Již je čas

Každý den můžeme v tisku, TV i jinde sledovat nové a nové nápady naší vlády na tzv.úspory, které mají ,,zastavit" zadlužování státu. Jsou to již stovky změn (vždy pro občana k horšímu), které vláda nazývá ,,modernizace státu".

Vyberu jen ty nejlepší nápady našich "lídrů": Důchod v 71 letech, ve zdravotnictví standard a nadstandard (totální shovadilost a nelidskost), doplácet hrozivé sumy za zákroky, které už před 20lety byly samozřejmostí, první 3 dny nemocenské zadarmo (v nemocnici ale poplatek 100,- Kč denně), liberalizace pracovního trhu (rozuměj otroci, kteří budou dělat za minimum), DPH 20 %, daň z nemovitostí zvýšená o 100 % atd.

Výsledkem je prohlášení vlády "schodek rozpočtu na rok 2012 cca 105 miliard". Je to nekončící řada výmyslů,které pouze ožebračí většinu lidí a nepovedou k ničemu. Opravdu si nedovedu (nebo spíše dovedu) představit podobu budoucího moderního státu dle pana Nečase. Kdyby mi toto někdo říkal před 20lety, považoval bych ho za blázna, který se chce vrátit do středověku. Budoucí realita však nebude příliš jiná a mám obavy, že většina našich občanů si to zatím nepřipouští a věří, že se jí tyto šílenosti nedotknou. Opak však bude pravdou.

Přiznám se, že v tuto chvíli nevím jak dál a nalézt rychlé řešení je velmi těžké. Ono také více než 20 let cílené devastace a rozkrádání státu nejde odstranit mávnutím proutku. Ale jedno je již nyní jisté. Pokud se toto šílenství nezastaví, ať už demokratickou (nepravděpodobné) nebo nedemokratickou cestou, dopadneme hůře, než si je většina lidí schopna představit. Již je za minutu 12 a totální rozklad všeho, co známe jako náš svět, není daleko.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments