Co mají společného Kaiser Permanente a Verizon?

Srpen 19, 2011


http://files.cwa-union.org/national/feature_images/20110820-vz-call-nat-ins.png

 

Je tak inspirativní vidět desítky tisíc pracovníků společnosti Verizon na východním pobřeží, jak bojují za svá práva a svou budoucnost. Vím přesně, jak se cítí. Je smutné, že Verizon není jediná velká značková korporace, která se snaží snížit svým zaměstnancům zdravotnické benefity v době svých rekordních zisků. Jednou z dalších společností, které se chovají jako Verizon, není nikdo jiný než neziskový poskytovatel zdravotní péče – můj zaměstnavatel jménem Kaiser Permanente.

Jako zdravotnický pracovník jsem si nikdy nedovedla představit, že nebudu schopná sama dojít k lékaři. Nikdy bych nevěřila, že si nebudu moci dovolit operaci, nebo nebudu mít nárok na péči, kterou dávám svým pacientům každý den. Zasvětila jsem svůj život tomu, že jsem pomáhala lidem, aby dostali péči, kterou si zaslouží. Konečně, vždyť jsem pracovala pro jednu z největších a nejúspěšnějších zdravotnických organizací na světě!

Existuje však také ta stránka Kaiser Permanente, o níž se nedozvíte z jejich naleštěných výsledovek: Manažeři Kaiser Permanente se v současné době snaží zbavit nás, zaměstnance, naší budoucnosti ořezáním plnění z našeho zdravotního pojištění a snížením našich penzí. Jejich představa o „ořezávání tuku“ znamená zářez do lidí, kteří se přímo starají o pacienty. Normou, nikoli výjimkou, se stalo zaměstnávání na dobu určitou. Znamená to, že pacienti nedostávají tu péči, kterou si zaslouží.

Věc se má tak, že Kaiser je, stejně jako Verizon, zisková firma. Samotný Kaiser vytvořil více než 1,5miliardový zisk za prvních šest měsíců tohoto roku. Neutrpěli ani nejmenší škodu. Možná, že jsme v krizi, ale na firemních ziscích Kaiser Permanente to určitě nepoznáte.

Přitom teď Kaiser zvyšuje sazby pojištění tisícům kalifornských učitelů, kteří jsou právě těžce zasaženi rozpočtovými škrty a propouštěním. Na tyhle lidičky, kteří jsou odpovědní za vzdělávání naší mládeže, přicházejí ještě těžší časy, co se týče udržení si práce, zatímco jejich zřizovatelé budou mít ještě více napjaté rozpočty než teď, aby posílili zisky Kaiser Permanente. To všechno proto, že lidé jako George Halvorson jsou LAKOMÍ a myslí si, že mají nárok na STÁLE VÍCE. Více peněz, větší důchody, lepší zdravotní péči, a seznam by mohl pokračovat.

Připojte se k práci a NUHW týmu jeho spojenců, a řekněte Kaiser, že zvýšení sazeb pro učitele a škrty ve zdravotní péči pro zaměstnance ve zdravotnictví nejsou v pořádku.

Jak jsem už řekla, možná jsme v krizi, ale u top manažerů Kaiser pro to nejsou žádné důkazy. Generální ředitel Kaiser, George Halvorson, má osm – ano, slyšeli jste dobře – osm penzí! Jeho „zlaté roky“ budou opravdu zlaté. Může odpočívat v klidu, protože ví, že má Cadillac mezi zdravotními pojištěními, který ho může udržet při zdraví, i kdyby utratil všechny své peníze.

Chcete nám pomoci? Řekněte Kaiser, že je nutné klást pacienty a ty, kteří pečují o pacienty, před zisk!

Prosím jednejte okamžitě a řekněte generálnímu řediteli Kaiser Permanente Georgi Halvorsonovi, že už toho máte opravdu dost!

Převzato z Open Mike

Překlad: Aram

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments