Jak FBI organizovala bostonský „teroristický čin“

Duben 23, 2013

 

V USA vítaly tlupy šílenců ozbrojence z akce bostonský maraton jako osvoboditele. Představení bylo provedeno podle otřepaného scénáře. Všechno to čečenské vypadá nepravděpodobně, zvláště při pohledu z Ruska.

 

Bývalý starosta New Yorku Giuliani se podivuje, že Američany napadli čečenští separatisté. Podivné je to i pro Rusy. V USA žije legálně 200 (!) Čečenců (pro srovnání v Rakousku je jich 30 tisíc) a z těch dvou set se dva ukázali jako talentovaní bombardující samouci, kteří dostali USA na kolena.

 

Podívejme se na hlavní nesrovnalosti:

 

Podstatným důkazem proti bratrům Carnajevovým jsou černé batohy, v nichž byla přenášena výbušná zařízení. Jenže při pozorném prozkoumání fotografií je vidět u staršího bratra šedá barva batohu a u mladšího bílá.

 

Nezávislá kanadská badatelská organizace The Centre for Research on Globalization (CRG) nalezla velmi podobné batohy u skupiny soukromých goril firmy Blackwater. Ke konci byly zpozorovány i další gorily – udatní vojáci z Craft International. Na videozáznamech byli vidět při rozebírání závalů u tribun. Potom přišel k pickupu náležejícímu Blackwateru člověk, na jehož zádech stálo FBI. CRG se táže, kdo najal soukromníky a k jakému účelu. Ani FBI ani vedení města Bostonu na to dosud neodpovědělo. Proč se ve sledování této zjevné stopy v amerických mediích nic nekoná? Není to proto, že na snímku je vidět pracovník FBI?

 

Další. Jaký by u obou bratří mohl být motiv? První verze je, že to byli osamělí teroristé. Druhá pak, že za nimi stojí minimálně Doka Umarov (podobný dotaz už tisk položil). Tamerlán, starší z obou bratří byl skvělý boxer, ženatý s dvacetičtyřletou Američankou, která konvertovala k islámu. Bylo to považováno málem za hlavní důkaz Tamerlánova džihádství. To ovšem v americké rasové a náboženské míchanici nic neznamená, je to projev úcty k manželovi. Video, na němž je zabitý Tamerlán, jej ukazuje, jak leží s rozpřaženýma rukama, beze zbraní, jako když se vzdává.

 

Mladší Džochar Carnajev byl nejlepším studentem mediciny na prestižní VŠ, dostal stipendium. Pro něho byla v životě hlavní kariéra a peníze. V předvečer teroristického útoku byl na večírku, svou tvář před kamerami neukrýval. To vše hovoří proti tvrzení, že se 24 hodin motal po Bostonu a ostřeloval zkušené spolupracovníky tajných služeb. Položit 7 náloží bez spolupracovníků není za tu dobu možno. Nebo jich 7 nebylo?

 

Druhá varianta je, že bratři byli členy teroristické orgaizace. Jenže Tamerlán byl v hledáčku FBI asi 3 až 5 let. Jeho matka řekla, že FBI věděla o jejím synovi všechno, kontrolovali každý jeho krok a nyní přišli s teroristickým útokem. Jak by jej FBI mohla dovolit? Leda by v něm sama účinkovala. Rovněž volba teroristické výbušniny nesvědčí o bombě teroristů. Podle otce obou "teroristů" měli jeden i druhý zájem jen na podnikání a vydělávání peněz a útok na ně někdo svedl, byl to zpravodajci zinscenovaný akt.

 

Předpoklad je to zcela správný. V dubnu 2012 publikovaly New York Times v rubrice "Názor" článek D. K. Shiplera nazvaný Teroristická spiknutí narafičená FBI  (Terror Plots, Hatched by the FBI), v němž je popsána obvyklá taktika tohoto úřadu při organizování takových teroristických akcí. Nejprve dlouho nešťastnou oběť ulovenou u mešity nebo v sociální síti zpracovává speciální agent (informátor). Je téže národnosti jako oběť, jakoby jeho krajan a ten klientovi soustavně předvádí, jak se USA špatně chovají k muslimům, pouští mu videa s americkými zvěrstvy v pověstných věznicích, zavléká ho do fór, v nichž jsou tato zvěrsta kritizována a podobně. Tímto vyprovokovaným člověkem bývá student. Je vybaven výbušninou a odchází se "spolupachatelem" (agent FBI) na místo činu, při němž je lapen, jakmile stiskne knoflík. Informátor může následně všelijak manévrovat a nakonec vtáhnout i další do spoluúčasti na spiknutí.

 

Někteří ze soudců se v případech orientují. Soudce C. MacMahon uvedl k případu spiknutí na vyhození do povětří dvou synagog: "Jen vláda mohla z obviněného udělat teroristu. Jeho řádění bylo skutečně "šejkspírovského" rozsahu" a o představení řekl, že je to rozehraná "fantastická teroristická operace". Přesto byl jakýsi Cromitie za ono představení odsouzen na 25 roků do vězení.

 

Proč ta nepříliš  připravená operace skončila teroristickým útokem? V Evropě byla otestována Operace Gladio, mnohaletý společný projekt NATO pod vedením  USA, určený k ovlivnění politických událostí v Evropě. Byly naverbovány fašistické organizace, které odpalovaly bomby pod širým nebem, na nádražích, v supermarketech a pod. Namísto nich byly obviňovány levicové skupiny a "rudé nebezpečí". Vlády v těchto zemích posilovaly svou popularitu. Dnes něco takového potřebuje Obama.

 

Proč to měli být Čečenci a ne al-Kájda? Dnes se proti al-Kájdě nehodí vystupovat. Všechno se týká Sýrie. Nedávno vlivná skupina An-Nusrí přísahala věrnost vůdci al-Kájdy Ajmánu al-Zaváhrímu. Není to dlouho, co Amerika poskytla syrské opozici pomoc 60 milionů dolarů. Jordánsko nazývá velitelským sborem pro teroristy. Jsou možné i další důvody, například snaha ponechat část svého kontingentu v Ázerbajdžánu po jeho stažení z Afghánistánu pod záminkou, že by mohlo dojít ke stupňování nebezpečí z Kavkazu.

 

Zdroj: Pravda.ru


Překlad: zajoch

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments