Merkelová vynadala Netanjahuovi
Únor 25, 2011

BERLIN (UPI) – Německá kancléřka Angela Merkelová nepokrytě pokárala izraelského ministerského předsedu Benjamina Netanjahu za to, že neuspěl v podpoře míru, řekly izraelskému deníku Haaretz anonymní zdroje v Německu.

Izraelský deník citoval německé vládní zdroje a oznámil, že Netanjahu v pondělí volal Merkelové, aby ji vyjádřil zklamání z toho, že Německo hlasovalo pro rezoluci RB OSN, která odsuzovala rozšiřování osad na okupovaném Západním břehu. Spojené státy tuto rezoluci vetovaly.

„Jak se můžete opovážit,“ odpověděla Merkelová podle svědectví německého představitele, „vy jste ten, kdo zklamal nás. Neudělal jste ani jeden jediný krok na podporu míru.“ Netanjahu jí řekl, že spustí novou mírovou iniciativu během několika týdnů, ale kancléřka a její poradci mu nevěří ani slovo, řekl tento zdroj.

Izraelský mluvčí nemohl potvrdit ani vyvrátit tuto zprávu, napsal Guardian.

Při nedávné návštěvě Izraele Merkelová řekla: „Evropa se nemůže otočit k Izraeli zády, totéž neudělají ani Spojené státy. Cítíme nespokojenost, protože věci se nevyvíjejí k lepšímu. Řeknu vám to po pravdě a přímo, propásli jsme příležitost. Dějiny už nám nedají mnoho dalších.“

Americké veto vedlo k demonstracím Palestinců v Ramalláhu, Nábulusu a Betlémě.

Převzato z UPI.com

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments