi biskupství snižuje plat na čistou polovinu, ahoj milý synu. Jsem silný a mladý hoch kolem padesátky, který má navíc lukrativní zaměstnání na univerzitě, a tudíž od své duchovní matky nic nepotřebuje. Je to pravda, koneckonců jsem ten plat měl jen na to, abych vypomáhal kolegům udržovat komunitu starých jezuitů v Praze.

Čertovo kopýtko tví v něčem jiném. Výměr jsem dostal beze slova zdůvodnění. Ani provinciál v Praze nedostal žádné vyrozumění nebo telefon. Pro takovou maličkost se nikdo neobtěžoval s nikým mluvit. Za svou tichou kolaboraci se zlodějskou vládou byly církve odměněny tím, že jim celkový balík peněz zůstal na stejné výši jako loni. Proč tedy beru jen polovinu? Nikdo mi nic nevysvětlil, tak nevím.

Neoficiálně je to prý proto, že biskupové si pilným bojem vymohli, aby se starším kněžím zvýšily platy podle počtu odsloužených let jako normálním úředníkům v tarifních třídách. Státu to bylo jedno, všem církvím dal peněz stejně jako loni. Takže se v zájmu uchování požitků staršího duchovenstva propouštějí jáhni s rodinami a dětmi. A co je méně zlé, krátí se příjmy nám, kteří pracujeme jinde (OK), kněžím důchodcům (OK) a všem ostatním kromě těch, jejich přízeň nutně potřebujeme (OK). Ale protože je lépe, aby jeden člověk umřel za lid (Jn 11,50), obětmi šetření jsou často věřící rodiny s dětmi.

Církev se při šetření chová stejně iracionálně, asociálně a nemilosrdně jako tato vláda. Vyhazuje lidi, krátí platy a oficiálně neřekne ani slovo na omluvu či vysvětlení.

Převzato z Umlaufovin

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments