Co mají politici proti politice?

Jsou jeden jako druhý jako třetí. Kalousek, Klaus i Nečas, všichni nadávají odborům, že se pletou do politiky. Člověk by čekal, že jako politici budou mít pro politiku pochopení, a ono ne. Tedy… pochopení samozřejmě mají, ale jenom pro tu svoji politiku, na politiku druhých žárlí, protože si ve své nadutosti myslí, že politiku smějí dělat jen oni, že na ni mají monopol.

Někdo by měl panu Kalouskovi s panem Nečasem vysvětlit, že ústavním zřízením České republiky je – republika, tedy ze samé definice věc veřejná, do které mohou mluvit všichni občané. Politiku může dělat každý – odboráři, zahrádkáři, poslanci i svaz bohoslovců-buzerantů… Politika není exkluzivní doménou úzké kasty profesionálů, kteří by si ji pro sebe rádi zprivatizovali a učinili si z ní lukrativní živnost.

Když se politika plete do života odborářů, proč by se odboráři nemohli plést do politiky? Někdo by měl panu Nečasovi a panu Kalouskovi vysvětlit, že by měli být rádi, když se odbory snaží hledat politická řešení, protože nejenom z minulosti máme řadu příkladů, že existují i řešení dosti odlišná.

 


Převzato z blogu autora.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments