Je nutné už konečně začít myslet hlavou

Jak občansky dál při přímé prezidentské volbě?


Jako prostí voliči bychom si neměli ani zoufat, ani létat v oblacích přehnaných představ o našem vlivu na politiku právě v tom novém způsobu volby prezidenta. Naopak, měli bychom si rychle a zcela střízlivě uvědomit, že celá ta komedie s přímou prezidentskou volbou není nic jiného než to, k čemu se tuzemští a nadnárodní kmotři právě vládnoucích českých politiků již dávno před časem rozhodli a co teď nám občanům jen milostivě dovolili. Proč? Ono je to jednoduché: Protože účelem vládnutí je nejen bohatství a moc, ale i pohodlí a luxus v závětří pro elity výhodných zákonů. Je dobré vědět, že právě proto vládci nikdy nic bezdůvodně nedělají. Ostatně, ani ten lísteček na stromě se nikdy sám od sebe jen tak nepohne.


Co tedy nám občanům zbývá? Postupovat účelově stejně, právě tak jako ONI. Rozhodovat se pragmaticky a nenechat si vzít i tu poslední a nejmenší možnost cokoliv alespoň trošku nějak ovlivnit. I za tu cenu ucpaného nosu a zaťatých zubů z pocitu prozatím tak malých, našich občansky mocenských šancí. Nicméně a přesto … Matematicky chápáno, i malé číslo příležitostí ke změně, vynásobené velkým číslem počtu těch, kteří tu změnu chtějí, jistě dá výsledek systémově docela podstatný, pokud k tomu vůle je. Je tudíž nutné, konečně už začít myslet hlavou – a ve druhém kole jít volit – třebas i jen to tak zvané "menší zlo". Jinak zvítězí právě to zlo velké.


A co dál? Zdá se proto, že i když dnešní prostí občané mají prozatím k realizaci svých skutečně závažných rozhodnutí jen dvě možnosti, resp. jednu možnost slabou a druhou možnost teoretickou, tak ale i ty možnosti tady mají. Jaké? Například tupě nepodporovat falešnou ideologii pouhého "trhu" svým nadbytečným konzumem věcných pitomostí a slepým konzumem víry v oficiální propagandu. Nepodporovat a odmítat lichvářské a sledovací bankovní nástroje typu s-Karet. Vzdělávat se ve vědomostech o HW a SW soudobých manipulátorských a dozorových nástrojů moderních komunikačních prostředků včetně Internetu. Vědět, že v kapitalismu jsou všechny podobné technické nástroje primárně zaváděny proto, aby v první řadě sloužily těm, kteří je financují.


Nebudeme-li si toto vše denně reálně uvědomovat, pak nám mnohem později zbude už jen to poslední: Odložit do šuplíku rukavičky slušnosti, špatné pány politiky, úředníky, policisty a soudce z jejich funkcí jednoduše vyhnat a nastolit si tu zákony nové, jiné a vskutku už demokratické. Nakonec potom bude též účelné, pár největších zmrdů naší politiky a loupežníků ekonomiky zavřít do vězení, kde budou mít povinnost tvrdě fyzicky pracovat. I kdyby tam ti kriminálníci měli za úkol třebas jen přenášet kamení z jedné hromady na druhou a pak zase nazpět. Jistě to opatření bude na výsost sociálně výchovné a pro stav spravedlnosti v této zemi velmi užitečné. Ostatně, beztak bychom ty lumpy v base museli nějak svými daněmi živit. Tak ať si tu vězeňskou stravu alespoň právem zaslouží.


0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments