Facebooková realita: Němcová ráda rohlíky za pět prstů

Říjen 27, 2012


Naši politickou a mediální scénu rozbouřila informace, kterou přinesl velmi kvalitní zdroj, jakým jsou noviny s názvem Blesk. Podle nich komunistický politik na svém profilu zveřejnil výzvu, která porušuje zákony naší republiky. Článek i s "důkazem," kterým je jakýsi printscreen čehosi, je zveřejněn zde.Přemýšlel jsem, jak dlouho mi bude trvat výroba něčeho podobného, za příklad jsem si vzal naši velmi moudrou paní Němcovou, která reaguje trestním oznámením, podíval se na její profil, čáry máry, patnáct minut "náročné práce" a ejhle efekt.
Samozřejmě, že toto na profilu "chytré ptákyně" Němcové nebylo, ale má to naprosto stejnou podobu jako cokoliv, co by ona sama u sebe zveřejnila. A vypadá to stejně jako to, co uvedl Blesk.  A je možné udělat takto falešně nejen výřez, ale i celou stránku, jen by mi to nezabralo patnáct minut, ale přibližně půl hodiny.


doplněk 28. 10.: Jak je vidět, naprostá stupidita "důkazu," kterému ale uvěřili naši novináři, nedala více lidem – podrobněji o triku i s dalším příkladem zde (autor byl navíc šikovnější, zvládl to za třikrát kratší čas než já :)). Je to samozřejmě možné udělat i tak, aby to vypadalo jako materiál od "přátel" (stačí přidat jeden krok a minutu navíc) a dá se předpokládat, že se nyní takových svědectví vyrojí výrazně více, když zde máme návod. Při blbosti českých žurnalistů to asi navíc bude i na hlavních stránkách našich tiskovin.


doplněk 28. 10. odp.: Zatím jediní z mainstreamu, kteří uznali, že na důkazu by mohlo být něco špatně, jsou novináři z Reflexu, kteří za bojový článek dodali malou poznámku o možném podvrhu – zde. Zbytek médií, po včerejší článkové hysterii, rozhovorech, komentářích atd., zatím dělá mrtvého brouka.


15h 30 min.: Konečně to došlo i iDnesu (zde). A to bylo včera radosti.


Převzato z Modré Šance

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments