Úspory

V době Topolánkovy vlády byl index životní úrovně důchodců okolo 112. Znamenalo to, že se důchodci tehdy měli o 12 procent lépe než v roce 1989, kdy byla chudoba důchodců příslovečná.

O tomto stavu zpíval Karel Kryl:


Na krku staré káro a úzkost v hlase,

když žebrá o cigáro, zlomí se v pase.

Namísto díků sklopí zraky a není třeba žalobce,

když vidím tyhle lidské vraky,

třesu se strachem před přízraky,

že jednou ze mě bude taky důchodce.


Díky zvyšování DPH a tím pádem zdražování všeho možného se v současné době důchodci mají asi tak, jako těsně před sametovou revolucí. Není to nic, čím by se mohla vláda chlubit.

A přece se Petr Gazdík z TOP 09 nechal slyšet, že si dovede představit, že v případě dalšího zvýšení DPH na 19 % se důchody valorizovat nebudou. Prý se u nás mají důchodci moc dobře, mladé rodiny s malými dětmi se mají hůř.

Když to pan Gazdík ví, proč s tím on a jeho partaj něco neudělají? Jak jsem se dozvěděl, v současnosti je na ministerstvech 500 ředitelů odborů s platem včetně prémií okolo sta tisíc. Před válkou představoval adekvátní funkci sekční šéf a těch bylo celkem dvacet dva!

Rozdíl představuje asi půl miliardy – a taky to není zanedbatelný peníz.

Podobných disproporcí by se určitě našlo víc a hned by bylo na valorizace i pro mladé rodiny, jen chtít hledat. Ale to pan Gazdík a jeho Parteigenossen zjevně nechtějí.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments