Je to krasny svět, když člověk je na te spravne straně. My mame moc, silu a rakety, my určujeme, co je spravne a co ni. Tuž, co si budeme povidat. My, Češi a Moravaci zme pěkne svině, bo zme vždycky tam, kaj je moc a sila. A když se to začne sypat, jako prvni opušťame palubu.
Bylo nam fajně pod křidlama Rakuska Uherska. Bylo nam fajně pod křidlama Rajchu. Bylo nam fajně pod křidlama RVHP a Varšavske smluvy. Je nam fajně pod křidlama NATO a EuroSajuzu.
Zatim. Pokud všecko funguje, zme loajalnima přislušnikama. Jak se to začne sypat, zme ti prvni paraziti, keři se zahryznu do sveho hostitela.
Kamoš nekamoš, nas nezajima nic. A tuž nakonec, když nam bylo zle, byly v Evropě enem dva narody, kere byly ochotne nam přijit na pomoc. Rumuni a Srbi. Ale kery z nas to dneska vi? Nikdo. Tuž, stejně to su žebraci, tak co kdybyzme je humanytarně vybomardovali?
Však co, stejně nemaju rakety a nemaju nam to jak vratit. A co ten uslintany Kadafi, nositel nejvyššiho československeho vyznamenani?
V době, kdy Mujamar přebíral vládu, patřila Libye k nejchudším zemím světa; dnes má nejnižší podíl obyvatel žijících v chudobě z celé Afriky. Během jeho vlády stoupla gramotnost z 10 na 88 procent.
Vytvořil zdravotnickou síť na dobré úrovni. Průměrný věk dožití je dnes nejvyšší na kontinentě – muži 75 let, ženy 80 let; tedy vyšší než v České republice. Veřejný dluh je druhý nejnižší na světě. V roce 2002 stál u zrodu Africké unie, jejíž snahou je postupná integrace afrických zemí. Na summitu v Addis Abebě v únoru 2009, kde byl zvolen jejím předsedou, se vyjádřil pro projekt Spojených států afrických. – což se samozřejmě zemím těžícím z africké chudoby moc nelíbí.
Libyjská centrální banka, která je pod přímou Kaddáfího kontrolou, má téměř 144 tun zlata. Libye je tak mezi 25 zeměmi světa s největší zásobou drahého kovu za 6,5 miliardy USD. Můžeme se potom divit, že libyjské obyvatelstvo má nejvyšší životní úroveň v Africe? Že produkuje nevíc ropy na černém kontinentu? Přitom v roce 1951 byla Libye oficiálně mezi nejchudšími zeměmi světa… Dnes? HDP na obyvatele činí přes 16 600 USD (2006).
Pokud jde o oficiální „Index lidského rozvoje“, který je průměrem tří indexů: indexu očekávané délky života, indexu vzdělání a indexu HDP (statistiku zpracovává každoročně OSN), a který nejlépe charakterizuje kvalitu života obyvatelstva, byla Libye v roce 2010, jako vedoucí africká země na 53. místě na světě, další byl Tunis až osmdesátý první. (Převzate z blogu Břeti Olšera).
Tuž tak. Zase zme v organyzaci, kera mava šablama, kalašnikovama a raketama vzduch země. A to je dobře. Je třeba zabijat děcka, bo co by z nich bylo, až vyrostu. Fčil už taky problem nemusime řešit.
Tuž, vzhuru na Tripolis!
Převzato z blogu autora na blog.idnes.cz
Stanův komentář: Chtěl jsem dát autorovi "karmu", a nějak jsem tam to tlačítko nemohl najít. Co se to děje, má milá Junge Fronte Heute?