Masakr v Auroře: Několik spojení mezi Jamesem Holmsem a výzkumem americké vlády

James Holmes, 24 letý muž podezřelý ze střelby na návštěvníky filmu “Vzestup černého rytíře” v Auroře v Coloradu, který zabil 12 lidí a 58 zranil, má několik spojení s výzkumnými centry financovanými americkou vládou. Holmesův bývalý vztah s vládními výzkumnými projekty donutil policii a federální agenty nařídit laboratořím a školám, kterými Holmes prošel, aby o Holmesovi nemluvili do tisku.

Holmes byl jedním ze šesti příjemců výcvikového grantu Národních institutů neurovědy na univerzitě v Coloradu a Anschutzova Coloradského zdravotního kampusu v Denveru. Holmes je absolvent Kalifornské univerzity v Riverside, odkud má bakalářský titul z neurovědy. Ačkoliv Holmes z programu o doktora neurovědy v Anschutzu odešel v červnu, policie po masakru v kině v Anschutzovu centru evakuovala dvě budovy. Homes údajně na Anschutzovemu kampusu v květnu pronesl přednášku o biomarkerech mikro DNA nazvanou “Biologické základy psychiatrických a neurologických nemocí.”

Původní zprávy o tom, že měl Holmes v divadle komplice, byly policií vyvráceny. Nebylo ale poskytnuto vysvětlení, proč byly budovy Anschutozva kampusu evakuovány poté, co byl už Holmes ve vězení v Arapahoe County.

Anschutzův zdravotní kampus stojí na nedávno zrušeném místě Armádního zdravotního centra Fitzimonsovy armády a je pojmenován po Philipu Anschutzovi, po miliardáři, křesťanskému fundamentalistovi, ropnému a železničnímu magnátovi, který také vlastní řetězec a webové stránky novin The Examiner a neo-konzervativní Weekly Standard. Anschutzovo zdravotní centrum bylo postaveno z 91 milionového grantu od Anschutzovy nadace.

 

 

V roce 2006, když mel Holmes 18 let, sloužil jako výzkumný stážista na Salkově institutu na Kalifornské univerzitě v San Diegu v La Jolla. Stojí za zmínku, že předchozí dva roky centrum spolupracovalo s Agenturou pro obranné pokročilé projekty (DARPA), Kolumbijskou univerzitou, s Univerzitou Kalifornie v San Francisku, s Univerzitou Wisconsinu v Madison, s Univerzitou Wake Forest a Mars Company (výrobce tyčinek Milky Way a Snickers), aby zabránil vyčerpání vojáků v boji přes vylepšené využití epicatechinu, to je flavonol anti-oxidant zvyšující tok krve a rozšiřující cévy, který se dá nalézt v kakau a zvláště v hořké čokoládě.

 

 

Výzkum byl součástí většího programu DARPA známého jako “Program pro výkon špičkového vojáka”, který zahrnoval vytvoření spojení mozku a stroje pro využití v boji, včetně robotické bioniky pro nohy, ruce a oči. DARPA úzce spolupracuje s Úřadem pro obrannou vědu na projektech, které zahrnují oblast zdravotního výzkumu. Fitzsimons byl v čele výzkumu DARPA pro využití “neuro-prostetických” končetin napojených na mozek pro vojáky zraněné v boji.

 

 

Podle profilu na LinkedIn, otec Jamese Holmese, Dr. Robert Holmes, který na Kalifornské univerzitě v Berkley v roce 1981 získal titul doktora věd ve statistkách, v letech 2000-2002 pracoval pro HNC Software sídlící v San Diegu. HNC, známá jako společnost “nervových soustav”, a DARPA začátkem roku 1998 pracovala na vytváření “kontronických nervových soustav”, které by strojům umožnily interpretovat sluchové a obrazové stimuly a myslet jako člověk. Kontronický kocept byl vytvořen hlavním vědcem a spoluzakladatelem HNC, Robertem Hechtem-Nielsenem. HNC se spojila s Fairs Isaac Corporation (FICO) sídlící v Minneapolisu, s firmou pro rozhodování a počítačové analýzy. Robert Holmes pokračoval v práci ve FICO.

Objevilo se také, že když bylo Holmesovi 20, pracoval jako poradce v Táboře Maxe Strause pro židovské velké bratry a sestry v Los Angeles. Podle Jewish Journal, Holmes kromě dalších věcí pomáhal učit chlapce ve věku 7-10 let lukostřelbu. Další neobvyklým detailem je, že auto, se kterým Holmes jel do kina v Auroře, má značky Tennessee. Holmes pochází ze San Diega.

 

 

James Holmes je vnuk poručíka-plukovníka Roberta Holmese, jednoho z prvních absolventů tureckého jazyka na Armádní jazykové škole a později v Obranném jazykovém institutu v Monterrey v Kalifornii. Po absolvování tureckého jazyka v roce 1948 strávil Holmes kariéru v armádě, která pravděpodobně zahrnovala víc než jen pár nasazení spojených s rozvědkou. Turecky mluvící důstojníci americké armády sloužili buď v Obranné zpravodajské agentuře nebo v CIA a to buď na americké ambasádě v Ankaře nebo na generálním konzulátu v Istanbulu, nebo obojí.

 

 

Terrence Sejnowski, profesor na Institutu Salk pro biologické studie a ředitel Výpočetní neurobiologické laboratoře, v rozhovoru pro Cognitive Science Online v roce 2008 o studiích lidského mozku řekl: Alan Newell [výzkumník kognitivní psychologie RAND Corporation, která je spojena se zpravodajskou komunitou] jednou řekl, že když byla vytvořena AI [uměle vytvořená inteligence], začátkem 80 tých let nebylo o mozku moc známo, jedinou známou hrou bylo zpracovávání symbolů. To se změnilo a teď o mozku víme hodně, možná i více, než potřebujeme.”

 

 

Více, než potřebujeme vědět!

Spojení mezi mladším a starším Holmesem a výzkumem americké vlády pro vytvoření super vojáků, spojení mozku a strojů a robotů podobajících se lidem vznáší otázku: ” Byl James Holmes zapojen v opravdovém projektu Jasona Bourneho TREADSTONE, který se pokazil a vyústil ve vražedné následky v Auroře v Coloradu?” V každém případě, pokud filmy s Batmanem slouží jako novější verze “Kdo chytá v žitě” od J.D.Stalingera pro spouštěcí mechanismus podprahových zpráv, – Salingerova novela byla v hledáčku několika amerických politických zabijáků – pamatujte si, že 10.srpen je počátečním datem Bourneho odkazu. Možná by bylo moudré tento film chvíli vynechat.

 

 

Převzato z Wertyz Report

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments