Jak šlape vládní koalice

Opřeme se do pedálů a pokračujme v cestě nikam. Nejprve jsme psali, jak došlapal Lance Armstrong, poté se do pedálů opřel za prachy český piár, načež začala šlapat česká veřejnost, potažmo se dal do cíleného politického pohybu i Katolický týdeník. Nyní se podívejme, kdo šlapáním vlní vodu ve vládnoucí koalici a proč.


Z hlediska racionálně uvažujícího filosofa představuje česká politika neuvěřitelně jednoduchou věc na pochopení. Podívejte se na článek o máslu a chlebu, kde se v únoru předpovídal nástup Miloše Zemana na prezidentského kandidáta. Oficiální noviny tehdy ani nevěděly, jestli je důchodce na Vysočině vůbec naživu. Stačilo sledovat stopu rozkradených peněz a vitálních zájmů s nimi spojených. Tak jednoduchá je česká vládnoucí scéna. Ideje nejsou nikde, přinejmenším od doby, kdy v politice jde o rozkradení státu formou té či oné socialistické prebendy, pravicové privatizace či tzv. reformy. A ve veřejném korytě je krmiva mnohem méně než dříve, boj přituhuje. Je-li už nakradeno, musí se hlídat, aby to dále sypalo a trvalo. Aby to trvalo a pokračovalo, nesmí se vyšetřovat ti správní lidé, aby je nedej bože nezavřeli. Naopak platí, že ostatní již nechráněné kmotry je třeba vyšetřovat a dát aspoň do vazby, aby ubylo negativních hlasů ve Sněmovně. A nyní k současnému dění určujícímu chod zajímavých politických témat. Logika je stejná, bohužel. Budeme sledovat tok nakradených peněz a hru na ně napojených zájmů.


Budou schváleny církevní restituce?

Viděno z hlediska zlodějen, tak nebudou. Důvod je naprosto jednoduchý. Koaliční veverky, modré straky a topani rozkradli stát a zachrání je jedině vlastenectví. Čím větší zloděj, tím víc nyní křičí proti církevním restitucím a proti vyššímu DPH. Noví vlastenci aneb staří poslanci doufají, že se zapomene na jejich eskapády kolem miliardových tunelů. Navíc musí stihnout tzv. kalendář reforem, čili rozkrást veřejno-právní vlastnictví nás všech. Zbývají důchody, ale to je právně už hotovo, zbývá nasypat do soukromých fondů první miliardy z našich daní, což je po schváleném zákoně pouhý technický detail, pokud se nějací pojištěnci přihlásí. Dále přijde na řadu zdravotnictví, které je už téměř rozkradeno, ale není to vidět,  a nakonec školství. Tam prolomíme hranici privatizace zápisným za semestr, stejně jako jsme úspěšně zahájili skrytou privatizaci zdravotnictví nenápadným regulačním poplatkem. Žhavě diskutovaný církevní majetek je ideální kouřová clona, za níž se mohou dít vytoužené věci, o nichž nikdo z oficiálního píáru nemluví. Například noviny nekomentují fakt, že slovenský Fico po vzoru maďarského Orbána chystá zestátnění zdravotnictví v jedné pojišťovně, protože tam i tam je už vybíleno.


Druhý protirestituční důvod je putinovské prozření Václava Klause. Na Sněžku si s panem kardinálem sice zašel, ale to už je dávno. Tady je potřeba začít od lesa, čili od dávno nakradených peněz. V nedávném úvodníku jsem psal, že vláda klasických kmotrů se mění na umírněné samoděržaví rusofilních oligarchů, ovšemže pod patronátem našich pravicových stran a pochopitelně i kmotrovské části socdem (sloupek z 18. 8. 2012). Pak bude legální naprosto vše z dosavadních problematických zlodějen. Ty jsou papírově zlodějnami proto, že například nemocnice a jiný majetek má stále veřejno-právní status. Jeho rozkradení je tedy nyní stále ještě trestný čin. Ale neberte to, když je to skoro zadarmo, to jest, proti podpisu toho či onoho zákona. Stačí pár koupených poslanců ve Sněmovně a na krajích a z trestného činu se stane neoliberální podnikání s našimi životy. To už jde i dnes, viz tato studie našeho webu o partajním a lobbistickém podnikání se státním rozpočtem (prosinec 2009). Stát se stane privátním majetkem, který bude požehnán nadšenými církvemi a českým pravicovým parlamentem. Posvátný privátní majetek pak bude nekompromisně chráněn pacifikovanou policií a justicí. Ta nyní majetek nás všech příliš nechrání, protože nechce nebo už ani nemůže. Řečeno s Hegelovou dialektikou pána a raba, my budeme mít dluhy a otrockou práci, jiní zase peníze a moc. Pak ovšem nelze trpět žádnou ekonomicky nezávislou skupinu ve státě, která by nešlapala v oligarchickém tandemu. A u církví, nyní sice spořádaně pravicových a toužících po majetku, jeden nikdy neví. Dostanou půdu, peníze a co pak? Co když dostanou biblický rozum přikazující chránit cizince, vdovu a sirotka? A navíc budou finančně nezávislé, alespoň na chvíli. Lépe je nechat církve v ruském samoděržaví, kde popové krouží kolem trůnu, aby dostali potřebné živobytí, finance a jiné mocenské výhody. Klaus opět ví, co dělá, nadarmo není jediným českým politikem. Navíc je lépe církevní majetky rozkrást skrze pravo-levicovou oposmlouvu, jako tomu dosud vždy po listopadu 1989 bylo, a vinou lidové vůle nejspíše i bude. Církevní majetky dané do oposmluvně-partajně-národní správy typu Pozemkového fondu sice nehodí tolik jako privatizace důchodů, nemocenského a školství, ale v nouzi pes i mouchy lapá. Takže z hlediska logiky jednání určeného nakradenými penězi je jasné, že restituce asi nebudou. Pokud se ovšem nezmáčknou či nekoupí někteří poslanci, aby hlasovali jinak. Peníze umí dělat parlamentní divy.


Půjdeme do nově se tvořící Evropy zdola?

Bohužel, to také nejde. Zůstaneme jen u evropského bankovního diktátu, protože ani jedna z našich velkých bank už nám nepatří. Další důvod je opět korupčního charakteru. Nakradené peníze opustily Švýcarko, které začalo bojovat proti praní špinavých peněz z Východu. Důvodem jsou opět peníze, méně špinavé. Švýcaři bojují politickou bitvu o to, aby sousední státy jako Německo a Francie legálně (tj. jako státní úřady) nekupovaly od švýcarských bankovních úředníků ona slavná CD s bankovními konty daňových úniků. Svou legalitu musí švýcarské banky dokázat tím, že se u nich nebudou prát opravdu špinavé peníze typu českého MUS nebo IZIPu. Nakradené české prachy tedy s lítostí opustily tuto hornatou zemi. Je sice tak poctivá, jak je pro krytí zlodějen třeba, ale nyní bohužel bez bankovního tajemství. Navíc Švýcaři nejsou hloupí a část nakradených peněz nechají jistě propadnout, viz tento starý fejeton o dvanáctimiliardové investici do zdejší ekonomiky. Kmotrovské a jiné prachy jsou nyní pod obecnou kontrolou tajemné londýnské City, která může na téměř (říkám „téměř“) kteréhokoliv českého politika vytáhnout neuvěřitelně zajímavé věci. Ale pokud bude prezidentem nějaký český bankéř z City, tak k tomuto aktu spravedlnosti na švýcarský způsob opravdu nemusí dojít. Nezapomeňme, že president má za povinnost jmenovat v rámci svých absolutních pravomocí (tj. bez kontrasignace) členy Bankovní rady České národní banky. To je ta banka, která spravuje naši měnu a jiné, pro veřejnost zatím zcela nezajímavé věci jako státní dluh, dluhové obligace a podobně. Takže do Evropy unijního pořádku a striktní bankovní kontroly opravdu nemůžeme. A milí občané, nám to opravdu není líto.


Další důvod odporu představuje směřování českého kapitálu a trhu směrem na Rusko, což se prozatím netýká německých montoven. Rusové například mohou zaručit nějakému Agrofertu zaručený odbyt. Nějakému ČEZu postaví atomovku kvůli proudu, který sice na Západ nevyvezeme, ale zato na Balkán, protože jsme si tam za naše daně koupili přenosové sítě až do Albánie. Jaderný odpad a jiné svinstvo pochopitelně zůstane u nás, ale s tím se počítá. Našinci za dvacet dokázali, že už něco vydrží. Toto vše bude vytrubováno jako zajištění pracovních příležitostí ve státě, který je už vykradený a kde lidé dostávají strach, co vlastně s námi všemi bude v tomto zajímavém kapitalismu na český způsob. Proto budou tyto proruské mesiáše volit, neb jim dají práci v situaci, kdy jiní pravicoví či levicoví spasitelé nabídnou jen prázdné vlastenectví a bankovní dluhy. Oligarchové se už pilně snaží ovládnout zbytek nezávislého prostoru ve státě, aby jej mohli dluhově a mediálně spravovat stejně lidsky a laskavě jako vlastní podniky. Stačí se podívat, jak dopadla média typu Respektu, onoho kdysi nezávislého týdeníku. Do Evropy nemůžeme i kvůli současnému panu presidentovi. Dosluhující vládce se v kapitalistickém Západu šeredně zklamal, protože tam prý znovu začalo bujet býlí socialismu. A to u nás nedovolíme. Proč? Inu, ještě není rozkradeno, potřebujeme více Kožených. Obecně prospěšný a veřejno-právní, čili "socialistický" stát u  nás na papíře pořád ještě existuje.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments