Exodus 2011 n. l.

http://strach.cz/archiv/img05/110113.jpgOhlášený exodus lékařů z České republiky přes Rudé moře se kvapem blíží. Ministr zdravotnictví Leoš Heger se konečně vzdal nápadu vyhlásit na toto období stanné právo s rozkazem zatemňovat na noc všechna zdravotnická zařízení kvůli bombardérům a místo toho začal jednat s těmi, kteří se rozhodli neopustit potápějící se Titanic a vytrvat až do konce. „Pan ministr se na dnešní třídní schůzce lékařů a přátel nemocnic domluvil, že pacienty, které nedokážou ošetřit nemocnice, převezmou automaticky pohřební ústavy,“ uvedl mluvčí ministerstva Sršeň. „Je tady samozřejmě otázka financí. V tomto případě se ministr zavazuje, že nebude ošetřující pracovníky za přesčasy trestat,“ usmál se do široka Sršeň.

Za Leoše Hegera se postavil i prezident Klaus: „Je to dobrý člověk. Hezky zpívá, nesnáší přírodu a šije u řezníka.“ Teprve po krátké poradě, kdy si s Jaklem ujasnili, o kterém Leošovi je řeč, plynule pokračoval: „Osobně jsem vymyslel řešení, jak z této lapálie ven. Nazval jsem to kupónová doktorizace.“ Miloš Zeman, který šel náhodou kolem, zbledl a pokřižoval se. Václav Klaus neváhal přiblížit svou myšlenku: „Každý občan si bude moct na poště koupit kupónovou knížku za tisíc korun. V ní budou kupóny na léčbu angíny, chřipky, nadýmání, klešťový porod a tak. A občan, podle svého uvážení, může tyto kupóny buď prodat, nebo sám využít.“ Na otázku, jak se bude léčit člověk, kterému došly kupóny, Klaus pokrčil rameny: „Vše vyřeší neviditelná kosa trhu.“ Miloš Zeman, který se náhodou vracel kolem, pokropil Klause svěcenou becherovkou.

A prezident se pustil i do těch, kteří tento problém, podle něj, způsobili: „Já jsem v životě nepotřeboval jediného doktora. Porodil jsem se sám, teploty jsem léčil odvarem z durmanu a na zlomeniny jsem si mazal rybí tuk. Mám tenisový loket a nestydím se za to. Čím více lékařů odejde, tím více peněz zůstane zdravotním pojišťovnám a tím lépe budou prosperovat naše banky.“ Jako poslední věc rozdal přítomným novinářům hašlerku proti tuberkulóze, načež rychle zmizel v útrobách Hradu. Do sálu se totiž náhodou dostavil Miloš Zeman s dubovým kůlem a pořádným kladivem v ruce.

Klausova myšlenka ale nezapadla. Jako první se z Baham ozval Viktor Kožený se svou jistotou desetinásobku – pokud mu lidé svěří své kupónové knížky, budou žít desetkrát déle, než šéf konkurenčního fondu.

Převzato ze Strach.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments