Military monitor 5/2011

Pravidelný monitoring zpráv o zbrojení, konfliktech, chřestění zbraněmi, válečnických vášních a geopolitice za týden od 31 ledna. do 6.února 2011.


Ruskou raketu by radar v Brdech zachytil pozdě, tišily USA obavy Kremlu. Tak to je taková pěkná tečka za tím naším příběhem. Nebo spíše trojtečka, protože ještě není všem dnům konec a Čechů, kteří se každé ráno mažou lubrikantem pro případ, že by se naskytla příležitost vlézt Američanům do prdele, je pořád víc, než dost.


Někteří Američtí senátoři volají po vybudování radaru raketové obrany v Gruzii (Call for Missile Defense System Radar in Georgia) namísto Turecka, které se k plánu zatím staví trestuhodně nedemokraticky vlažně.


Česká armáda koupí nové pušky. Zjišťovali jsme, v čem se liší od starých. Rozdílů je několik. Tak například jsou dražší, těžší, lze je nabíjet kvalitním severoatlantickým osivem … ehm .. pardon … střelivem a mají na sobě takové jakoby kolejničky, na které se dají přimontovat takové jakoby lampičky.


Češi navrhovali USA zaměřit se na odpůrce íránských sankcí. Poturčenec horší Turka. Pro úplnost je třeba dodat, že příslušná nóta šla do Washingtonu doprovázena pytlíkem švestiček a podepsán pod ní byl jistý Hujer.


Izraelci cvičí myši proti teroristům. Další v pořadí jsou prasata a motýli a podle dobře informovaných zdrojů se výhledově počítá i s výcvikem lidí.


Egypt zažil dvoumilionové protesty, Mubarak nabídl výhledové změny, zatím jen kosmetické. Rozhodující bude, jaké stanovisko zaujme Strýček Sam, a ten se zřejmě bude rozhodovat podle toho, jaké dostane záruky, že Egypt zůstane mučírnou CIA.


Obavy z revoluce tuniského typu sdílí i režim v Číně: „čínské úřady blokují internetové zápisníky a diskuze na téma ‚Egypt‘ a ‚protesty‘.“ Správně. Násilí do televize nepatří, ještě by si z něj někdo mohl vzít příklad, že.


KLDR má více jaderných zařízení, tvrdí zpráva OSN.


Sebevědomí USA právě dosáhlo Jupitera a dále roste. Válku v Afghánistánu prý mohou vyhrát i bez pomoci Pákistánu (Afghan war ‚winnable without Pakistan help‘).


Rusku uletěla vojenská družice. Hlavně, že mu neuletěly včely, těch může být brzy kritický nedostatek.


Jsou teroristické útoky v zájmu americké vlády? : „…sledovali na letišti v Amsterodamu, jak budoucího útočníka personál letiště nechtěl vpustit do letadla, protože neměl cestovní pas. Potom se, podle jejich svědectví, objevil muž, který mluvil s americkým přízvukem a postaral se o to, aby byl terorista do letadla vpuštěn (…) spekulovali, že americká vláda podstrčila teroristovi vadnou bombu, aby jeho pokusu o útok mohla využít k propagaci války proti terorismu, omezování americké demokracie a skenování těl pasažérů na letištích.“


Rusko chce svůj vlastní raketový štít, ale nemá z čeho začít (Russia to build own missile defense system. From nothing?). O všech plánech se hovoří v budoucím čase a ani v dobách Sovětů, kteří každý úspěch propagandisticky využívali, se prý ničem podobném nemluvilo. Existující systémy jsou s ohledem na deklarované ambice nedostatečné.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments