Den studentstva bez studentů

„…My, studenti Velké Británie, všech jejích dominií a Indie, Severní a Jižní Ameriky, Sovětského svazu, Belgie, Československa, Francie, Řecka, Číny, Holandska, Norska, Polska, Jugoslávie a všech svobodných zemí, abychom uctili památku popravených a umučených studentů, kteří jako první zvedli svůj hlas na znamení odporu proti nacistickým utlačovatelům roku 1939, prohlašujeme 17. listopad Mezinárodním dnem studentstva…“

„…My, kteří dnes s ostatní mládeží tvoříme jednotu, ucelenou frontu proti všem druhům fašismu a nesvobody, bez rozdílů politických, národnostních a náboženských, kteří se zbraní v ruce bojujeme na všech bojištích za svobodu svého lidu, skláníme se před oběťmi barbarského násilí, posíleni jejich příkladem vybojovat budoucím generacím lepší a spravedlnější budoucnost. 17. listopad bude pro nás navždy dnem, kdy studentstvo celého světa uctí na svých školách nejen památku popravených československých kolegů, ale i dnem, kdy si znovu a znovu připomeneme ideály, za které tito hrdinové padli…“

http://www.valka.cz/clanek_11824.html

V České republice si připomněli Mezinárodní den studentstva 17. listopadu u Hlávkovy koleje a později na Národní třídě čeští neoliberálové s prezidentem Klausem v čele. Svoji slzu uronili i prorežimní konformní parazité z řad intelektuálů při účasti na této šaškárně. Ukradli neoliberálové sametovou revoluci? Tak trochu možná, ale ideály sametové revoluce si představoval každý po svém už v listopadu 89. Kde jsou dnes idealisté z Národní třídy? Z idealistů se často stali prorežimní pacholci zaujímající vysoké pozice ve státní správě či politice, případně dobře placení manažeři nadnárodních firem obchodující s pytlovanou tmou. Ideály revoluce se zobchodovaly. Ti, kteří si materiálně polepšili, dnes mluví o sametové revoluci a chodí na Národní třídu pokládat věnce, ti kteří v novém režimu materiálně neuspěli, mluví o ukradené revoluci, ztrátě iluzí a chodí na náměstí protestovat. Ale kam se poděli oslavenci studenti, minulí, současní i budoucí, když je to jejich svátek? Nebo, že by prezident Klaus kradl mimo protokolární propisky i cizí svátky?

17. listopadu 2011 vystoupili po celém světě studenti společně s odbory a levicovými organizacemi proti neoliberálnímu systému a placení školného. Současní čeští studenti si den volna pěkně užili, nebyli schopni zvednout prdel od fejsbůku, nebyli ochotni vystrčit nos do vymrzlých ulic, natož pak demonstrovat svůj odpor proti zavedení školného a neoliberálním reformám. Jejich řečtí, španělští, italští, britští, dokonce i američtí kolegové zatím revoltou zažehli ulice. Co se to stalo s mládeží, která se přestala vyhraňovat vůči autoritám, neprotestuje proti placení školného na veřejných školách, neprotestuje proti krádeži své budoucnosti, a místo revolty v ulicích vyžírá rodičům špajz? Kde byli 17. listopadu 2011 čeští studenti? Hledal jsem je bezvýsledně celý den po Praze a našel je teprve večer v hospodě lemtat pivo a vést chytré postmodernistické kecy.  Dnešní čeští studenti svojí lhostejností močí na památku Jana Opletala, močí na památku desítek a stovek studentů popravených a kriminalizovaných za protesty proti mocenské zvůli, močí na demokratické ideály a hází symbolické fakáče na všechny demonstranty proti vládním reformám, paradoxně často na své vlastní rodiče. Stejně tak dnešní studenti kašlou na nějakou sametovou revoluci.

Nechápou, že sametová revoluce nebyla prioritně o matérii, ale o svobodě a ideálech, které nám kleptoman Klaus se svojí bandou privatizátorů předestiloval v hořkou realitu. Svojí lhostejností studenti nepřímo kolaborují s fašizoidními tendencemi současné vládní garnitury a vkládají svoji budoucnost do rukou lhářů, zlodějů a podvodníků, do budoucna možná i vrahů, proti svým zájmům i proti zájmu celé společnosti. Svojí lhostejností umožňují nástup již otevřeně fašistického režimu mussoliniovského typu se všemi jeho projevy, reprezentovanému koaličním pravicovým triumvirátem.

Dnešní studenti jsou zárodkem příštích intelektuálních elit národa a pokud se stejně zbaběle a lhostejně budou chovat i do budoucna, český národ jako svébytné národnostní a sociální společenství intelektuálně zanikne. Zůstane prázdná skořápka vytunelovaného českého státu jen podle názvu, bez inteligence, bez majetku i bez svobodných občanů. Bohužel, za vydatného přispění „vlastence“ prezidenta Klause, jehož jednání nápadně připomíná podvratnou činnost skrytého agenta cizí mocnosti.

 

Foto: Bořek

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments